En Az Arıza Çıkaran Araç?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Hayır 2008 Renault Sümbül alacak. Hem az yakıyor çok kaçıyor (20tl ile 250 km menzil veriyor yol bilgisayarı) hemde her türlü zulme karşı araba dayanıklı. Kısacası ögrenci adama az yakan çok kaçan ve sorunsuz bir araba lazım bu araba ise Sümbül :).
Bak onu unuttum :D özellikle 2008 mi :p

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
2007 Honda City. 120 bine geldik. Bir kere yolda kalmadik.

Araba kucuk kazalar haric servis yuzu gormedi. Altini fena vurduk, motor lambasi yandi. Aylarca ilginc sesler geldi motordan. Hep kendi kendini onardi. Lamba sondu, sesler kesildi.

Ailecek inancimiz, bir gun gidecek. Ama gittiginde donemeyecek.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hayır 2008 Renault Sümbül alacak. Hem az yakıyor çok kaçıyor (20tl ile 250 km menzil veriyor yol bilgisayarı) hemde her türlü zulme karşı araba dayanıklı. Kısacası ögrenci adama az yakan çok kaçan ve sorunsuz bir araba lazım bu araba ise Sümbül :).
Oyle deme bendekide size cok yakin 35 lira ya 75 km :)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,370
7,209
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Genel de sağlam otomobiller japon markalar oluyor özellikle Toyota,Mazda,Isuzu vs. Bir de Toyota land cruiser lar cok sağlam kaç bin km devirseler de banamisin deniyorlar.

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Japon otomobillerinin az arıza vermesi basitliğinden kaynaklanıyor. Avrupa araçlarında genelde japonlara göre daha karmaşık elektrik tesisatları kullanılır. Avrupa araçları bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde, bilinçsiz ve cahil çakal ustaların (!) eline düştüğü gün bazı otomobil markaları çok sorunlu gibi ağızdan ağıza dolaştı durdu. Çünkü ustayım diye geçinen adam, bu aracta arızanın nerde olduğunun tespitini bile yapamayacak seviyede.Deneme yanılma yolu ile o parça değiş bu parça değiş, hem insanları aracından soğutur hemde markayı kötüler dururdu. Günümüzde bu OBD cihazlarının her dükkana girmesiyle biraz daha düzeldi gibi.

Ben bizzat yaşadım isim vermiyim bir avrupa markasının servisinde, servis müdürü olan adam, xxx modelin aydınlatma kısmında kullanılan parçaları bilmiyordu. Yani çok basit bir bilgi olmasına rağmen... Sonradan açılan bir muhabbette ise bana toyota markasını övüp durmuştu :)

Sonuc olarak japonlar sorunsuzdur iyidir, ama detay seven araçlarla ilgili biraz teknik bilgisi olan adam Avrupa araçlarına biner. Benim ayağımı yerden kessin, yağına suyuna bile bakmam diyen adama zaten işte araba : Japon

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Japon otomobillerinin az arıza vermesi basitliğinden kaynaklanıyor. Avrupa araçlarında genelde japonlara göre daha karmaşık elektrik tesisatları kullanılır. Avrupa araçları bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde, bilinçsiz ve cahil çakal ustaların (!) eline düştüğü gün bazı otomobil markaları çok sorunlu gibi ağızdan ağıza dolaştı durdu. Çünkü ustayım diye geçinen adam, bu aracta arızanın nerde olduğunun tespitini bile yapamayacak seviyede.Deneme yanılma yolu ile o parça değiş bu parça değiş, hem insanları aracından soğutur hemde markayı kötüler dururdu. Günümüzde bu OBD cihazlarının her dükkana girmesiyle biraz daha düzeldi gibi.

Ben bizzat yaşadım isim vermiyim bir avrupa markasının servisinde, servis müdürü olan adam, xxx modelin aydınlatma kısmında kullanılan parçaları bilmiyordu. Yani çok basit bir bilgi olmasına rağmen... Sonradan açılan bir muhabbette ise bana toyota markasını övüp durmuştu :)

Sonuc olarak japonlar sorunsuzdur iyidir, ama detay seven araçlarla ilgili biraz teknik bilgisi olan adam Avrupa araçlarına biner. Benim ayağımı yerden kessin, yağına suyuna bile bakmam diyen adama zaten işte araba : Japon
aynı fıkırde degılım bıraz gorecelı bır yorum bu :)

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul

bende tam tersi olduğunu düşünüyorum, teknik konusunda takıntılı ve bilgili olan insanın bineceği araç Japondur
neden? atmosferik motor ve tam otomatik şanzıman Japonlar için vazgeçilmezdir sen sıradan bir kullanıcı çevir tüm otomatik şanzımanların aynı olduğunu sanar fakat Japon aracına binen sürücüye sorduğunda tam otomatik olduğunun bilincindedir ve bu sebepten almıştır.
Atmosferik motor, çoğu motorcu ve bu iş ile ilgilenen kişi turbo motorları sevmez çünkü derdini görmüştür sorununu motor ömrünü düşürdüğünü bilir ve " aynı işi atmosferik motorlar sorunsuz yapıyor " düşünceysiyle Japon alır.
Alt yapı, yoldan bir Leon FR kullanıcısı çevir ve sor bakalım aracının alt yapısı hakkında ne biliyor, eminim ki tek bildiği 1.4 turbo motor sayesinde bir çok düz yol gazcısını düzde tokatlamaktır.
Bir Mıtsubishi Lancer kullanıcısına sorduğunda aracının görünmeyen kısmı hakkında sana çok sayıda bilgi verebilir veya ilk olarak aldığı 99 model Civic sahibine sorduğunda bu anlattıklarımı anlatır.
Avrupa araçlarını daha çok arabadan pekte anlamayan sadece donanım, renk, tipine bakan yani yüzeysel kullanıcılar alırken
Japon araçlarını " neyleyim ben 6 lı cd çaları " diye düşünüp alt yapıya ve uzun ömürlülüğe saflığa önem veren kişiler alır.

sailorlock

Profesör
7 Eyl 2016
105
57
1,035
4 senede 185.000 km yapmış 1.4 D4D corollamızın hiçbir arıza çıkarmamasının en büyük kanıtıdır Japon sağlamlığı. birde tam otomatik olsaydı tadından yenmeyecekti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım