DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,603
18,390
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
84a7cfb040cb86862f3774553bd644fc.jpg

Bizde bundan 2 tane vardı severim kendisini

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Renault Sembol,Fiat Linea, Albea, Logan , 206 Sedan kısacası çakma sedan kasaların hepsi gözüme aşırı çirkin geliyor.Bu arada konu başında Twingo ve Ka geçmiş bence haksızlık yaparsınız ikisini de konuya katarak.Çünkü ikiside segmentinin özgün tasarımlarımlarına sahip araçlar bence araç her ne kadar tasarımı uçuk olursa olsun özgün(tek) olduğu zaman güzel mesela kötü bir örnek olarak şüphesiz Şamil'i gösterebilirim önden Lambo, farlar ferrari arkası bilmem ne.Bence eleştirilecek araçlar özgün olmayan tasarımı sağdan soldan alınmış basit araçlardır.Ek bilgi olarak şunu söyleyim Ford , Ka modelinde ilk defa New Edge Design denilen bir akıma geçmiş ve Ka'nın başarısından sonra o yıllarda çıkmış ve çıkacak olan tüm Fiesta,Focus,Mondeo modellerinde tasarım öncüsü olmuştur(büyük nokta).:D

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,021
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Marş alsın yeter diyorsun yani mmm...
Haksızlık ediyorsun doktor.
Renault Sembol,Fiat Linea, Albea, Logan , 206 Sedan kısacası çakma sedan kasaların hepsi gözüme aşırı çirkin geliyor.Bu arada konu başında Twingo ve Ka geçmiş bence haksızlık yaparsınız ikisini de konuya katarak.Çünkü ikiside segmentinin özgün tasarımlarımlarına sahip araçlar bence araç her ne kadar tasarımı uçuk olursa olsun özgün(tek) olduğu zaman güzel mesela kötü bir örnek olarak şüphesiz Şamil'i gösterebilirim önden Lambo, farlar ferrari arkası bilmem ne.Bence eleştirilecek araçlar özgün olmayan tasarımı sağdan soldan alınmış basit araçlardır.Ek bilgi olarak şunu söyleyim Ford , Ka modelinde ilk defa New Edge Design denilen bir akıma geçmiş ve Ka'nın başarısından sonra o yıllarda çıkmış ve çıkacak olan tüm Fiesta,Focus,Mondeo modellerinde tasarım öncüsü olmuştur(büyük nokta).:D
Sonunda beni anlayan birisi :)..
Linea, Albea, Logan dediğimiz zaman kendi içlerinde tasarım bütünlüğü olan arabalar. Logan bile o köşeli yapısıyla bagajı genel tasarımına dahil ediyor. Asıl sıkıntı hatchback karoserden türetilen 1. nesil Clio Symbol, 206 Sedan, Çin pazarı için düşünülen fotoğraflarını gördüğüm Fiesta Sedan gibi araçlar. Lada Kalina'yı da deneysel ama sedan karoserde başarısız olmuş çalışmalardan sayabiliriz..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,021
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Vallahi ben çok severdim bu arabayı. (bu başlık altında bunu söylemem sürpriz olmadı ama :)) İlk çıktığı zamanlar elimde dergiyle babama gidip gösterdiğimi hatırlarım. Bunları anlatarak hayran bırakmıştım onu da. Tabii bizden Şahin vardı ve bütçemiz onun bakımına zor yetiyordu. Bir de küçük bir sorun daha, araba Türkiye'ye getirilmedi :(
Yollarda bugüne kadar birkaç tane gördüm, hayran hayran baktım her seferinde. Sahip olduğu özellikler nedeniyle A6'dan çok daha fazla saygı duyduğum bir arabadır.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Audi A2. Multipla'dan sonra net olarak zirveyi oynar.
Konu basligini gorur gormez igrenc farlari aklima geldi Multipla nin :D
5-6 sene once 3 cift Mallorca ya tatile gitmis, bundan kiralamistik, cirkin mirkin ama 6 kisi icin bicilmis kaftan :D
Butun adayi karis karis gezmistik, pek te yormamisti yanlis hatirlamiyorsam :D
Bu arada farkinda olmadan arkadan bi cirkin daha yola atlamis :D bende cirkinim beni de cek der gibi :D
DSC05071.JPG

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,021
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Konu basligini gorur gormez igrenc farlari aklima geldi Multipla nin :D
5-6 sene once 3 cift Mallorca ya tatile gitmis, bundan kiralamistik, cirkin mirkin ama 6 kisi icin bicilmis kaftan :D
Butun adayi karis karis gezmistik, pek te yormamisti yanlis hatirlamiyorsam :D
Bu arada farkinda olmadan arkadan bi cirkin daha yola atlamis :D bende cirkinim beni de cek der gibi :D
Ekli dosyayı görüntüle 8474
Binip rahatlığına genişliğine fonksiyonelliğine tav olursunuz, sonra inince öyle iğrenç şöyle çirkin böyle tipsiz. :D
Popüler tasarım çizgilerinden uzak olduğu için acımasızca gömülen bir arabadır Multipla. Kim ne derse desin çok cesur bir tasarım.
Sırf bu nedenle Hyundai bile daha iyi tutsun diye yeni i30'unu eskilerine göre daha geleneksel ve sıradan çizgilerle tasarladı. İronik olarak bu karar nedeniyle eleştiriliyor şimdi de :)

Canım Multipla :) <3

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Binip rahatlığına genişliğine fonksiyonelliğine tav olursunuz, sonra inince öyle iğrenç şöyle çirkin böyle tipsiz. :D
Popüler tasarım çizgilerinden uzak olduğu için acımasızca gömülen bir arabadır Multipla. Kim ne derse desin çok cesur bir tasarım.
Sırf bu nedenle Hyundai bile daha iyi tutsun diye yeni i30'unu eskilerine göre daha geleneksel ve sıradan çizgilerle tasarladı. İronik olarak bu karar nedeniyle eleştiriliyor şimdi de :)

Canım Multipla :) <3
fiat_multipla__5_.jpg

Gelsin jandarma polis karakoldan
@berkertekin bey firarda mapusa sığmaz eyvahhh

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Üç yıldır kullanıyorum ben beğeniyorum fakat genelde çirkin olarak görüyorlar citroen c5
e2c3295940ac2fa19686c671430eeae8.jpg

a944f03b326db2fcf1f4e7c9bef7269b.jpg

Sizce?

Mobil
Çok görecelidir, bence güzel bir araba tasarım olarak. Buna gelene kadar çirkin denebilecek çok araç var. Bununla birlikte C6 çirkin bir arabadır ona ısınmam mümkün değil herhalde.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Ford Scorpio
Ugly-Scorpio_1905991i.jpg

Ssangyong Korrando
Ssangyong+korrando.jpg

Beyler bu araca bi benzetme istiyorum, bakalim kimden gelecek :D Hangi cisime benziyor sizce?
worst-ugly-cars-039.jpg

Onu biraz guzel olsaydi ciddi ciddi almayi dusunmustum bu arabayi :D
- Say my name !!
- Pontiac Aztek
- God damn right... :D
Ekli dosyayı görüntüle 3467
Bu arada Pontiac in Amerika daki telafuzunu bilen var mi?
Biz ne diyoruz: ponciyak, onlar paniyak diyor !!! (adama anlatamadim en son yazinca "oooooo meeen paniyak" demeye basladi :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım