En Son Ne Aldınız?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2 x el arabası tekerleği
40 çuval, sadece çuval
Bir sürü süt, yoğurt, sosis. Yeni doğurmuş annemizi besliyoruz. 🐶
Silikonlu CamSil. Arabayı karanlıkta yıkadım, sonucu sabah göreceğiz :D
1/2 parmak T boru bağlantısı
İki haftadır koliyle süt, dana sosis, dana veya hindi salam alıyorum. Bugün yine aldım. Kızımı ve torunlarımı kendimden iyi besliyorum.
Arada bi de elektronik şeyler aldım onları unutmuşum:
TP-Link 4'lü USB çoklayıcı
usb 3.0 2,5" HDD box

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
-SuperClean Wash Mite
-SuperClean 800 GSM Kurulama Bezi
-Baco Basınçlı İlaçlama Pompası
-Valet Pro Concentrated Car Wash
-Valet Pro Classic Carpet Cleaner
-Valet Pro Classic APC (Yanında beleş Valet Pro detay fırçası)
-Auto Finesse Finale
-Astonish Black Shine Restorer

Arabamızı bir kendimiz yıkayalım dedik, başımıza gelenlere bak.
Ne detaylı lanet sektörmüş. Basic düzeyde sadece arabamı yıkamak ve vakit geçirmek için çıktığım bu yolda resmen araştırma yapmam gerekti, bunları seçtim. Nolur onun yerine bunu alaydın demeyin. Gördüğüm kadarıyla hepsinin yerine her zaman daha iyisi var. Kafam gitti artık :D

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,786
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Screenshot_20200927_103535.jpg

İki kategori de Türkiye birinciliği :D

Son düzenleme:

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
-SuperClean Wash Mite
-Auto Finesse Finale

Ne detaylı lanet sektörmüş. Basic düzeyde sadece arabamı yıkamak ve vakit geçirmek için çıktığım bu yolda resmen araştırma yapmam gerekti, bunları seçtim. Nolur onun yerine bunu alaydın demeyin. Gördüğüm kadarıyla hepsinin yerine her zaman daha iyisi var. Kafam gitti artık :D
Başlangıç için güzel ancak araştırdıkça iki üç markadan daha fazlasına geçiş yapacağınızı düşüyorum. Birde pompa almışsınız ancak ön yıkama şampuanınız yok pompayı çok eldivenle (hemen her panel için bir tane) kova yıkaması yerine kullanacaksanız bilemem ancak modifiye edip ön yıkama şampuanlarıyla aracınızı köpükleyebilirsiniz kova yıkamadan önce kirin büyük bir kısmını aracın yüzeyinden alacaktır.

Köpük yapan pompa modifiyesi linki:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
-SuperClean Wash Mite
-Auto Finesse Finale

Detailing dünyasına giriş yapılmış :D. Ben de vaket pro apc'si ile başladım sonra seramikli waxları hızlı cilası bi dünya şey eklemiştim sepete. Hoşgeldiniz diyelim. İlaçlama pompasını modifiye ettiniz mi?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Plaka yapıştırmak ve bilimum yerlerde kullanmak için aldım. 500kg'ye kadar taşıdığını iddia ediyor.

Folyo ve bilimum yerlerde kullanmak için aldım yine. Epey hoş duruyor. Ama yedek bıçağı bıçak seti fiyatında neredeyse :(

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Başlangıç için güzel ancak araştırdıkça iki üç markadan daha fazlasına geçiş yapacağınızı düşüyorum. Birde pompa almışsınız ancak ön yıkama şampuanınız yok pompayı çok eldivenle (hemen her panel için bir tane) kova yıkaması yerine kullanacaksanız bilemem ancak modifiye edip ön yıkama şampuanlarıyla aracınızı köpükleyebilirsiniz kova yıkamadan önce kirin büyük bir kısmını aracın yüzeyinden alacaktır.

Köpük yapan pompa modifiyesi linki:
Bir de ön mü yıkayacağız ya :D
Ben dümdüz normal araba yıkamak istiyorum, yıkamacıya vermemek istiyorum zaten öyle sıfır boyayı koruma falan gibi bir derdimde olmadığından bir başlayalım bakalım ki bunlar bana baya gider diye düşünüyorum. Umarım daha fazla girmem işin içine...

Detailing dünyasına giriş yapılmış :D. Ben de vaket pro apc'si ile başladım sonra seramikli waxları hızlı cilası bi dünya şey eklemiştim sepete. Hoşgeldiniz diyelim. İlaçlama pompasını modifiye ettiniz mi?
Eyvallah sağolasın. Bir şeyi modifiye etmedim daha gelmedi bile, şuan bir şey daha öğrendim bakalım gelsin kurcalarım biraz

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Bir de ön mü yıkayacağız ya :D
Ben dümdüz normal araba yıkamak istiyorum, yıkamacıya vermemek istiyorum zaten öyle sıfır boyayı koruma falan gibi bir derdimde olmadığından bir başlayalım bakalım ki bunlar bana baya gider diye düşünüyorum. Umarım daha fazla girmem işin içine...

Eyvallah sağolasın. Bir şeyi modifiye etmedim daha gelmedi bile, şuan bir şey daha öğrendim bakalım gelsin kurcalarım biraz
İlaçlama pompasının stock hali istediğimiz şekilde köpüklü atmıyor atsa da spektrumu çok az oluyor. FuelEconomy'nin attığı linkteki gibi nozul ve keçe ile daha geniş spektrumda ve daha köpüklü atıyor ürün sarfiyatı da azalıyor tabi verim artıyor yani kısacası. Hele bi gelsin de onda da elimden geldiği kadar yardımcı olurum. Yavaş yavaş kervan yolunda düzelecek :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım