En Son Ne Aldınız?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Zes chip kullanıyormuş,benim önceki aldığım cob tipiydi aralarında ne fark var bilmiyorum ama cob daha eski nesil.55-60 wattlara uyumluysa süper,zaten az önce tanıtım videosunu buldum.

Burada kutunun içinden bir tane adaptör tarzı ekstra bir şey daha çıkıyor,sanırım voltajı dengeleyen ana cihaz bu.Bunun çıkması beni sevindirdi herhalde sende de çıkmıştır.Çoğu kişi bu üründen memnun yorumlarda vs okuduğuma göre,ama son anda dikkatimi watt meselesi çekti,öncekinde ara adaptör olmadığı için galiba bozuldu ya da belki de hakikaten kusurludur.İlk aldığımız dandik bir markanın ledleri adaptörsüz 3 ay gitti,3. ay sonu kırpma yapmaya başlamıştı.Nasıl aydınlatması,memnun musun ? Farlarım mercekli olduğu için trafiği riske atmayacağım hiçbir şekilde,taktığım anda da far ayarlatacağım ondan içim rahat.

Edit:Çok fazla sanırım'lar kaldırıldı,imla.
Tabiki adaptor bendede cikti. Senin alacagin bendekinin aynisi yeni surumu cikmadi zaten. Adaptoru motora sabitlemen icin icinde kelepcede cikiyor. Ufak anahtarda cikiyor yukseklik ve alcaklik ayarini ustunden 4 baglantisindan yapmak icin.
Aydinlatmasindan cok memnunum. Benim farlarimda mercekli ve direksiyon hareketi ile donebiliyor. Onunlada guzel uyum sagladi.
Bir ara uzunlarima taktim malum onlarida degistirmek istedim benim uzun far asistani yani geceleri otomatik araclara gore aydinlatma veya o tarafi kapamaya sahip o sistemlede uyumlu calisti. Sayfalar boyu ovebilirim. 5 sene omru var yaziyor, ben dogru olabilecegini dusunuyorum.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Tabiki adaptor bendede cikti. Senin alacagin bendekinin aynisi yeni surumu cikmadi zaten. Adaptoru motora sabitlemen icin icinde kelepcede cikiyor. Ufak anahtarda cikiyor yukseklik ve alcaklik ayarini ustunden 4 baglantisindan yapmak icin.
Aydinlatmasindan cok memnunum. Benim farlarimda mercekli ve direksiyon hareketi ile donebiliyor. Onunlada guzel uyum sagladi.
Bir ara uzunlarima taktim malum onlarida degistirmek istedim benim uzun far asistani yani geceleri otomatik araclara gore aydinlatma veya o tarafi kapamaya sahip o sistemlede uyumlu calisti. Sayfalar boyu ovebilirim. 5 sene omru var yaziyor, ben dogru olabilecegini dusunuyorum.

Maşallah süpermiş valla güle güle kullan.Çıkan aparatı gördüm,kelepçe değiştirmek içinde işe yarıyormuş aynı zamanda ama kullanmam herhalde çünkü arabadaki sisteme tam oturuyor genelde.Yükseklik alçaklık ayarını manuel olarak nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum,kurcalarken herhalde öğrenirim onu da ya da far ayarlatırken ayarlarlar.Bazı videolarda arkasındakı aliminyum ısı dağıtıcıları kapağı takmadan dışarı doğru çıkartmışlar,ben kapakla kullanmayı düşünüyorum herhalde sorun çıkmaz o kadar ısınacağını sanmıyorum.Philips her zaman parasının hakkını veren şeyler üretiyor o yüzden güvenim tam,Photon da far sektöründe ucuza kaliteli ürünler üretmesiyle tanınırdı normalde,bana kötü şans denk geldi herhalde.Eskiden üstünde yine Philips'in Racing Vision'ları vardı,aydınlatma iyiydi ama far rengi sarıydı ve ömrü azdı,bundan dolayı macera aradım biraz :D Uzunlar için o kadar da kaliteli olmayan bir başka led siparişi geçtim sadece şimşek etkisi yapabilsin diye,sellektörü de o kadar çok kullanmıyorum.Kelvin değerleri aynı,sanırım ikisi iyi uyum sağlayacaklar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Maşallah süpermiş valla güle güle kullan.Çıkan aparatı gördüm,kelepçe değiştirmek içinde işe yarıyormuş aynı zamanda ama kullanmam herhalde çünkü arabadaki sisteme tam oturuyor genelde.Yükseklik alçaklık ayarını manuel olarak nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum,kurcalarken herhalde öğrenirim onu da ya da far ayarlatırken ayarlarlar.Bazı videolarda arkasındakı aliminyum ısı dağıtıcıları kapağı takmadan dışarı doğru çıkartmışlar,ben kapakla kullanmayı düşünüyorum herhalde sorun çıkmaz o kadar ısınacağını sanmıyorum.Philips her zaman parasının hakkını veren şeyler üretiyor o yüzden güvenim tam,Photon da far sektöründe ucuza kaliteli ürünler üretmesiyle tanınırdı normalde,bana kötü şans denk geldi herhalde.Eskiden üstünde yine Philips'in Racing Vision'ları vardı,aydınlatma iyiydi ama far rengi sarıydı ve ömrü azdı,bundan dolayı macera aradım biraz :D Uzunlar için o kadar da kaliteli olmayan bir başka led siparişi geçtim sadece şimşek etkisi yapabilsin diye,sellektörü de o kadar çok kullanmıyorum.Kelvin değerleri aynı,sanırım ikisi iyi uyum sağlayacaklar.
Bende kapak yok . H11 lerde kapak oldugunu bilmiyordum . Uzun yolcukluklarda isiniyor yani hepsinde oldugu kadar. Benim tavsiyem de disariya dogru cikarman cunku isiyi disari dagitmasi gerekiyor omrunun kisalmamasi icin.
Bu arada simsek etkisi olayi kulyen yalan. Ledlerin tepki verme sureleri cok benzer cunku. Bu olayin benzeri Led xenon yazmalari gibi.oda yalan haliyle :D
guzel alisveris olmus umarim memnun kalirsin sende

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,040
3
4,935
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bende kapak yok . H11 lerde kapak oldugunu bilmiyordum . Uzun yolcukluklarda isiniyor yani hepsinde oldugu kadar. Benim tavsiyem de disariya dogru cikarman cunku isiyi disari dagitmasi gerekiyor omrunun kisalmamasi icin.
Bu arada simsek etkisi olayi kulyen yalan. Ledlerin tepki verme sureleri cok benzer cunku. Bu olayin benzeri Led xenon yazmalari gibi.oda yalan haliyle :D
guzel alisveris olmus umarim memnun kalirsin sende

Biliyorsun H11 genelde sis kullanımına üretilen tip ama japonlar yapmış bir şey kısalara da koymuşlar.Nolurdu H4 koysaydınız da bir de uzun far masrafı çıkmasaydı :D Şimşek etkisi denilen şeyi şundan dedim,halojende uzunları yakarken böyle bir yavaş yavaş yakılma yavaş yavaş sönme durumu oluyor ya,ben onu sevmiyorum şak diye işini hızlıca yapsın istiyorum :) Accentte mercek olsa en çok ona giderdi o da H4 kullanıyor,ama mercek bu işin kilit noktası bence herkes için.Kapağı maalesef takmak durumundayım,içeride aliminyumları yaymak için yeterince alanım var ama kapaktan parklara da sinyallere de ulaşılıyor o yüzden zamanla kapak olmazsa toz tutması apaçık,bir şekilde bakacağız ne kadar ısındığına bağlı.İyi dileklerin ve tecrüben için çok teşekkür ederim :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Link atmayı bulamadığım için görselle atıyorum arayan varsa fiyatlar çok uygun. İlk alışverişe 30 lira indirim var sanırım ssd 140 küsüre geliyor alacak olanlar için.
120gb m2 ssd
10 metre aux uzatma kablosu
Screenshot_20210311-141640_Amazon Shopping.jpg
Screenshot_20210311-141622_Amazon Shopping.jpg

Son düzenleme:

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
GittiGidiyor üzerinden ELM327 Wifi adaptör aldım. Daha öncede 2 tane almıştım sanırım çipset yüzünden gizli özellik ayarına erişemiyordum. Umarım bununla Carista üzerinden erişim sağlayabilirim. Amerikan Parklar açıktı arkadaşla kapattık sandık ama işin kötü yanı sadece gündüzleri kapalı geceleri açılıyor. Şimdi tümden kapatırım umarım. Eğer çalışırsa Link ve izlenimlerimi anlatırım konu açıp.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
GittiGidiyor üzerinden ELM327 Wifi adaptör aldım. Daha öncede 2 tane almıştım sanırım çipset yüzünden gizli özellik ayarına erişemiyordum. Umarım bununla Carista üzerinden erişim sağlayabilirim. Amerikan Parklar açıktı arkadaşla kapattık sandık ama işin kötü yanı sadece gündüzleri kapalı geceleri açılıyor. Şimdi tümden kapatırım umarım. Eğer çalışırsa Link ve izlenimlerimi anlatırım konu açıp.
Carista adaptoru olmadan yapabiliyormusunuz ? Bende yeni adaptor aldimda.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Carista adaptoru olmadan yapabiliyormusunuz ? Bende yeni adaptor aldimda.
Kendi websitelerinde başka adaptörler ile çalışabildiğini belirtmişler ancak ben daha önce 2 adet wi-fi adaptör aldım birisi ELM327 V1.4 birisi V1.5 idi ancak sanırım kötü klon olanlara denk geldim. Arkadaşım Aynı adaptör ile gizli özellik açabiliyordu. Bakalım olursa eğer evdeki bütün araçların özelliklerini açacağım burayada video atacağım uygulamalı vs

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Kendi websitelerinde başka adaptörler ile çalışabildiğini belirtmişler ancak ben daha önce 2 adet wi-fi adaptör aldım birisi ELM327 V1.4 birisi V1.5 idi ancak sanırım kötü klon olanlara denk geldim. Arkadaşım Aynı adaptör ile gizli özellik açabiliyordu. Bakalım olursa eğer evdeki bütün araçların özelliklerini açacağım burayada video atacağım uygulamalı vs
Super olur tesekkurler. Bende denemeye calisayim kendimde.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,224
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Geçen ben de baktım ama bana çok pahalı geldi ya
a101 lerde bol bol görüyorum ama sağlamlıkları hakkında hiçbir bilgim yok, bir de geçen yılki a101 sandalyelerinin kol dayamaları yoktu bunlar nasıl bilmem. Yol düşünce bakılabilir muhtemelen yarı fiyatı falandır decathlonun :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
a101 lerde bol bol görüyorum ama sağlamlıkları hakkında hiçbir bilgim yok, bir de geçen yılki a101 sandalyelerinin kol dayamaları yoktu bunlar nasıl bilmem. Yol düşünce bakılabilir muhtemelen yarı fiyatı falandır decathlonun :D
Ben 40 liraya almıştım pek sağlam değiller, çabuk yıprandılar. Ama iş görür mü görür tabi ki decathlondan 1 tane aldığın paraya 2-3 tane alabiliyorsun.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
902
1
1,749
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Geçen ben de baktım ama bana çok pahalı geldi ya
Hocam geçen sene a101'den almıştım. Bir ayda paramparça oldular. Çok da kilolu değilim. Şuan a101 muadili sandalyeler internette 65 70 TL. Decathlon'da 135 TL. 2 yıl garantili. En önemlisi de kasası çelik. Ve kumaş kesinlikle daha kaliteli. Sürekli almaktansa 1 kere alayım uzun süre götürsün kafasında olduğum için aldım. Eksi olarak bu sandalyenin kılıfı yok. Gerek var mı? Gerek de yok.😀

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım