En Son Ne Aldınız?

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,436
2,645
Marka
Ford
Macbook Pro i7 16"
WhatsApp Image 2021-06-04 at 15.39.53.jpeg

(Şaka şaka şirket göndermiş daha çok iş yapalım diye 😅 )

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
102 lik orijinal fan müşürü out... 87 lik Valeo fan müşürü in - artık çift fanda kademesiz olarak hararet yükseldiğinde çalışıyor rahatladım ya 😅

Göstergeden yükseldiğinde korku senaryoları çiziyordum. Orijinal tesisatı da bozmadık belki ilerleyen zamanlarda orijinal tesisata da geçebilirim.

Yağına suyuna bakarak tüm Türkiye’yi dolaşırım herhalde.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Yine yeni yeniden Fm Transmitter,
Yastık kolçak,
2 paket maske.
-FM transmitter'ı sevdim. Roidmi'den sonra bunu resmi FM transmitter ilan ediyorum.
İlk çalıştırmada 3 saniye aracın voltajını falan da ölçüyor Baseus marka, sinyali güzel. Kocaeli boş bir frekansta tek cızırtı yok, muhtemelen İstanbulda cartayı çeker bu da...

-Yastık kolçak efsane... Evde de kullanırım ben bunu. 50 liraya müthiş donanım. :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Beşli detay fırçası seti aldım 75₺'ye ve uygun bir fiyata iş göreceğini düşünüyorum. Onunda yorumunu gelince yaparım.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
-FM transmitter'ı sevdim. Roidmi'den sonra bunu resmi FM transmitter ilan ediyorum.
İlk çalıştırmada 3 saniye aracın voltajını falan da ölçüyor Baseus marka, sinyali güzel. Kocaeli boş bir frekansta tek cızırtı yok, muhtemelen İstanbulda cartayı çeker bu da...

-Yastık kolçak efsane... Evde de kullanırım ben bunu. 50 liraya müthiş donanım. :D

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Beşli detay fırçası seti aldım 75₺'ye ve uygun bir fiyata iş göreceğini düşünüyorum. Onunda yorumunu gelince yaparım.
Yastık kolçak için link alabilir miyiz?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
300 TL PO V/MAX Diesel , artık PO yakıtını kullanıyorum bunu kullanmamda en büyük etkende PO A.Ş. kendi yerini bulmam :D
198 TL 11 Paket duman
58 TL Market alışverişi
225 TL Fitness :D Araba ortalama 6 litre yakınca kilo vermeye karar verdim :D

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kendi aracım için yağ filtresi(25tl), Liqui Moly Hydro Stössel Additiv- itici sesi için aldım(75)tl cik. Artık dizel gibi çalışmayız herhalde. Yağ tavsiyesi alabilirim, 10w40, çok pahalı olmayan ama çok da kalitesiz olmayacak. Önceki yağım LM Supersentetik serisini almıştım. Şimdi eğer bu yağdan daha uygun bir f/p yağ bulursam iyi olacak. şu an 4 litresi 200 küsür tl. Forumdan birkaç kez Lubex falan önerisi çıktı onu da koyabilirim bir yanda da Motun 6100 Synergie kafamı karıştırıyor yani help me, sayın bilirkişiler.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kendi aracım için yağ filtresi(25tl), Liqui Moly Hydro Stössel Additiv- itici sesi için aldım(75)tl cik. Artık dizel gibi çalışmayız herhalde. Yağ tavsiyesi alabilirim, 10w40, çok pahalı olmayan ama çok da kalitesiz olmayacak. Önceki yağım LM Supersentetik serisini almıştım. Şimdi eğer bu yağdan daha uygun bir f/p yağ bulursam iyi olacak. şu an 4 litresi 200 küsür tl. Forumdan birkaç kez Lubex falan önerisi çıktı onu da koyabilirim bir yanda da Motun 6100 Synergie kafamı karıştırıyor yani help me, sayın bilirkişiler.

Lubex alabilirsin kesinlikle , ama alternatifler olarak çok fazla yağ var ve hepsi iyiler şuraya yazsak aslında en uygun fiyatlı olanını alsan daha iyi gibi :)

Bunlara say say bitmez ama bir kaç yazayım

Motul 2100 / 6100 TBN 10 ve üzeri

Opet Fulllife S TBN 10 ve üzeri

Lubex Primus EC TBN 10 ve altı

Shell HX7 TBN Bilgisi YOK

Mobil Super 2000 TBN Bilgisi YOK

LUKOIL Luxe SS TBN 10 ve altı

PETRONAS Syntium 800 TBN 10 ve üzeri

Örnek olarak 2100 vs 6100 yaparsak TBN değerleri aynı , alevlenme sıcaklıkları aynı , yani aslında aynı özellikte yağlar sanki biraz satış politikası gibi hangisi ucuzsa al rahat rahat kullan diyebilirim. Yani 10W40 yağlarda aslında spesifik değişimler bulmak zor oluyor :) Mesela senin daha öncesinde aldığın LM yağında TBN değeri 2100-6100 ile aynı sadece gözlerim beni yanıltmıyorsa alevlenme sıcaklığı 4 derece yüksek :) Yukarıdaki yağlarda en yüksek TBN değeri OPET şurada belirteyim :)

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım