En Son Ne Aldınız?

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,497
1
4,819
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Daha önce aynı markanın fye-7 modeli vardı. Kardeşim kulaklığıma çökünce bundan aldım. fye-15 modeli. Ses kalitesi muhteşem. Eksik yönü kulaklıktan ses kontrolü yok. 622tl

BlitzWolf-BW-FYE15-Review-New-Earphone-With-Triple-Dynamic-Drivers-24-scaled.jpg

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,826
2,101
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Hanıma kot pantolon 180 TL,
Ceket 220 TL,
Tektaşı sıkıyordu,büyütme işlemi 30 TL,

Kendime T-shirt 100 TL,
karadut özü 60 TL,
ufak beye suluk 40 TL,
otopark 10 TL.
Bugün bitmeli artık.🙄

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Daha kış başında düşündüğüm akü değişimini sonunda gerçekleştirdim. Son zamanlarda araç soğukken ilk çalışmada iyiden iyiye zorlanmaya başlamıştı, genel ölçümde akünün durumu normal çıkarken ilk marş değeri olması gerekenden bayağı düşük, akü değiştirilmeli çıktı.

Birkan Demir Çalışkan'ın yolundan gidip Mutlu Akü'yü taktırdık (buraya BDÇ'nin seslendirdiği mutlu akü cingılı gelecek).
12v63ah600a(en) EFB start stop, 1300 lira.

Fiyat aldığım diğer iki akü:
Mutlu 60 amper AGM 2000 lira, Varta 60 amper EFB 1800 lira (Kasım'da bu akü için 1060 lira demişlerdi).

Bilmediğim ve sorduğum kişilerden de cevap alamadığım bir sorunun cevabını öğrendim, forumda bilinebilirlik durumunu bilmiyorum ama not olarak düşeyim. Start stoplu araçlarda EFB ve AGM olmak üzere iki tipte akü varmış, akünün start stop özelliği var mı var diye dümdüz bilmeden takmamak lazım. Fabrika çıkışı EFB ile gelen araçlara AGM akü takılabiliyormuş ancak fabrika çıkışı AGM olanlara EFB takılamıyormuş. Fabrika çıkışı EFB olanlara maddiyattan kaçmıyorsanız AGM takın daha iyi diyenler olmuş ancak tam olarak ne konuda iyi, neye daha iyi sonuç veriyor onun altı doldurulmamış.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,826
2,101
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bu gece 01.30'a MR randevusu aldım.En son 7 ay kadar önce bizim ufak beyi (3) kaldırırken belim tutulduğunda fizik tedaviye gitmiştim.Ağrı kronikleşmeye başlamıştı.Gidelim bakalım sorun neymiş.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,716
3
9,651
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Daha kış başında düşündüğüm akü değişimini sonunda gerçekleştirdim. Son zamanlarda araç soğukken ilk çalışmada iyiden iyiye zorlanmaya başlamıştı, genel ölçümde akünün durumu normal çıkarken ilk marş değeri olması gerekenden bayağı düşük, akü değiştirilmeli çıktı.

Birkan Demir Çalışkan'ın yolundan gidip Mutlu Akü'yü taktırdık (buraya BDÇ'nin seslendirdiği mutlu akü cingılı gelecek).
12v63ah600a(en) EFB start stop, 1300 lira.

Fiyat aldığım diğer iki akü:
Mutlu 60 amper AGM 2000 lira, Varta 60 amper EFB 1800 lira (Kasım'da bu akü için 1060 lira demişlerdi).

Bilmediğim ve sorduğum kişilerden de cevap alamadığım bir sorunun cevabını öğrendim, forumda bilinebilirlik durumunu bilmiyorum ama not olarak düşeyim. Start stoplu araçlarda EFB ve AGM olmak üzere iki tipte akü varmış, akünün start stop özelliği var mı var diye dümdüz bilmeden takmamak lazım. Fabrika çıkışı EFB ile gelen araçlara AGM akü takılabiliyormuş ancak fabrika çıkışı AGM olanlara EFB takılamıyormuş. Fabrika çıkışı EFB olanlara maddiyattan kaçmıyorsanız AGM takın daha iyi diyenler olmuş ancak tam olarak ne konuda iyi, neye daha iyi sonuç veriyor onun altı doldurulmamış.
Güzel hayırlı olsun :) Benim Doblo EFB çıkıştı AGM takmıştım adam çok daha uzun ömürlü falan filan bir şeyler demişti diye anımsıyorum ama en önemli farklılık sanırım geri dönüşümlü frenlerle ilgili onların AGM kullanması gerekiyor :) ve AGM yüksek sıcaklıklara diğer tüm akülerden çok daha fazla dayanıklı diye de biliyorum :)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Bugün bir iş arkadaşım notion çok iyi dedi. Onu denediniz mi? Denediyseniz ne düşünüyorsunuz? @Munferit
Çok hantal geldi bana.
Bir de takvimlerle falan sync çalışmıyor. Ben her şeyi tek ekranda görmeyi istiyorum. Not defteri, sayfa kurguları, tasklar, takvimler vs.

Ama çok daha görsel bir yönetim sağlıyor kesinlikle.

Bireysel kullanmak için bana fazlaca gereksiz gelen tarafları var. Ortak çalışma alanı olarak kullanmak mantıklı.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Corollanın 130 bin bakımı.
Yağ filtresi
Hava Filtresi
Polen Filtresi
4 adet buji
4.2 litre motor yağı 10-40
2.5 litre 75w90 şanzuman yağı
1 litre Fren hidroliği
Sunroof bakımı ve kanal temizliği

Totali 1800 tl nataş yetkili servisinde.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,039
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Corollanın 130 bin bakımı.
Yağ filtresi
Hava Filtresi
Polen Filtresi
4 adet buji
4.2 litre motor yağı 10-40
2.5 litre 75w90 şanzuman yağı
1 litre Fren hidroliği
Sunroof bakımı ve kanal temizliği

Totali 1800 tl nataş yetkili servisinde.
Yetkili servis bilgisizliği hala tam gaz devam ediyor,bütün 1.6 motorlara hala 10W-40 koyuyorlar yazıktır,ayıptır.3ZZ-FE 1.6 motor 5W-30 / 5W-40 ile tam randımanlı çalışıyor,bu viskoziteleri koymak varken yarı sentetik 10W-40 koymak hangi aklın ürünüdür inanılır gibi değil.Daihatsu yetkili servisi Toyota ile çalıştığından mı nedir,10 yıl öncesinde de bu yüzden 0W-20 isteyen motora 10W-40 koyuyorlardı.Küçük ama çok önemli bir detay,sonra motorlar neden erken bitiyor diyoruz.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,716
3
9,651
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
2400 TL Alfa Romeo 156 Ön Takım Seti
204 TL Alfa Romeo Üst Motor Gergi Takozu
280 TL 1.9 JTD Motor Fan Rezistansı

Bunlar takılırken ne girecek bilmiyorum...

400 TL TaoTronics SoundLiberty 53 PRO...

235 TL Sigara
16 TL Pepsi2.5
1175 TL PetrolOfisi VPRO
97 TL Yakıt Katkısı (Rislone)
242 TL Market

Totalde kendime bayağı güzel daldım bu ay hatta şu son 3-5 saat , gözüm gönlüm kredi çek diyor borçları hızlı kapat tek yere borçlan diyor ama bakalım...

Totalde 5.050 TL hesap yapmak için uğraşan dostlarım varsa yorulmasınlar :)

Daha 156'nın frenlerine el atacağım ve stok gelirse MANN polen filtresi alacağım bakalım nasıl olacak...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım