En Son Ne Aldınız?

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
300km yapabilecek durumda değildi stop etmese bile 300-400 devir rolantide çalışıyodu. Sonraki taktıklarında bi kısa mesafe yapma şansım oldu sadece onda bi problem olmadı gibi görünüyor

O taktıkları beyinden sonra hararet sıfıra yakın kalır oldu, tüp beyni sadece ılık oluyodu hiç ısınmıyodu nerdeyse. Şimdi yeniledikleri ısınıyo normal gibi ama yine de tam olarak sağlam diyecek kadar deneyemedim arabayı abime bırakmam gerekti
Sıfır tüp beyni taktirdim 1 gün sonra arabayı yakacak tim nerdeyse. 1 2 gün sonra bi ayar yaptırdım aşık oldum özellikle ilk marşlara

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Sıfır tüp beyni taktirdim 1 gün sonra arabayı yakacak tim nerdeyse. 1 2 gün sonra bi ayar yaptırdım aşık oldum özellikle ilk marşlara
Bakacaz artık da başka yerde yaptırırım ayarı kavganın ucundan döndük bugün :D

İlk karbüratörlü araba deneyimim acemisiyim zaten bidaha oraya gidemeyeceğime göre sıkıntı olursa da bi süre binip tekrar ayara giderim dediğin gibi

Son düzenleme:
10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bakacaz artık da başka yerde yaptırırım ayarı kavganın ucundan döndük bugün :D

İlk karbüratörlü araba deneyimim acemisiyim zaten bidaha oraya gidemeyeceğime göre sıkıntı olursa da bi süre binip tekrar ayara giderim dediğin gibi
Usta demedi mi yeni tüp beyninde böyle olur diye?
Ben sanayiden çıktım ilk taktırdığım da eve gidiyom yolda usta aradı deniz park ederken ara gaz verme stop eder gaza az ve sabit bas diye. Niye dedim 500 km sonra ayara gel anlatirim tekrar buraya gelme diye aradım dedi. Dükkanda söylemeyi unutmuş dhshxhhs

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Usta demedi mi yeni tüp beyninde böyle olur diye?
Ben sanayiden çıktım ilk taktırdığım da eve gidiyom yolda usta aradı deniz park ederken ara gaz verme stop eder gaza az ve sabit bas diye. Niye dedim 500 km sonra ayara gel anlatirim tekrar buraya gelme diye aradım dedi. Dükkanda söylemeyi unutmuş dhshxhhs
valla 2. beyinde de aynısını yaşadık. Hatta çok daha kötü oldu araba resmen stop etmeden duramıyo. Hiçbir şey de demedi bana araban bozuk benlik bişey yok diyip duruyo. Akşam getiremedim arabayı baktım olacak gibi değil benzine aldım rolanti ayarıyla uğraşırken karbüratörden yükseltmişler bi de 1700-1800 devirde rolantisi var arabanın kafayı yiyecem :D

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
valla 2. beyinde de aynısını yaşadık. Hatta çok daha kötü oldu araba resmen stop etmeden duramıyo. Hiçbir şey de demedi bana araban bozuk benlik bişey yok diyip duruyo. Akşam getiremedim arabayı baktım olacak gibi değil benzine aldım rolanti ayarıyla uğraşırken karbüratörden yükseltmişler bi de 1700-1800 devirde rolantisi var arabanın kafayı yiyecem :D
Acilen ustanu degistir knk bi araba önce benzinde sabit çalışır sonra gazda ayara oturur ordan burdan oynamayla bu iş olmaz. En dandik teknolojiye sahip motoru böyle yapan usta başka arabalara neler yapar kim bilir

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Acilen ustanu degistir knk bi araba önce benzinde sabit çalışır sonra gazda ayara oturur ordan burdan oynamayla bu iş olmaz. En dandik teknolojiye sahip motoru böyle yapan usta başka arabalara neler yapar kim bilir
Zaten ilk gidişimdi bunlara bidaha da gitmem. Bikaç gün idare etcem senin dediğin gibi alışsın diye sonra kendi ustama gidip lpg ci önerisi alıp baktırcam ayarına falan

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir deneyelim bakalım..
0000422_hardline-whey-3-matrix-2300-gr.jpeg

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Mimgas tüp beyni, iki tane rot başı, sağ üst rot mili, travers takozlari. Hepsi 200 TL. 76 taunus, parçaları aldım taktiramadim ankaraya cenazeye gittik. Bugün takılacak inşallah. Her gün eve arabalar için kargo geliyor, kendime en son ne aldığımı unuttum :D
Edit: sağ üst rotil olacak o

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Make Bıdık great again.

Bosch mu Valeo mu bir başkası mı hangisi en iyi şekilde uzun süre kullanılır derken güvenli limanda buldum kendimi.
NWB (Denso'nun yan markalarından biriymiş)
nwb.jpg2.jpg

Sırada aciliyeti olmamakla birlikte bir takım dört mevsim lastik almak var, başka bir eksiğimiz bulunmuyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım