Geyik Başlığı 2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya beyler atmosferik yüksekte daha iyi performans verir demişsiniz ama ben tam tersi diye biliyorum @motorsinann bizi aydınlat panpa. Benim bildiğim deniz seviyesine yakın yerde atmosfer basıncı yüksek olur ve atmosferik motor daha iyi hava çeker. Yükseğe çıktıkça basınç azalır ve atmosferiğin performansı düşer. Hatta eski karbüratörlü motorlarda ayarlar değiştirilir yükseklerde. Turbo motordaysa yükseklik performansı çok etkilemiyor. Benim bilgilerim bu yönde yanlışım varsa düzeltin :)
Yuksekte hic bir arabanin cekisi artmaz ben olayı anlatmistim belki okumussunuzdur @motorsinan daha iyi aciklar :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ya beyler atmosferik yüksekte daha iyi performans verir demişsiniz ama ben tam tersi diye biliyorum @motorsinann bizi aydınlat panpa. Benim bildiğim deniz seviyesine yakın yerde atmosfer basıncı yüksek olur ve atmosferik motor daha iyi hava çeker. Yükseğe çıktıkça basınç azalır ve atmosferiğin performansı düşer. Hatta eski karbüratörlü motorlarda ayarlar değiştirilir yükseklerde. Turbo motordaysa yükseklik performansı çok etkilemiyor. Benim bilgilerim bu yönde yanlışım varsa düzeltin :)
Atmosferik motorlar deniz seviyesinde daha iyidir, yükseklik arttıkça verim düşer

IMG_4788.JPG

İyi akşamlar beyler çay isteyen ? :)

Valla iş güç işte ne olsun. Artık eskisi gibi giremiyorum bile foruma. Girdiğim zaman da locaya giriyorum, burayı okuyorum ama cevap veremiyorum yoğunluktan. Kusuruma bakmayın.

Ee sizde ne var ne yok bakalım, nasıl gidiyor? :)
ne kusuru abi canın sağolsun. ben de iyi işte ev okul, okul ev değişik bişey yok. ilk dönem 3 tane zayıf olunca biraz derslere yöneliyim diye hızlanıyom ama evde hiç çalışasım gelmiyor. okulda dersleri falan dinlemeye çalışıyom ama bakacaz artık :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...