Geyik Başlığı 2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Berkin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
abi istersen biraz bekle geçmek için, nisan 11inde creators update geliyor bi onu dene, olmadı geçersin 8.1'e
Creator mıyım olm ben :D Yok mevzu o değil de, cihaz garip şekilde win10'da çalışırken performans konusunda tutarsızlıklar yaşatıyor. Chrome'da video izlerken atlamalar vs.ler... Edge'de açtırıyor bana videoları. Gereksiz uzun bir açılma süresi de var, onu uefi destekli ssd ile çözeceğim. BIOS update'i de atacam en son. Böyle böyle adam edeceğim kendisini. :D

Creator mıyım olm ben :D Yok mevzu o değil de, cihaz garip şekilde win10'da çalışırken performans konusunda tutarsızlıklar yaşatıyor. Chrome'da video izlerken atlamalar vs.ler... Edge'de açtırıyor bana videoları. Gereksiz uzun bir açılma süresi de var, onu uefi destekli ssd ile çözeceğim. BIOS update'i de atacam en son. Böyle böyle adam edeceğim kendisini. :D

Bios update konusunda hiç bir bilgim yok yapabilir miyim bilmiyorum ama bilgisayar 7 senelik oldu ihtiyacı vardır illa ki, ben de malum bahsetmiştim yavşalamalar falan olunca hadi orjinale döneyim windows 7ye dedim bi süre windows7de kullandım ama pek fark göremedim hatta açılış hızı daha uzun geldi windows 7de, w10a geri döndüm. Ram takviyesi yapacağım ben de bi ara bakalım

Bios update konusunda hiç bir bilgim yok yapabilir miyim bilmiyorum ama bilgisayar 7 senelik oldu ihtiyacı vardır illa ki, ben de malum bahsetmiştim yavşalamalar falan olunca hadi orjinale döneyim windows 7ye dedim bi süre windows7de kullandım ama pek fark göremedim hatta açılış hızı daha uzun geldi windows 7de, w10a geri döndüm. Ram takviyesi yapacağım ben de bi ara bakalım
Açılış hızı olarak en iyi deneyimlediğim win8.1, gözümle gördüğüm ise win10. Biraz araştırdım soruşturdum, eski nesil bilgisayarların donanımsal olarak win10 ile uyumsuzlukları olabiliyormuş. Ne yapsan verimli çalıştırmak mümkün olmuyormuş. Deneyeceğim 8.1'i işte. Diskten bağımsız tutarsızlıklar çözülürse süper olacak :) Laptopa elimi öptürürüm. :D

Fabrika verisi 3.7 olan octavia ile cok kasmadan yakaladık 3.9 gördük zaman zaman 110 zaman zaman 90 km hizla bu degeri yakalidik arac manuel dizel
2f4b9b79ef5fc0a271a827ac9c98e755.jpg

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Açılış hızı olarak en iyi deneyimlediğim win8.1, gözümle gördüğüm ise win10. Biraz araştırdım soruşturdum, eski nesil bilgisayarların donanımsal olarak win10 ile uyumsuzlukları olabiliyormuş. Ne yapsan verimli çalıştırmak mümkün olmuyormuş. Deneyeceğim 8.1'i işte. Diskten bağımsız tutarsızlıklar çözülürse süper olacak :) Laptopa elimi öptürürüm. :D

aynen öyle abi, arkadaşın samsunga yükledim memnun değil çok yavaş diyor bende ise daha it çalışıyor w10 :) ssd çok fark ediyor mu nelerde hissediliyor daha çok ?

Günaydın beyler:)
@emert20 Leon satılmış, Denizli piyasası aç kurtlarla dolu yemin ediyorum çözdüm artık piyasayı :D :D temiz düzgün bi araba 1 gün bile durmuyor :D
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-civic-1.6-ies-guvenlik-paket-417521073/detay/

Bugün geldi baya temiz kiremitçi tarafında falan gördüm bi kaç defa kaç güne satılacak bakalım :D :D
Valla abi bu ne biçim hız ilana koyulan ilan şak bi iki güne satılıyor:D Alacağın arabayı bulduğun zaman hemen harekete geçmen lazım:D

aynen öyle abi, arkadaşın samsunga yükledim memnun değil çok yavaş diyor bende ise daha it çalışıyor w10 :) ssd çok fark ediyor mu nelerde hissediliyor daha çok ?
SSD şöyle yerlerde fark ediyor. Hemen açıklayayım:
* Açılışta fark ediyor. İşletim sistemi direk olarak yükleme yapıyor malum, bütün olay depolama üzerinde dönüyor. O yüzden direk etki burada oluyor.
* Programların açılışında da aynı sebepten etki ediyor.
* Programların sadece açılışı değil yüklemelerinde; kurulumlarında da işler hızlanır.
* Kopyala-Kes-Yapıştır işlemleri başlı başına depolama işidir, orada hızlandırır.
* Bazı programlar geçici olarak depolama alanı kullanır (cache). Bu programların çılgın atmasını sağlar. :)

Pratikte aslında alıp yüklü sağlam bir oyun açtığında ssd'nin etkisi sadece oyun ilk açılırken olur. İnsanların bilgisayar hızlanıyor dedikleri şey genelde açılması için dakikalarca beklenen bilgisayarın 30sn'de açılması nedeniyle büyülenmelerinden ibarettir. Ama o iş ssd kadar işletim sisteminin başlangıçta yüklenen programlarıyla da alakalıdır. Ben 5400rpm harddiskli laptopta güç düğmesine basılmasından itibaren 15sn kadar bir açılış süresi yakalamışlığım var.

NOT: ALLAAAAH Bu mesajı yazarken geldi benim SSD :D Haydi ben kolları sıvıyorum

Ben bu fk kasaları çok seviyorum ama sanırım pek tutulmuyo piyasada
Otomatikleri tutulmuyor manuelleri cok az var çok keyifli 8 sn de 100 km cikiyor cok hizli bir araba ama konfor sıfır cok sert 180 km hizlarda bile virajlarda hic yatma olmuyor aslinda genel olarak iyi bir araba ama kasası kimisi cok seviyor kimisi nefret ediyor ondan dolayi cok tutulmadı [emoji3]

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...