Geyik Başlığı 2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Selam beyler, trafikten kaçmak için bu sabah çıktım Çanakkale den yola. Az önce Bursa ... Orhan gazi köprüsü üzerinden İstanbul'a vardım. Yollar yoğundu ama trafik denecek kadar değildi. Öncelikle @emrekrc kardeşim çok geçmiş olsun, doğrusu bende çok saç baş yoldum varana kadar.
Umarım tatilini uzatanlar da kazasız belasız evlerine ulaşırlar.
6a8069c0895e042976db4147651240d2.jpg
24ffe645425e2f35c761a8823be54e8d.jpg

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Selam beyler, trafikten kaçmak için bu sabah çıktım Çanakkale den yola. Az önce Bursa ... Orhan gazi köprüsü üzerinden İstanbul'a vardım. Yollar yoğundu ama trafik denecek kadar değildi. Öncelikle @emrekrc kardeşim çok geçmiş olsun, doğrusu bende çok saç baş yoldum varana kadar.
Uzun yolda kaç yakıyor abi mustang?:D

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Aslında çok değişiyor,
İlk aldığımda Tiflis- batum arasında 90-100 km ile 7.3-7.5 lt yaktı (3kişi dolu bagaj)
110-120 km ile 9.3-9.5 lt
120-130 km ile 10.3-10.5 lt
Yukarıdaki rakamların hepsi cruise control ile ölçülmüş değerlerdir (dikkat arada dipgazlar vardır :))
Kendim kontrol ettiğimde daha az yakıyor, çünkü cruise fren yapıyor.
Çok abartmazsam kendi kullanımımla 8 lt civarında oluyor tüketimim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Sağol abi teşekkür ederim. Millet iyice kasap olmuş çıldırmamak elde değil. En iyisini yapmışsın abi yola geç çıkmakla

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,222
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ford, Türkiye'de binek otomobil satışında Avrupa'da ki kadar iyi seviyede değilse bunun iki sebebi vardır, birincisi kültürel farklılıklardan doğan toplumların otomobilden beklentilerinin değişkenlik göstermesi ve Türkiye ayağındaki distribitör firmanın yani Otosan'ın muhteşem bir yönetim beceriksizliği göstermesidir.

Bu iki sebepten ilki olan çok bölge-tek üretim şeklini geç benimseyen Ford büyük hata yaptı. Bunu en iyi yapan firma vag grubu. Bölge farklılığı göz etmeden ürün standartlaştırılmasını iyi yaptılar ve Avrupa ile eş kaliteye ve donanıma sahip otomobiller geldi. Ford'da son 2-3 yıl içinde One Ford denilen bir stratejiye geçerek vw'nin ve diğer üreticilerin uyguladığı bu politikayı hayata geçirdi. Artık Ford modelleri zaman içinde Avrupa ve Türkiye'de eş donanım ve kalite anlayışıyla satılacak. Ama yine tekrar ediyorum Otosan varken Ford'un burada işi zor.

O yüzden Avrupa'lı üretici Ford otomobilleri konusunda bizden daha donanımlı ve kaliteli araçları alabilme imkanına sahip olduğu için satış adetleri de buradakinden fazla.

Teşekkür ederim bilgilendirmen için abi.one ford modelini açıklarken anlattığın modellemeyi uzun bir süredir merak ediyordum.Yalnız otosan hakkında bir fikrim olmamakla beraber çoğu distribütör opsiyon listesi hazırlarken karlarını arttırmak arabaların çabuk bakımını yapıp sirkülasyonu hızlandırmak için giriştikleri hileler sonucu belli başlı ucuz-kullanışlı ama bozulursa tamiri cartı curtu zor opsiyonlardan uzak kalıyoruz.Kendimden örnek vermem gerekirse Arabamda avrupada standart olan adaptif cruise control kör nokta ve çarpışma önleme yok hatta iç mekan hareket sensörü de yok.Bir problem olduğunda garantiden değişecekleri için bunları koymuyorlar..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkür ederim bilgilendirmen için abi.one ford modelini açıklarken anlattığın modellemeyi uzun bir süredir merak ediyordum.Yalnız otosan hakkında bir fikrim olmamakla beraber çoğu distribütör opsiyon listesi hazırlarken karlarını arttırmak arabaların çabuk bakımını yapıp sirkülasyonu hızlandırmak için giriştikleri hileler sonucu belli başlı ucuz-kullanışlı ama bozulursa tamiri cartı curtu zor opsiyonlardan uzak kalıyoruz.Kendimden örnek vermem gerekirse Arabamda avrupada standart olan adaptif cruise control kör nokta ve çarpışma önleme yok hatta iç mekan hareket sensörü de yok.Bir problem olduğunda garantiden değişecekleri için bunları koymuyorlar..
Rica ederim kardeşim. Burada distribütör firmaların tüketici beklentilerini ve maksimum kar marjı dengesini iyi hesap edip ona göre opsiyonlarla araçları ülkeye getirmesi gerekiyor. Bugün ve geçmiş bir kaç yılda da vw araçlarına baktığında aşırı yenilikçi ve yüksek modellerde görülen ileri teknoloji donanımları görebiliyorduk diyemeyiz. Her araçta olduğu kadarını satıyorlardı ki hatta önceki nesil comfortline, midline, midlineplus gibi donanımlar - boşline - esprisiyle eleştirilirdi.

Vw bu konudaki zayıflığından kaliteli üretim ve ülkedeki marka konumlandırması ile sıyrılabildi. Fakat her üretici için geçerli olmaz bu. O yüzden senin de dediğin gibi opsiyon listesi ve standart donanım planları yapılırken mümkün olduğunca ihtiyaçlara hitap eden, Avrupa sunuma ile eş veya benzer seviyede olması gerekiyor. Söylemiş olduğun donanımlar bugün kullandığın otomobilde olsa, bu anlayışla Türkiye'de pazarlanıyor olsa satışları biraz daha artıracağına emin olabilirsin.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Rica ederim kardeşim. Burada distribütör firmaların tüketici beklentilerini ve maksimum kar marjı dengesini iyi hesap edip ona göre opsiyonlarla araçları ülkeye getirmesi gerekiyor. Bugün ve geçmiş bir kaç yılda da vw araçlarına baktığında aşırı yenilikçi ve yüksek modellerde görülen ileri teknoloji donanımları görebiliyorduk diyemeyiz. Her araçta olduğu kadarını satıyorlardı ki hatta önceki nesil comfortline, midline, midlineplus gibi donanımlar - boşline - esprisiyle eleştirilirdi.

Vw bu konudaki zayıflığından kaliteli üretim ve ülkedeki marka konumlandırması ile sıyrılabildi. Fakat her üretici için geçerli olmaz bu. O yüzden senin de dediğin gibi opsiyon listesi ve standart donanım planları yapılırken mümkün olduğunca ihtiyaçlara hitap eden, Avrupa sunuma ile eş veya benzer seviyede olması gerekiyor. Söylemiş olduğun donanımlar bugün kullandığın otomobilde olsa, bu anlayışla Türkiye'de pazarlanıyor olsa satışları biraz daha artıracağına emin olabilirsin.

Şu anki midline ve comfortline gene dolu da öncekiler cidden boştu abi ya :) Hele golf 6 zamanları filan

Tapatalk kullanılarak Tapatalk aracılığıyla gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Şu anki midline ve comfortline gene dolu da öncekiler cidden boştu abi ya :) Hele golf 6 zamanları filan

Aynen öyle. Ben 2015'de focus'u alırken comfortline dizel golf, titanium focus'dan daha pahalıydı ama donanım olarak gerideydi. Denklik aramıyorum ama en azından park sensörü, cc v.s gibi temel donanımları insan arıyor.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Aynen öyle. Ben 2015'de focus'u alırken comfortline dizel golf, titanium focus'dan daha pahalıydı ama donanım olarak gerideydi. Denklik aramıyorum ama en azından park sensörü, cc v.s gibi temel donanımları insan arıyor.

O zaman blutut da yoktu abi shshshshs
2016 ve sonrası comfortlinelerde titaniumdan eksik olarak cc,otomatik yanan far kararan dikiz aynası yağmur sensörü(bu paket 500 tl)otomatik park ve anahtarsız çalıştırma var.Önceden baya boştu cidden.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,228
45,821
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
O zaman blutut da yoktu abi shshshshs
2016 ve sonrası comfortlinelerde titaniumdan eksik olarak cc,otomatik yanan far kararan dikiz aynası yağmur sensörü(bu paket 500 tl)otomatik park ve anahtarsız çalıştırma var.Önceden baya boştu cidden.

Şimdilerde tatmin edici seviyeye geldi en azından benim gibi müşteriler için böyle. Ben fazla oyuncak meraklısı değilim. Bu konuştuğumuz donanımların temel olanları yer alsa yeterli. Şuan, fiyatları düşünmezsek comfortline golf benim için 500 liralık paket ile yeterli donanımı sağlar.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Şimdilerde tatmin edici seviyeye geldi en azından benim gibi müşteriler için böyle. Ben fazla oyuncak meraklısı değilim. Bu konuştuğumuz donanımların temel olanları yer alsa yeterli. Şuan, fiyatları düşünmezsek comfortline golf benim için 500 liralık paket ile yeterli donanımı sağlar.

Bi de cc alırız 500 tl daha 1000 tl miss çiçek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım