Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...00-km.de-dizel-7-kisilik-full-495903122/detay
Tüm fiyat artışlarına direnen kendisi kadar koca yüreği olan araç captiva :D
Alınası mı sizce? Bu 4x2 lerin yakıtları eskileri kadar vahim değil diye biliyorum
Hocam aracın uç noktalarda artıları ve eksileri var. Öncelikle gayet konforlu. Koltuklar Amerikan tarzı, ama orta konsol ve kapı plastikleri Çin malı gibi :) Kore malı Daewoo için bile kalitesiz. İç mekanda koltuklarla aralarında bu şekilde inanılmaz bir tezat var.
İlandakinde yok ama benim kullandığım araçta yetkili servisin taktığı dokunmatik ekrandan vardı. Son derece vasattı.
Ses sisteminin kalitesi de vasat. Radyo da çok iyi çekmiyor.
İç mekan geniş güzel ama yazın kliması aracı soğutmaya yetmiyor. Aveo ile aynı üniteyi kullanmışlar gibi yetersiz kalıyor.
Yol tutuş sınıfı için yeterli. Tabii ki gövde salınımı var ama kabul edilebilir seviyede.
Performansı ECO modunda beklendiği gibi berbat, ama normal modda gayet yeterli. Özellikle şehir içinde ani hızlanma gerektiğinde zorda bırakmıyor.
Eğim iniş destek sistemi var. Güzel bir bonus. Bir kere işim düştü kullandım, başarılı çalıştı.
Yakıt tüketimi dizel olmasına rağmen İstanbul şehir içi için 9-9,5 lt civarları. Az değil yani.
Yetkili servisleri Opel. Benim için bu başlı başına bir handikap. =)

Yedek parça destek durumu nedir onu bilmiyorum. Sorunsuzsa alınabilir.

Hocam aracın uç noktalarda artıları ve eksileri var. Öncelikle gayet konforlu. Koltuklar Amerikan tarzı, ama orta konsol ve kapı plastikleri Çin malı gibi :) Kore malı Daewoo için bile kalitesiz. İç mekanda koltuklarla aralarında bu şekilde inanılmaz bir tezat var.
İlandakinde yok ama benim kullandığım araçta yetkili servisin taktığı dokunmatik ekrandan vardı. Son derece vasattı.
Ses sisteminin kalitesi de vasat. Radyo da çok iyi çekmiyor.
İç mekan geniş güzel ama yazın kliması aracı soğutmaya yetmiyor. Aveo ile aynı üniteyi kullanmışlar gibi yetersiz kalıyor.
Yol tutuş sınıfı için yeterli. Tabii ki gövde salınımı var ama kabul edilebilir seviyede.
Performansı ECO modunda beklendiği gibi berbat, ama normal modda gayet yeterli. Özellikle şehir içinde ani hızlanma gerektiğinde zorda bırakmıyor.
Eğim iniş destek sistemi var. Güzel bir bonus. Bir kere işim düştü kullandım, başarılı çalıştı.
Yakıt tüketimi dizel olmasına rağmen İstanbul şehir içi için 9-9,5 lt civarları. Az değil yani.
Yetkili servisleri Opel. Benim için bu başlı başına bir handikap. =)

Yedek parça destek durumu nedir onu bilmiyorum. Sorunsuzsa alınabilir.
Hocam kafam karıştı alıntı yapılan mesaj alınası araçlarda bi otuz saniye ne olduğunu anlayamadım :D
Kesinlikle bazı handikapları var ama bizim vectra b dolayısı ile özel bir opel servisiyle akraba olmaya yakın konuma geldiğimizden sorun olmaz diye düşünüyorum :D
Bende bir kere makyajsızını kullanmıştım oldukça yumuşak süspansiyonu ve direksiyonu aklımda kalmış diğer detayları çok hatırlamıyorum bana fiyat kalite aracı gibi geliyor

@maximaorhan abi nasılsın
IMG-20171123-WA0024.jpg

He vallahi 500'ü göremedim şehir içinde. Sıfırlarken de km'ye bakmadım. Geçen hafta 420 küsürdü işte 450'ye falan gelmiştir yakıt alırken.
Corolla geçen 2 haftada ş.içi 210 liraya 810 km gitti.Aslında dizel için de belli bir torktan fazlası menzil kısaltıyor olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...