Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyler az önce büyük bir mutluluk yaşadım.
24 saat yanan doğalgazın faturasını göndermiş annem. Ben kafamda 400 liralık bir ödeme bekliyordum. Çünkü cayır cayır yanıyor , evin içinde kısa kol geziyorduk. Sıcaktan pişiyorduk. Ama faturayı görünce acayip bir keyif aldım. Çünkü sedem 130 tl gibi komik bir bedel geldi. Anında ödedim internet üstünden. Ohh rahatladım yaw..

24 saat yanan doğalgazın faturasını göndermiş annem. Ben kafamda 400 liralık bir ödeme bekliyordum. Çünkü cayır cayır yanıyor , evin içinde kısa kol geziyorduk. Sıcaktan pişiyorduk. Ama faturayı görünce acayip bir keyif aldım. Çünkü sedem 130 tl gibi komik bir bedel geldi. Anında ödedim internet üstünden. Ohh rahatladım yaw..
Ben bile rahatladım abi afiyet olsun :D

Eksik fatura olmasın ilk okuma son okuma doğru muydu?

(Başımıza iyi birşey gelmesine alışkın değiliz ya ille altında bir yeniği arayacağız)

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arac arkadaşın, 26 bin pert bedeli teklif edildi. 28-29 talep edeceğiz
7c5a6578f83e19e81ab375d393c96f85.jpg

Geçmiş olsun. Pert bedelinde pazarlık yapılabildiğini bilmiyordum.

Bizde tam konuya hakim değildik ama bugün araştırınca 2 kez itiraz hakkımız öğrendik. Süreç sonuçlanınca pert konusu ile ilgili derli toplu bir başlık açmak gerek. İnternette çok kısıtlı bilgi soz konusu

Bizde tam konuya hakim değildik ama bugün araştırınca 2 kez itiraz hakkımız öğrendik. Süreç sonuçlanınca pert konusu ile ilgili derli toplu bir başlık açmak gerek. İnternette çok kısıtlı bilgi soz konusu

Pert bedeli aracın o an ki kasko bedeli üzerinden değerlendirilse de iş başa gelince ona pek uyulmuyor. Aracın pert olmadan önceki km'si, özellikleri, modeli, daha önce hasarı olup olmaması gibi konular araştırılıyor. Kasko şirketi de galerilerde, sahibinden.com gibi otomobil sitelerinde piyasa araştırması yapıyor. Tüm fiyatları toplayıp ortalama bir fiyat çıkarıyorlar. Bunun üzerinden tabii itiraz ve pazarlık gibi konular da dönebiliyor.

İnsanlar, araçları pert olduğunda kaskodan araç bedelini aldığı vakit kasko şirketinin ciddi zarar ettiğini düşünebiliyor. Ama genelde kasko şirketleri pert olmuş araçların sağlam parçalarını çıkma olarak satıyor. Örneğin;
fikra-gibi-kaza.jpg
Bu kaza bir tanıdığımızın başına geldi scenic marka araç perte ayrıldı. Fakat aracın motor aksamı pırıl pırıl kaldı. Hatta otomobil çalışıyor. Kasko şirketi söylediğim tarzda piyasa araştırması yaptı ve fiyat teklifini sundu. İtiraz edildi ve fiyatı biraz daha arttırdılar. Neticede bu araç artık kasko şirketinin oldu. Sağlam olan tüm aksamları da çıkma parça olarak piyasaya sürdüler. İyi gelir elde etmişlerdir diye düşünüyorum.

@g.c. Bu arada çok geçmiş olsun hocam. Allah beterinden korusun inşaallah.

Son düzenleme:

Bu itiraz kasko şirketine mi yapılıyor? Hangi aşamada hangi muhataba itiraz ediliyor? Bir de benim bildiğim kadarıyla sigorta poliçelerinde aracın değeri zaten belirtiliyor. Ona itiraz nasıl oluyor ona şaşırdım.

Son düzenleme:
Bu itiraz kasko şirketine mi yapılıyor? Hangi aşamada hangi muhataba itiraz ediliyor?
Kasko firmanızın hasar dosyası oluşturmasindan sonra online siteleri üzerinden ya da mail yolu ile hasar dosya numarasıyla itiraz sebebini belirtip bedelin yeniden değerlendirilmesini talep edebiliyoruz. Poliçe içerisinde enflasyon klozu var ise öncelikle bunu belirtip, sonrasında sahibinden.com vb sitelerden muadil araç ilanları üzerinden piyasa değerinin daha yüksek olmasını belirterek itiraz edilebiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...