Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Beyler buyrun.
Xiaomi mi5s telefonda uygulamaların yaktığı ceyranı ölçtüm. Saat çinsinden miliamperdir..
Screenshot_2017-12-06-17-48-20-360_com.digibites.accubattery.png

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
Tanıdık bi abi var yıkamaci 2015 sonlarina dogru hyundai accent blue almıştı çok az kullandı. Geçen aylarda yanına uğramıştım arabasınin yaklaşık 6000 km olduğunu ve satiliga çıkarttığını söyledi. Daha üst model bir araba alacağını sanmistim i30 veya elantra gibi ama onu sattıktan sonra yine 2017 model aynı donanimda accent blue almış.. hayırlı olsun dedik ve niye aynı arabayı aldığını sorduğumuzda modeli eskiydi yenilemiş oldum dedi..demek istediğim bizlere bu durum ne kadarda anlamsız gelsede böyle düşünen insanlarda var :)

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Bizde uzun yıllar sorun yaşamamıştık, bu kadar çabuk bu sorun olması şaşırttı, eski kalitesi yok mu acaba dedirtti. Eski makine nerede duruyorsa bu da orada duruyor, güneş direkt olarak gelmiyor makineye.
Tavsiyenizi not almıştım telefonuma duruyor, Epson m-200.
Eski makineler gibi ev yazıcısı kalmadı sanırım. Adf (auto document feeder) ve tarayıcı isterseniz m200 sadece yazıcı olarak m105 daha makul olur ikisininde sistemi aynı. ben kendime bu aralar yazıcı bakıyorum ama epson 310 ile epson m105 arasında kaldım. Renk ile işim yok lakin maliyetlerini kestiremiyorum. 310 a pek güvenemedim gelişmeleri yazarım...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Selam herkese.

ÖZET: Dizüstü bilgisayar tavsiye edebilecek var mı?

Yazıcıda yaptığım yanlışı yapmamak için danışayım dedim.
Şuan kullandığım laptop çok eskidiği ve sorunlar çıkarmaya başladığı için (başlamadı bayadır sorun çıkarıyordu gerçi, geçici olarak düzeltiyordum) dizüstü bakıyorum. Oyun vs. gibi bir kriterim yok, en fazla "the saboteur"u, "cod 2"yi falan yükler oynarım, geçmişi yad ederim o kadar. :D Çoğunlukla bir şeyler okumak için kullanacağım, gerektiğinde excel vs. ofis programları kullanacağım o kadar. Fiyatı yüksek/çok yüksek olmazsa iyi olur. Marka takıntım yok. Şuan kullandığım netbook, cd girişi vs. yok. Ancak yeni alacağımda olmasını istiyorum, nadiren de olsa gerektiği durumlar oluyor.

Benim devamlı alışveriş yaptığım teknoloji sitesinde (webdenal) iki adet bilgisayar gördüm fiyatı uygun, işimi görebilecek, geniş zamanda fikir almak için onların bağlantılarını atarım buraya ama işletim sistemleri linux'tu, sanırım linux'ta uyum sorunu oluyor office programlarında.

@bt @Kim? ve bilen diğer arkadaşlardan ricamdır.
Aslinda konu acarsan daha detayli gorus alisverisinde bulunulabilir.
Sahsen bir apple ci olarak Macbook Pro dicem, sakin yok kullanamam, cok zor, alistim windows a deme lutfen !
Inan bana Mac Os isletim sistemini ogrenmek ve alismak, hayati boyunca windows kullanan birisinin bile windows 10 u ogrenmesinden ve alismasindan daha kolay. 2-3 hafta icerisinde windows amelelikmis demezsen makineyi ben alicam senden, o kadar iddaaliyim !!!
Fiyat olarak pahali diyebilirsin, onun da aciklamasi var, ben yaklasik 10 yildir Macbook kullaniyorum (ilk 5 yil Air), simdi elimde yine Macbook Pro var, 5.5 yil once aldim (2012 mid versiyon), hala canavar. Tek sikintim bataryasi 2-2.5 saate dustu (ilk aldigimda 3.5-4 saatti). Yani alet cop olmuyor hicbir zaman, Virus diye bir derdin yok, crash nedir bilmiyorsun, ekran kalitesi efsane, ve 4-5 yil sonra ciddi rakamlara satma sansin oluyor. Sanirim benim makine su anda rahat 2,000 tl si var (arastirmadim yakin zamanda ama).
Bu arada MS office programlari sorunsuz calisiyor, Outlook fln windows versiyonundan daha islevsel, sadece Excel cok rahat degil (sahsi dusuncem)
Daha fazla bilgi istersen her zaman yardimci olurum :D

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,283
21,705
5,320
26
Avcılar-Darıca
Selam herkese.

ÖZET: Dizüstü bilgisayar tavsiye edebilecek var mı?

Yazıcıda yaptığım yanlışı yapmamak için danışayım dedim.
Şuan kullandığım laptop çok eskidiği ve sorunlar çıkarmaya başladığı için (başlamadı bayadır sorun çıkarıyordu gerçi, geçici olarak düzeltiyordum) dizüstü bakıyorum. Oyun vs. gibi bir kriterim yok, en fazla "the saboteur"u, "cod 2"yi falan yükler oynarım, geçmişi yad ederim o kadar. :D Çoğunlukla bir şeyler okumak için kullanacağım, gerektiğinde excel vs. ofis programları kullanacağım o kadar. Fiyatı yüksek/çok yüksek olmazsa iyi olur. Marka takıntım yok. Şuan kullandığım netbook, cd girişi vs. yok. Ancak yeni alacağımda olmasını istiyorum, nadiren de olsa gerektiği durumlar oluyor.

Benim devamlı alışveriş yaptığım teknoloji sitesinde (webdenal) iki adet bilgisayar gördüm fiyatı uygun, işimi görebilecek, geniş zamanda fikir almak için onların bağlantılarını atarım buraya ama işletim sistemleri linux'tu, sanırım linux'ta uyum sorunu oluyor office programlarında.

@bt @Kim? ve bilen diğer arkadaşlardan ricamdır.
Şu an bilgisayar alacak olsam bu ürünü alırdım, tasarımı performansı ve fiyatı piyasaya göre iyi bence geçen Mail gelmişti bir yerde 3100 Tl idi ama bulamadım düşünürseniz araştırırım.
https://www.incehesap.com/dell-insp...MIpMne4O311wIV4RXTCh2S4QMiEAQYAyABEgL5OvD_BwE

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım