Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
30e3e161d427fbb9f01685436bac796ecbff59d0_hq.jpg

@mustafa.e ve onun olmayan ford ka sı
Çok mu şey istedik be abi...

Jant büyüdükçe fiyatlar maalesef artıyor. Bence büyük jant tutuş gibi bir öncelik yoksa tercih edilmemeli.
Sadece jant büyümüş olsa eyvallah. 225-45-17'lerin fiyatı daha uygunken bu saçma ebatın fiyatı arşa çıkmış durumda. Petlas'ta bile tanesi 400 liraya yaklaşıyor. Netice itibariyle fluence gibi bir otomobil kullanıyorsun, 3 bin liraya lastik alıyorsun. Ya yeni jant alırım ya da arabayı satarım net.

Böyle saçma ebatların hep xl yük endekslilerini getiriyorlar o yüzden fiyatlar uçuyor. 185/55 15 de böyle bi ebat. 205/55 16'lardan daha pahalı
İnsan kafayı yiyor. Bindiğim arabaya bak ödediğim lastik parasına bak diyorsun. Yanlışım yoksa opel astra j kasa sedan'nın da buna benzer 17'lik ebatta saçma bir ölçüsü var. Onun da lastikleri bu şekilde pahalı. Komşumuz sırf bu yüzden kış lastiği alamadı aracına kapının önüne koydu aracı kış için. Bazen 16 jantım var diye üzülüyorum ama bunları gördükçe de seviniyorum.

Sadece jant büyümüş olsa eyvallah. 225-45-17'lerin fiyatı daha uygunken bu saçma ebatın fiyatı arşa çıkmış durumda. Petlas'ta bile tanesi 400 liraya yaklaşıyor. Netice itibariyle fluence gibi bir otomobil kullanıyorsun, 3 bin liraya lastik alıyorsun. Ya yeni jant alırım ya da arabayı satarım net.

205-55-17 de cidden saçma bir ebat. Bizim Picasso daki lastik ebatı 215 55 16. Yanak aynı,jant daha küçük ama lastik genişliği daha geniş cidden saçma.

İnsan kafayı yiyor. Bindiğim arabaya bak ödediğim lastik parasına bak diyorsun. Yanlışım yoksa opel astra j kasa sedan'nın da buna benzer 17'lik ebatta saçma bir ölçüsü var. Onun da lastikleri bu şekilde pahalı. Komşumuz sırf bu yüzden kış lastiği alamadı aracına kapının önüne koydu aracı kış için. Bazen 16 jantım var diye üzülüyorum ama bunları gördükçe de seviniyorum.
Abi 205/55 16 tam türkiye ebatı ya, konfor tutuş, fiyat performans ne ararsan var :D

205-55-17 de cidden saçma bir ebat. Bizim Picasso daki lastik ebatı 215 55 16. Yanak aynı,jant daha küçük ama lastik genişliği daha geniş cidden saçma.
Makyajsız focus'da da 215'lik taban kullanıyorlardı 16 ebatta. Biraz daha pahalı oluyor 205'lik tabana göre. Bu üreticileri de anlamak çok güç. O ebata göre üretimi az olan lastiği ne diye koyarsın ki otomobile ? Tanesi 700-800 liradan kış lastiği mi olur Allah aşkına. Sanırsın spor otomobile performans lastiği alıyorsun. Bu yaz başında c 180 amg coupe aracının 18 inçlik lastiğine pilot sport 4 aldırdım arkadaşın. O 3 bin lira vermişti zaten.

Hocam ne mutlu sana ki hatıraların, sonrasındaki bütün tadı kaçıran test sürüşüyle kirlenmedi :)

...ve arka camları yapış yapış bir Corsa lift-off understeer yapıyordu :D

Sağ arka camdan dışarıyı hiç göremiyordum sfkdjdldj :)
İbiza neydi öyle ya bence felaket 2 direksiyon hamlesine komple öne yığıldı.Moose testte haklılarmış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...