Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2 senedir Türk Telekom kullanıyorum internetinden memnunum ancak taahhüt bitti yeni tarifeler diğer operatörlere göre daha pahalı ve hattımı değişmeyi düşünüyorum. Turkcelle geçmeyi düşünüyordum fakat Vodafone daha uygun duruyor bana göre Vodafone hakkında bir fikrim yok çekimi ve internet hızı önemli genellikle İstanbul ve Kocaeli taraflarında kullanıyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Bir de xioami kullanıyorum bir ara yazılar görmüştüm Vodafone'da sıkıntı yaşayanlar olmuş sanırım bilen var mı

Son düzenleme:
Gece yolculuğu ilemi geldiniz. Ben cift depoyuda kullancağım. Yani hiç durmadan gidilirmi sizce.
Yakıt olarak hiç durmadan gitmek mümkün olabilir 2 depoyla ama yolcular açısından çok yorucu ve sürücü açısından da tehlikeli olur dinlenmemek. Bence en güzel uzun yolculuk, güneş doğmadan yarım-1 saat önce yola çıkıp erken vakitte varmak. O saatler gece yolculuğuna göre daha güvenli ve çok daha az yorucu oluyor. Ayrıca gidilen yolları gündüz görmek de yolculuğa anlam katıyor bence :) tek şoför gideceğin için de giderek azalan kmlerle mola vermeni tavsiye ederim abi. Örneğin 300-250-200-150km gibi

Ben sabah 8-9 gibi çıktım yola şimdi sizin 2 depo ne kadar gidiyor bilmiyorum ki?
ama sık sık şehirlerarası yolculuk yapıyorum artık yollar çok güzel çoğu yere 90km ortalama ile gidiliyor bence 8 saate gidilir ama 90km ortalama hız için müsait yerler otoban vs de 120 ortalama ile gitmek gerekir

Çift depo menzilim Otoban sürüşünde 1100 km .

Buda arabamın 716 km olan marmaris yolu için Speed Chart'ı

bB9G8j.png

Buda cift depo tüketim menzil tablosu . Git Gel Marmaris 300tl
2JP97d.png

Çift depo menzilim Otoban sürüşünde 1100 km .

Buda arabamın 716 km olan marmaris yolu için Speed Chart'ı

bB9G8j.png

Buda cift depo tüketim menzil tablosu . Git Gel Marmaris 300tl
2JP97d.png
En az bir yerde mola verilip yemek çay vs yapmak lazım ki bence yeterli tek mola, o arada depo da doldurulabilir. zaten sizin depolar da yeterli geliyor

Onu kaçırdık hocam. Sabah ayarlayıp gidecektik, bir baktık satılmış.

Şimdi uğraşmak istemiyoruz fazla bunu alacağız, ki acil istiyorlar zaten aracı. 34' e kadar zorlayacağız fiyatı.

Nedir görüşleriniz ?

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=533063465
İlan linkini şöyle düzelteyim. :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...iz,degisensiz-1.5dci-megane-2-533063465/detay

Dolu hasarı olan araba samimi arabadır, daha çok güvenirim :D Şaka bir yana, alıcı günahını sevabını herşeyi anlatmış gibi duruyor. Yine de içiniz rahat etsin diye bir ekspertize sokulur. Arka tampondaki sarkıklık normal midir bilmiyorum arabayı iyi bilenler daha doğru söyler. Bu arabanın çıkaracağı bütün sorunlar yaşından ve km'sinden kaynaklı olarak iç mekanda olur. Yok şu düğme bozuldu, burası soyuldu, yok şunun elektrikli motoru yandı bilmemne... Malum Renault iç mekanı.. Onun dışında sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

İlan linkini şöyle düzelteyim. :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...iz,degisensiz-1.5dci-megane-2-533063465/detay

Dolu hasarı olan araba samimi arabadır, daha çok güvenirim :D Şaka bir yana, alıcı günahını sevabını herşeyi anlatmış gibi duruyor. Yine de içiniz rahat etsin diye bir ekspertize sokulur. Arka tampondaki sarkıklık normal midir bilmiyorum arabayı iyi bilenler daha doğru söyler. Bu arabanın çıkaracağı bütün sorunlar yaşından ve km'sinden kaynaklı olarak iç mekanda olur. Yok şu düğme bozuldu, burası soyuldu, yok şunun elektrikli motoru yandı bilmemne... Malum Renault iç mekanı.. Onun dışında sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Aynen hocam, zaten samimi bir abi çıktı.Araç başında yol masrafımızı da düşeceğini de söyledi. Expertiz yaptırmadım dedi ama biner turlarız içimize kurt düşerse götürürüz expertize.

Özellikle nereleri kontrol etmeliyiz araç alırken ?

2 senedir Türk Telekom kullanıyorum internetinden memnunum ancak taahhüt bitti yeni tarifeler diğer operatörlere göre daha pahalı ve hattımı değişmeyi düşünüyorum. Turkcelle geçmeyi düşünüyordum fakat Vodafone daha uygun duruyor bana göre Vodafone hakkında bir fikrim yok çekimi ve internet hızı önemli genellikle İstanbul ve Kocaeli taraflarında kullanıyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Bir de xioami kullanıyorum bir ara yazılar görmüştüm Vodafone'da sıkıntı yaşayanlar olmuş sanırım bilen var mı

1- Vodafone'un ülkemizde ki en yaygın band aralığı 800mhz.(ihale ile şirketler bu bant aralıklarını satın alıyor) Xiaomide bu band aralığını desteklemediğinden şehir merkezleri haricinde Vodafone kullananlar 4,5G göremiyor. 3G ile idare ediyor. Çok hızlı videom yüklensin diyorsan uzak dur derim.

2- Türk Telekom kullanıyordum, 3 gün önce taahhüdüm bitince PTTcell'e geçtim. Altyapı tamamen aynı, herhangi bir çekim farklılığı yok. 5+2GB internet 1000 dk 1000 sms 34-TL. Diğer operatörlerde en ucuz 49-TL bu tarife.

3- size uygun tarife için http://www.pttcell.com.tr/faturali-tarifeler/pttcell-super-5gb-tarifesi
mutlaka bakmanı tavsiye ederim

Hocam hem boş B hb araç istemiyorlar hemde fiyat bize fazla, bunun pazarlığı olmaz büyük ihtimal. Biz aracıyız üste bize de para kalması lazım. :D

Sözüm sana değil üstüne alınma ama genel türk alıcısı hep bu oturma grubu alır gibi araba alıyor . bilmem kaç yılından kalma hiçde ucuz olmayan kmsi çok araba alır içi ful diye. Ama böyle düşeş 17 binde trend arabayıda almazlar. Araba alacak adam motoruna lastiğine çürüğüne çarığına bakar. İçi nebiliyim deriymiş, yok hız sabitleyici imiş , yok bass varmış. ben ikinci el araba ararken beğendiğim iki arabadada bagajdan bass görünce çıldırmıştım. "Siz arabanın orjinalliğini bozmuşsunuz ben bunu alamam deyip " resti çekerdim hep.
Bilmiyorum türk insanında önem sıralaması çok muallak

Son düzenleme:
Aynen hocam, zaten samimi bir abi çıktı.Araç başında yol masrafımızı da düşeceğini de söyledi. Expertiz yaptırmadım dedi ama biner turlarız içimize kurt düşerse götürürüz expertize.

Özellikle nereleri kontrol etmeliyiz araç alırken ?
Renault olunca arabanın içinde ne kadar donanım varsa deneyin. Gördüğünüz bütün butonlar. Bütün camları açın kapatın, bütün kapıları içeriden&dışarıdan açıp kapatın, su fışkırtıp silecekleri deneyin, içeriyi biraz buhar yapıp arka cam rezistansını, klimayı, yönlendirmelerini ve iç hava sirkülasyon fonksiyonunu, farları ve sisleri (ampul değil de röleler sigortalar için kontrol), içeriden&dışarıdan merkezi kilit ve uzaktan kumanda durumu, 12V çakmaklık, ses sistemi, kapı ve bagaj kilitleri, ayna kumandaları... Aklıma ilk etapta gelenler bunlar. :)
Bunlar dışında arabayla çıkabildiğiniz kadar yüksek hıza çıkın. Arabanın çekmesi titremesi sıkıntısı varsa en iyi o zaman belli eder. Adamın arabasını perişan etmeden kasislerden filan geçin, direksiyonda ön düzende tıkırtı boşluk var mı kontrol edin. Sürüşteki bu kontrolleri tecrübeli bir şoför yaparsa daha doğru olur. Park halinde arabayı sallayın, aşırı şekilde salınım varsa amortisör masrafı yapmanız gerekebilir ama bu da en iyi ekspertizde çıkar. Çünkü bunun için biraz modele de aşina olmak gerekir. Motorda üfleme buhar atma gibi durumlar var mı kontrol edin. Kaputta yağ kaçağı gibi gözüken pislikler var mı gözle bir muayene yapın.

Atladığım daha bir sürü şey olabilir.

Kendi arabamda motorunu şanzımanını dinlemiştim, sürüş dengesine, şasi çizgilerine ve iç mekan kondisyonuna bakmıştım. Daha fazlasına bakmadan "bu adam olur ya" deyip almıştım :P Çünkü 30 küsür bin vermemiştim :D

Al işte akşama seyirlik çıtır 1 saat uzunluğunda Tesla Model S videosu
Böyle bi saat video izleyen manyak varmı derseniz aha bu metni yazan kişidir.
Bu videoda şehir içi performansı artırılmış tesla autopilot 2,0 son versiyon updateti seyrederek görüyoruz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...