Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onu kaçırdık hocam. Sabah ayarlayıp gidecektik, bir baktık satılmış.

Şimdi uğraşmak istemiyoruz fazla bunu alacağız, ki acil istiyorlar zaten aracı. 34' e kadar zorlayacağız fiyatı.

Nedir görüşleriniz ?

http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=533063465
Bu tip arabalar genelde hemen satılıyor hocam en kisa zamanda arayıp görüşmek lazım.
İlandaki araba fiyat hariç bence çok iyi. İç döşemeleri koltukları filan resimdeki gibiyse km yüksek ihtimalle doğru. Boya filan da yokmuş zaten. Dolu hasarlarını boyasız onarabilirsiniz onlar dert değil. Ama fiyat konusunda Privilege donanım olsa bu fiyata tamam ama bu araba için de biraz fazla. Güzel bir pazarlıkla alınabilir. 34 bin liraya verirse satıcı güzel bir alışveriş olacağını düşünüyorum. Megane , Fiat Albea , Linea bu tip araçların ikinci el piyasası çok risklidir. Az yakıp ucuz oldukları için takside ikinci elde çok kullanılıyorlar. Satıcı biniciymis dediğine göre. Bu açıdan çok önemli bir avantajı var. Bunun kadar temiz Megane 2 bulmak artık hiç kolay değil

Sözüm sana değil üstüne alınma ama genel türk alıcısı hep bu oturma grubu alır gibi araba alıyor . bilmem kaç yılından kalma hiçde ucuz olmayan kmsi çok araba alır içi ful diye. Ama böyle düşeş 17 binde trend arabayıda almazlar. Araba alacak adam motoruna lastiğine çürüğüne çarığına bakar. İçi nebiliyim deriymiş, yok hız sabitleyici imiş , yok bass varmış. ben ikinci el araba ararken beğendiğim iki arabadada bagajdan bass görünce çıldırmıştım. "Siz arabanın orjinalliğini bozmuşsunuz ben bunu alamam deyip " resti çekerdim hep.
Bilmiyorum türk insanında önem sıralaması çok muallak
Görüşünüze saygı duyuyorum ama bu konuda diğer arkadaşla aynı şeyi düşünüyorum. 1.4 Trendline Passat yerine tercihim dolu bir jetta olurdu.

Sözüm sana değil üstüne alınma ama genel türk alıcısı hep bu oturma grubu alır gibi araba alıyor . bilmem kaç yılından kalma hiçde ucuz olmayan kmsi çok araba alır içi ful diye. Ama böyle düşeş 17 binde trend arabayıda almazlar. Araba alacak adam motoruna lastiğine çürüğüne çarığına bakar. İçi nebiliyim deriymiş, yok hız sabitleyici imiş , yok bass varmış. ben ikinci el araba ararken beğendiğim iki arabadada bagajdan bass görünce çıldırmıştım. "Siz arabanın orjinalliğini bozmuşsunuz ben bunu alamam deyip " resti çekerdim hep.
Bilmiyorum türk insanında önem sıralaması çok muallak

Çok haklısınız. Benim aracım olsa bende tercihimi bu yönde yaparım, şuan alıcımız için mantıklı olan da dediğiniz gibi ama adam istemiyor. Mermi gibi Focuslar bulduk illaki nokta hatasız ve Ghia olacak dedi istemedi.
Ben parama bakarım açıkçası bu durumda, müşteri ne isterse.

Renault olunca arabanın içinde ne kadar donanım varsa deneyin. Gördüğünüz bütün butonlar. Bütün camları açın kapatın, bütün kapıları içeriden&dışarıdan açıp kapatın, su fışkırtıp silecekleri deneyin, içeriyi biraz buhar yapıp arka cam rezistansını, klimayı, yönlendirmelerini ve iç hava sirkülasyon fonksiyonunu, farları ve sisleri (ampul değil de röleler sigortalar için kontrol), içeriden&dışarıdan merkezi kilit ve uzaktan kumanda durumu, 12V çakmaklık, ses sistemi, kapı ve bagaj kilitleri, ayna kumandaları... Aklıma ilk etapta gelenler bunlar. :)
Bunlar dışında arabayla çıkabildiğiniz kadar yüksek hıza çıkın. Arabanın çekmesi titremesi sıkıntısı varsa en iyi o zaman belli eder. Adamın arabasını perişan etmeden kasislerden filan geçin, direksiyonda ön düzende tıkırtı boşluk var mı kontrol edin. Sürüşteki bu kontrolleri tecrübeli bir şoför yaparsa daha doğru olur. Park halinde arabayı sallayın, aşırı şekilde salınım varsa amortisör masrafı yapmanız gerekebilir ama bu da en iyi ekspertizde çıkar. Çünkü bunun için biraz modele de aşina olmak gerekir. Motorda üfleme buhar atma gibi durumlar var mı kontrol edin. Kaputta yağ kaçağı gibi gözüken pislikler var mı gözle bir muayene yapın.

Atladığım daha bir sürü şey olabilir.

Kendi arabamda motorunu şanzımanını dinlemiştim, sürüş dengesine, şasi çizgilerine ve iç mekan kondisyonuna bakmıştım. Daha fazlasına bakmadan "bu adam olur ya" deyip almıştım :P Çünkü 30 küsür bin vermemiştim :D

Çok teşekkür ederim muhteşem tavsiyeler. Şoför olarak teorik bilgi + 500 km sürüş deneyimi ile en tecrübeli adam benim. O konuda durumumuz vasat. :D

Söylediği kadar temiz bakıldıysa yıpranmamıştır. Bu sınıftaki araçları yaşlandıran bakımsızlık oluyor genelde, kendi aracımızdan biliyoruz. :)

@Porsche

VW ye ait opsiyonel donanım listesi ve ücretleri bayiye gitmeden öğrenmek mümkün mü.

Tiguan Allspace için sitede broşürde highline donanımda kör nokta acc şerit takip yok gözüküyor, nasıl edinebiliriz bu bilgiyi ?

1- Vodafone'un ülkemizde ki en yaygın band aralığı 800mhz.(ihale ile şirketler bu bant aralıklarını satın alıyor) Xiaomide bu band aralığını desteklemediğinden şehir merkezleri haricinde Vodafone kullananlar 4,5G göremiyor. 3G ile idare ediyor. Çok hızlı videom yüklensin diyorsan uzak dur derim.

2- Türk Telekom kullanıyordum, 3 gün önce taahhüdüm bitince PTTcell'e geçtim. Altyapı tamamen aynı, herhangi bir çekim farklılığı yok. 5+2GB internet 1000 dk 1000 sms 34-TL. Diğer operatörlerde en ucuz 49-TL bu tarife.

3- size uygun tarife için http://www.pttcell.com.tr/faturali-tarifeler/pttcell-super-5gb-tarifesi
mutlaka bakmanı tavsiye ederim
Teşekkür ederim. Pttcelle baktım şimdi ücretlendirme kısmında "Fatura dönemi içerisinde cepten internet kullanımı 1GB'a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 1 kbps'ye düşecek ve duracaktır." ibaresi var tam anlayamadım internet hakkı bittikten sonra için mi yoksa direkt paketteki internet için mi geçerli

Teşekkür ederim. Pttcelle baktım şimdi ücretlendirme kısmında "Fatura dönemi içerisinde cepten internet kullanımı 1GB'a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 1 kbps'ye düşecek ve duracaktır." ibaresi var tam anlayamadım internet hakkı bittikten sonra için mi yoksa direkt paketteki internet için mi geçerli
1 GB paket seçtiysen limite ulaştığında durmakta olduğunu belirtmişler. 1 yıllık taahhüt verince +2gb hediye geldi, önce onlardan kullanılıyor sonra paketteki 5 GB toplam 7gb bitince 1kb hıza düşeceğim.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1 GB paket seçtiysen limite ulaştığında durmakta olduğunu belirtmişler. 1 yıllık taahhüt verince +2gb hediye geldi, önce onlardan kullanılıyor sonra paketteki 5 GB toplam 7gb bitince 1kb hıza düşeceğim.

Söyle gösterilmiş
ea1cf83883abc73529b5f926fa4cd85f.jpg
4f01b0e92e27281c178fdcb36ff84a9a.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...