Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abi sen bilirsin bunlarda radar yokmu? İlle gözle görmeleri mi gerekiyor?
Radar tabiki var aslinda radarlarda 2 cesit sistem var biri x band biri s band radar turude arpa.
Birisi daha yakinlar icin calisir biride tam tersi. Ama gel gor ki yinede cok ufak tekne olursa gorulmeyebiliyor hele ki denizde iri dalgalar varsa echolari kesisebiliyor anlayamiyorsun bazen.
Normalde belirli agirlik ve boyut ustundeki gemilerde radar zorunlu.direk gorebiliyorsun kendi ekraninda ismi cismi nereye gittigi vs ama kucuklerde buda yok.
Ha birde colreg denilen tuzuk var gemiyi gozle gormek zorundasin herseyin yaninda.mesela geceleri sancak yesil iskele kirmizi yanar uzaktan gozle gorunce catisma manevra oncesi hayati bilgiler vs vs
Yani tum seferlerin iptal olmasi sacma. Yinede onlem amacli tabi hepsinin iptali.

That's why i like Otopark
RnNayZ.jpg

Fotoğrafım altına gelen yoruma gel

Bugün sis yüzünden vapur seferleri yapılmıyordu, babamla işe arabayla gitmek zorunda kaldık, 20 avrasya 20 ispark 40lira gitti:(

Bu gün 8 mart kadinlar gününde kırdığım potu telafi etmek için eşimi istediği yere götürdüm. Oda Ataturk arbetoryum dedi. Bende istediğini yaptim. Birde dönüşte kalyon yaptık. Hesap şöyle...

3cü köprü parası 15 tl.
Arbetoryum parası 40 tl.
Kalyon da big chefs 93 tl.
2nci köprü parası 7 tl.
Lpg parası 15 tl
Masraf yaptım...

Gençler vizesiz 2 günlük gidilebilecek yurtdışı neresi var bilginiz var mı?
Balkanlar: arnavutluk, kosova, makedonya, bosna hersek, sirbistan, karadag
Katar, Gurcistan, rusya, ukrayna, azerbaycan (Azerbaycan E-vize sitesi üzerinden online vize başvurusu 20 ABD Doları karşılığında yapılabiliyor.)
bulgaristan 60 gün vize olmadan pasaportla gidebiliyorsun diye biliyorum. gürcistan var, ukrayna var. Birkaç yer daha olması lazım ama hatırlamıyorum.
bulgaristan AB uyesi ve shengen e tabi, vize sart

Balkanlar: arnavutluk, kosova, makedonya, bosna hersek, sirbistan, karadag
Katar, Gurcistan, rusya, ukrayna, azerbaycan (Azerbaycan E-vize sitesi üzerinden online vize başvurusu 20 ABD Doları karşılığında yapılabiliyor.)

bulgaristan AB uyesi ve shengen e tabi, vize sart

Herkesin Ukrayna’ya gitmesi vize muafiyetinden o zaman :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...