Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Merhaba Arkadaşlar, LPG takmak isteyenler için kendimden bir istatistik.
1 yıl içinde 16560 km yol yapmışım. Konuyu uzatmadan, litresi 2,80 liradan LPG, 5,5 liradan benzini hesapladığımda, 1882 tl tasarruf yaptığım ortaya çıkıyor. fakat bundan 329 tl benzin parasınıda düşmem gerek. Yani araba ilk çalıştırmalarda ve otobanda yüksek süratte benzine dönebildiği için bu 16560 km yolda 329 liralıkda benzin yakmışım.
Yani en direk ağızdan söyleyerek benim LPG ile 16560 km yolda yaptığım tassaruf sadece 1553 tl.

Varın lpg takıp takmamayı siz düşünün.
bunu mazda forumda kimseye anlatamadim millet tutturmus lpg diye anlamadim gitti.
1553 lira kar tamamda arabanin degeri dusuyor. Sonradan takilmissa garantiden cikiyor arac. Yeri geliyor servis bile bakmayabiliyor.eger cakalliklar yapilip saklanilmamissa kapali yerlere girilmiyor. Ve tabiki motorun omrunden yiyip tehlikeli olmasida cabasi.
Lpg sacma kesinlikle demiyorum. Durumu cok iyi olmayan adam tabiki taktiracak. Amaci tasarruf olan adam tabiki lpg kullanacak.
Ama kendi aracimin forumuna bakiyorum adam araci almis ben buna lpg taktirdim ehe ehe diyor.
Adamlar iyi para verip mazda aliyor . Cok yakiyor deyip lpg taktiriyor. Motoruda guclu degil ustelik degisik kafalar :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
bunu mazda forumda kimseye anlatamadim millet tutturmus lpg diye anlamadim gitti.
1553 lira kar tamamda arabanin degeri dusuyor. Sonradan takilmissa garantiden cikiyor arac. Yeri geliyor servis bile bakmayabiliyor.eger cakalliklar yapilip saklanilmamissa kapali yerlere girilmiyor. Ve tabiki motorun omrunden yiyip tehlikeli olmasida cabasi.
Lpg sacma kesinlikle demiyorum. Durumu cok iyi olmayan adam tabiki taktiracak. Amaci tasarruf olan adam tabiki lpg kullanacak.
Ama kendi aracimin forumuna bakiyorum adam araci almis ben buna lpg taktirdim ehe ehe diyor.
Adamlar iyi para verip mazda aliyor . Cok yakiyor deyip lpg taktiriyor. Motoruda guclu degil ustelik degisik kafalar :D

Her ne kadar kendi aracım fabrikasyon lpg olsada, bu sene içinde oto expertizde motor kompresyon testine sokacam. Ona göre satacam ucuzdan elden çıkartacam. Zaten ben bu arabayı düşeşe ucuza almasam benzinlisini alıyordum :) Benzinli fiyatına Lpgli aldım. normalde 5000 tl fakı var. Allaha şükür çekişde bir sorunum yok ama insan merak ediyor. Kompresyon testleriden %90 altına inmiş cıkarsa direk satarım :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Her ne kadar kendi aracım fabrikasyon lpg olsada, bu sene içinde oto expertizde motor kompresyon testine sokacam. Ona göre satacam ucuzdan elden çıkartacam. Zaten ben bu arabayı düşeşe ucuza almasam benzinlisini alıyordum :) Benzinli fiyatına Lpgli aldım. normalde 5000 tl fakı var. Allaha şükür çekişde bir sorunum yok ama insan merak ediyor. Kompresyon testleriden %90 altına inmiş cıkarsa direk satarım :)
Valla durumu olmayanlara hic lafim yok olabilir adam mecburdur boynunu buker dizel alamaz lpg taktirir . Ama adam gitmis 120 milyar verip atmosferik motor almis yazmis e bu cok yakti ben lpg taktirdim baya guluyorum hala :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Valla durumu olmayanlara hic lafim yok olabilir adam mecburdur boynunu buker dizel alamaz lpg taktirir . Ama adam gitmis 120 milyar verip atmosferik motor almis yazmis e bu cok yakti ben lpg taktirdim baya guluyorum hala :D

Oha ya valla oha... Merak ettim bu adamın şikayetci olduğu tüketim değeri neydi. Bu tüketimi kontrol altında tutmak için okadar çok yöntem varken, lpg takmak neden :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Oha ya valla oha... Merak ettim bu adamın şikayetci olduğu tüketim değeri neydi. Bu tüketimi kontrol altında tutmak için okadar çok yöntem varken, lpg takmak neden :)
Anlatamadim hala valla :)
Adam bana hala diyorki kar yapiyorum. Dedim taktirmasi garantisi degeri sorunlari vs ne olacak sonucta bu arac mazda parcasida pahali arabada pahali. Ona cevap verebilen daha cikmadi zaten.
Ben olsam o paraya gider dizel alirdim dedim dizel sevmiyorum dedi biri. E dedim okey olabilir de bazi turbolular ciddi anlamda az yakiyor. Vergiside 1.6 dan dusuk.En azindan gucleride var neden atmosferikde inat edip lpg aldiniz diyorum gene susuyorlar :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Anlatamadim hala valla :)
Adam bana hala diyorki kar yapiyorum. Dedim taktirmasi garantisi degeri sorunlari vs ne olacak sonucta bu arac mazda parcasida pahali arabada pahali. Ona cevap verebilen daha cikmadi zaten.
Ben olsam o paraya gider dizel alirdim dedim dizel sevmiyorum dedi biri. E dedim okey olabilir de bazi turbolular ciddi anlamda az yakiyor. Vergiside 1.6 dan dusuk.En azindan gucleride var neden atmosferikde inat edip lpg aldiniz diyorum gene susuyorlar :D

Link atsana merak ettim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
ya bu arabaların dikiz aynasının köküne bir usb girişi koysalar güzel olmaz mı? dileyen araç kamerasını bağlar dileyen goprosunu vs çok mu şey istiyorum

Arkada usb girişi olabilir aslında.Biz uğraşmadan saldık kabloyu :)
a379b17aea4d806ecadbda6729d1052b.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,638
18,450
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
nOozZR.jpg

Focusumuz Rs kitlerini giydi.Gri kaplamaya geçiliyor.Ardından 18 lik blade cantlar Ps4 lastikler gelecek.Belki egzos için de sadece görüntü değil ses için de çalışma yapabiliriz araştırıyoruz
6JGg3k.jpg

Eski hali
Ufak bi ricam olucak, detaylara dikkat edin gerçek rs den ayırt edilmesin:D yarısı rs yarısı normal focus gibi olunca garip duruyor

trkskbn

Profesör
Beta Programı
21 Eki 2016
377
807
1,895
Çiftlik Bank kesin olarak nalları dikmiş. Aranızda para kaptıran yoktu umarım.
Valla CEO'sunu tebrik ediyorum. Millete para yatırmayın diye uyarı yapıldıkça, daha fazla para kaptırdılar. Parası gidenlerede zerre kadar acımıyorum. Aynı şey telefon üzerinden terörle ilişkiniz var denilip kandırılanlarada oldu hala oluyor. Bu kadar uyarıya rağmen dolandırılanlara acımayı bırakın bi darbede ben vurmak istiyorum. Okumuş denilen insanlar bile bunlara kanıyorsa en güzel mesleklerden (!)biri oldu diyebilirim bu tarz işler için oturarak zengin oluyorsun nede olsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım