Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
En guzeli IB programı. Ben cok rahatım valla ygs lys derdi yok. Ama farklı yükümlülükleri var.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Doktor olmayacaksanız ygs-lys kasmayın hatta doktor olacaksanızda kasmayın.Ticaret yapın,kendi işinizi yapın.Yeni işe başlayan pratisyen hekimin kazandığının 2 katını kazanırsınız.
Demesi güzel ama hocam bütün sülale memurken ben neyin ticaretini nerde yapayım :D mutlu olacağın işi yapma muhabbetine hiç girmiyorum :D

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Demesi güzel ama hocam bütün sülale memurken ben neyin ticaretini nerde yapayım :D mutlu olacağın işi yapma muhabbetine hiç girmiyorum :D
Bilgi sahibi olduğun bir konu hakkında iş yapabilirsin bir ucundan başlayarak.Yaşlanana kadar sabah 6 da kalkıp düzenin bir parçası olup sabah 8 akşam 5 çalışmak istemiyorsan bunu yapmalısın.He ama benim hayalim memur olmak,beni ne öldürsün ne güldürsün yeter bana dersen başka..

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
15673046_1313907142007036_6275802334128125288_n.jpg

Avrasya Tüneli'nde Cem Yılmaz şoförlük yapmış :D :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,565
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

8 sene bi üniversiteyi bitirmek için hem çalıştım hem okumaya çalıştım. O süre zarfında çok farklı meslek edindim.Reklamcılık Pazarlama ve gazetecilik sektörlerinde çalıştım. 3,5 sene organizasyon sektöründe çalıştım. Bi farklı meslek içinde ucundan kıyısından bulaştım tam olacakken son dk golüyle yenildim. Okulunun hıaaaa dedim geldim denizliye 1 sene daha organizasyon işiyle uğraştım. Son dk golü yediğim iş için bi fırsat daha çıktı önüme dedim belki bu sefer olur, golü attım bekliyorum. Aynı zamanda açık öğretimden Halkla ilişkiler okuyorum ona da geçen sene görüştüğüm bi menajerlik şirketi maden mühendisliği okumuşsun ne işin var bu sektörde dediği için sövüp başvurmuştum kitap açmadan mezuniyete koşuyorum.
Maden mühendisliğinden mezun olan tonla arkadaşım var, iş bulamayan sertifika peşinde koşan iş bulsa dahi hakettiği maaşı alamayan çalışma saatlerinden ve ortamından sıkıntı yaşayan bi ton arkadaş.
Diyebilirsiniz ki sektör sıkıntılı, elektrik elektronik mühendisi 2 arkadaşım var. okul ve ders harici hiç bir şeyle ilgilenmediler ellerinde sadece eem diploması var. 3 senedir nişanlılar iş bulamıyorlar 1400 liraya elektrik elektronik mühendisi çalıştıran firmalar var. Kpssye kastılar biri 92 biri 85 aldı 85 alan atanamam diyor, 92 alanında sıralaması 180lerde ilk atamada 50 kişi alıyor merkezi atama :) Açıktan alımlara müracaat edecek o da ne zamana olursa. Not: yaza düğünleri var.
Demem o ki ticaret imkanınız varsa kovalayın. Üniversite okuyorsanız da kendinizi geliştirin. Ben çalışacağım derken okul daha da uzadı tamam ama her türlü eğitim programı sertifikalar kurslar vs kovalayın. Liseyi bitirip üniversiteye gittiğinizde zaten çan var zaten devam zorunluluğu yok falan diye dersleri sallamaya da kalkmayın. Mezun olduğunuzda da iş hazır diye düşünmeyin.Siz okurken tonla sana iş buluruz ya çok güzel şöyle böyle diyen adamlar mezun olduğunuzda sektör kötü diyeceklerdir kimseye de güvenmeyin emin olabilirsiniz.

Kpss muhakkak kovalayın üniversite okurken bile lise mezunları için olan kpss'lere girin bi şekilde memurluk alırsanız gerisi daha kolaylaşır hayatınızın. Memurluk bana göre değil demeyin özel sektörde başkasının emri altındaysanız sürekli diken üzerindesiniz. Yurtdışı eğitim imkanlarınız varsa kovalayın. Okurken siyaset'e bulaşmayın. Siyasetle uğraşırsanız da iktidarların geçici olduğunu unutmayın. Bi dönemde iktidarda yer alan parti için çok şey yaparsınız sonraki dönem farklı bi parti iktidara gelir geleceğinizi etkileyecek yanlışlar yapmayın. Bilmem kim cemaatinin eviymiş iyi abilermiş ablalarmış bilmemne saçma sapan işlere bulaşmayın. Sadece kendiniz için değil aileniz ve gelecekteki aileniz için de yaşıyorsunuz. Çocuğunuza yatırım yapıyorsunuz yaşantınızla. Amacınız eğitim olmalı. Kız arkadaş erkek arkadaş vs mevzularına ne ailelerinizi ne de okulunuzu ihmal etmeyin. Ben daha gencim cümlesini asla kullanmayın. Her yaşı tadında yaşayın ve bir sonraki yıla yatırım yapın.

Zevk aldığınız işi yapın veya bölümü okuyun diyemiyorum kusura bakmayın. Burası Türkiye ressamlar heykeltraşlar teslaya binecek paralar kazanamıyor maalesef. Hobi olarak yine yaparsınız zevk aldığınız işi ama önceliğiniz gelecek olmalı.

Yine biraz uzun oldu kusura bakmayın buraya kadar okuyan arkadaşlara teşekkürler. Forumumuzda çok fazla genç arkadaşımız var. Naçizane önerilerim. Katılanlar olduğu kadar katılmayanlar da olacaktır görüşlerime. Sadece geleceği düşünün, bugünü değil.

Edit: Yaş 27

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,565
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
He bi şeyi eklememişim organizasyon işlerine de aldığım eğitimler sayesinde bulaştım. Üniversitenin kişisel gelişim kariyer kulübü seminerler falan düzenliyodu para veriyodum dedim niye para veriyorum yönetimine girdim para vermeden eğitimleri almaya başladım sonra baktım iş güzel gittim bi firmada maaşlı çalışmaya başladım :p

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,565
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Konsepti değişiriz dükkan bizim:)Babam kasap da dükkan çarşının göbeğinde meydanda:)Babam emekli olunca benim üni bitiyor.

Valla babam aslen marangoz, atölyemiz vardı ben liseyi bitirecekken onun emekliliği geldi napacaksın ona göre kapatıcam dükkanı dedi. Dedim baba yok ben müyendis olacam. Taam dedi kapattı. Müyendis olmadım. Amcamda marangozdu amcaoğlu dükkanı devraldı, amcamın eski müşterileri ve kendi bulduğu müşterilerin yanına babamın müşterileri de kattı para sayma makinası aldı sonra da.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Valla babam aslen marangoz, atölyemiz vardı ben liseyi bitirecekken onun emekliliği geldi napacaksın ona göre kapatıcam dükkanı dedi. Dedim baba yok ben müyendis olacam. Taam dedi kapattı. Müyendis olmadım. Amcamda marangozdu amcaoğlu dükkanı devraldı, amcamın eski müşterileri ve kendi bulduğu müşterilerin yanına babamın müşterileri de kattı para sayma makinası aldı sonra da.
Dükkan kira ama olsun:(Bizden önce telefoncuymuş telefoncu yaparız orayı miss:)Hedef Hacettepe Otomotiv Müh.Onu gerçekleştirirsem iş olmazsa ticaretten yürürüm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım