Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aşırı anlam içerir
IMG-20170110-WA0030.jpg

Abi 2.0 Dci otomatikleri temizleri 50-55 arası gidiyor.
Yemekteydim geç cevabım için kusuruma bakma.Ben benzinli tercih ederdim galiba..Daha sessiz,pürüzsüz ve ipeksi çalışma karakterinden dolayı..Kışın dizel motor'un ısınıp beni ve yolcularımıda ısıtması hayli uzun sürer.Birde eski nesil dizeller hayli sesli çalışıyor.Aradaki fiyat farkıda eklenince ben benzinli düz vites alırdım:)

Yemekteydim geç cevabım için kusuruma bakma.Ben benzinli tercih ederdim galiba..Daha sessiz,pürüzsüz ve ipeksi çalışma karakterinden dolayı..Kışın dizel motor'un ısınıp beni ve yolcularımıda ısıtması hayli uzun sürer.Birde eski nesil dizeller hayli sesli çalışıyor.Aradaki fiyat farkıda eklenince ben benzinli düz vites alırdım:)
Abi estağfurullah ne kusuru.Bende benzinli tercih ederim lakin benzin fiyaltarı böyle olunca insan ister istemez dizellere bakıyor.

Abi estağfurullah ne kusuru.Bende benzinli tercih ederim lakin benzin fiyaltarı böyle olunca insan ister istemez dizellere bakıyor.
Bakış açıları farklı tabiki..Ben hesabımı şu şekilde yapardım.Paranın zaman değeri vardı.Ben benzinli ile dizel arasındaki 10 bin tl'yi yatırım yapar veya bankaya koyarsam zaten bana sağlayacağı kazanç Yaptığım km'ye bağlı değişken olarak 1.6 Benzinli ile 2.0 Dci arasındaki yakıt tüketim farkını terazileyebilir.Yani hem arabaya total'de daha az para bağlamış olurum buna dizel'in km yükseldikçe satış rakamının benzinliye yaklaşmasını ve benzinlinin konforunuda eklersem ben bu işten kazançlı çıkarım.Ama veriler değişirse hesapta değişir tabi..Yıllık 25-30 bin km yapıyor ve aracı 4-5 sene kullanacaksam İnce hesap yapmaya bile gerek yok fazladan bağladığım 10 bin benim için daha faydalı..

Son düzenleme:
Uyandım bi görüneyim dedim. :)

hocam ben de biraz soğuğum kendisine. Fappenning zamanı bi bişey oldu ama anlıktı...
Hocam ben de tam o zamanlarda soğudum valla, sonra da unuttum gitti. Gerçekten böyle bi fiziğin orantısızlık falan var gibi geliyor bana. Isınamadım bi türlü. :D
Hocam tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım güzel haberler alırsınız. :)
Ben uyumaya devam edeyim, hadi iyi geceler abilerim , ablalarım -tabi varsa- ve kardeşlerim. Trafikte de dikkat edin kendinize zira yollar kötü mazallah. Kendinize iyi bakın. :)

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...