Gitmeyen CVT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Fark ve tecrübe farkı bu işte. Ben karşımdakinin nasıl bir sürücü olduğunu bilmeden ben neler yapıyorumdan bahsetmezdim. Ben memur gibi 80le gidiyorum virajlara he he. F1 ile traktörü niye kıyasladığımı hala anlamadın.
Kalkıp karşıdakini bilmeden konuşmam demişsin ama sen uğur kimdir biliyor musun mesela? Nasıl araba kullandığını ve ne kadar yol yaptığını bilmeden atmıştın demin?

Önce ikisini biraraya getir, bir ölç ve tart kafanda. Kendine şöyle bir soru sorman gerekiyordu, ben niye iki arabayı ve onların verdiği güç ve torku kıyaslamıyorum da traktör ile f1 arabası kıyaslıyorum :D :D

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Bilmeden bir tartışmaya nasıl giriyor insanlar şaşıyorum :
Bilmiyorsan susarsın?

Eee manuel daha iyiymiş siz aynı hızlanıyor diyordunuz.

Ben demedim ki 200 e giuletta daha hızlı ulaşır. 200 den sonra giuletta geçer dedim.
Abi tartışma var Allah ına oku ne yazdığımı :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Fark ve tecrübe farkı bu işte. Ben karşımdakinin nasıl bir sürücü olduğunu bilmeden ben neler yapıyorumdan bahsetmezdim. Ben memur gibi 80le gidiyorum virajlara he he. F1 ile traktörü niye kıyasladığımı hala anlamadın.
Memur gibi derken? Ben de memurum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Akşama kadar tartışalım şu an sizin sahibi olduğunuz

1 Civic'teki CVT motor gücünü törpülüyor.
2 Manuel şanzımandan daha zevksiz
3 Araç sizin isteklerinize şanzıman beyninin tepki süresi kadar cevap verebiliyor.

Bu üçünün gerçeğini kabul ederseniz konuyu kapatırız.hatatat

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
S2000 örneği verdim kesmedi, Guliette örneği verdim kesmedi, en yüksek torklu gitmeyen araç ile, en iyi gideni yazayım dedim ben de ne yapayım?

Niye böyle uç örneklerden gidiyoruz. 1.6 turbo astra bakalım onda da 280 tork var ve İstanbul parkta Civic e 10 saniye den fazla PİSTTE fark attı.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Eee manuel daha iyiymiş siz aynı hızlanıyor diyordunuz.

Ben demedim ki 200 e giuletta daha hızlı ulaşır. 200 den sonra giuletta geçer dedim.
Abi tartışma var Allah ına oku ne yazdığımı :D
Sabahtan beri 0-200 ile konuşuyorum.
tb96 playing : Binlerce dansöz var.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ferrari, Bmw, Mercedes en son ne zaman manuel araba üretti? Çok basit bir soru? Hala caps atıyorsun.
Onların üretip üretmemesi benim problemim değil, ayrıca şu an BMW M2'yi manuel olarak alabiliyorsunuz.Piyasada onlarca Manuel araç var ve her şeyden önemlisi artık HONDA CİVİC'te MANUEL ÜRETİYOR VE GİDİP SIFIR ALABİLİYORUM SİZ ZAMANINDA ALAMAMIŞSINIZ NE YAPALIM. hatatat

Son düzenleme:

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Niye böyle uç örneklerden gidiyoruz. 1.6 turbo astra bakalım onda da 280 tork var ve İstanbul parkta Civic e 10 saniye den fazla PİSTTE fark attı.
Astra 200hp, 1275 kg
Civic 182hp, 1388 kg.

2. Neden satışı bitirildi bu motorun yoksa patlamaya mı başladı bu motor :D Bu rakamlara göre zaten imkansız geçmesi Civic'in.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Onların üretip üretmemesi benim problemim değil, ayrıca şu an BMW M2'yi manuel olarak alabiliyorsunuz.Piyasada onlarca Manuel araç var ve her şeyden önemlisi artık HONDA CİVİC'te MANUEL ÜRETİYOR VE GİDİP SIFIR ALABİLİYORUM SİZ ZAMANINDA ALAMAMIŞSINIZ NE YAPALIM. hatatat
Milyar dolarlık bütçeli firmalardan daha iyi biliyorsunuz demek müşteri talebini :D

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Niye 0-200 konuşuyoruz onu çözemiyorum. AAA hatırladım çünkü 182 bg lik araba 200 geçmiyor.
Düzgün bir pist verisi olsa onla da konuşacağız ama yok. Ben 0-200 0-180 ile konuştum hep, ve iddia eden sendin öğrendin iyi oldu. Çünkü bahse girerim geçer sanıyordun.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Demek ki iyi biliyorum ki adamlar beni dinleyip manuelini de çıkarmışlar.Bu arada aracınızı kötülemiyorum, Civic RS iyi bir araç ama burada böyle ölesiye savunmanızı anlayamıyorum.
Civic Zdf9 ile manuel fiyatına verebilse manuel isteyen bile çok az olurdu. Civic Rs'te Cvt tercihi maliyet performans tüketim olarak çok iyi bir tercih bunu diyorum. Tak tak diye vites geçişi yok aksini iddia etmedim göreceli bir kavram hissiyat.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım