Gurcistan’ dan otomobil getirmek volume#2

Lutfen once asagidaki konuyu okuyup cevabinizi belirtiniz...

• 2014 - 2017 BMW X5 (25-45 bin USD)

Kullanılan: 8 9.4%
  • 2013 - 2015 Range Rover Vogue (50-60 bin USD)

Kullanılan: 10 11.8%
  • 2014 Maserati Quattroporte (50-55 bin USD)

Kullanılan: 38 44.7%
  • 2013 - 2017 Porsche Cayenne (35-55 bin USD)

• 2015 - 2017 Mercedes GLE 350 (35-45 bin USD)

Kullanılan: 11 12.9%
  • 2017 Range Rover Discovery 7 kisilik (70-80 bin USD)

Kullanılan: 5 5.9%
  • 2016 - 2017 Toyota Land Cruiser (50-60 bin USD)

• Diger (lutfen asagida onerinizi belirtiniz)

Kullanılan: 2 2.4%
  • 2016 Lexus RX350 (40-50 bin USD)

Kullanılan: 11 12.9%
  • 2013 Tesla P85D (40-45 bin USD)

Kullanılan: 2 2.4%

• Kullanılan toplam oy
    85

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Arkadaslar sizin de bildiginiz gibi Gurcistandan getirmiş oldugum 2014 model Ford Mustang 5.0 GT California Special model bir aracım var. Aslında aracın 2 yıllık suresi Nisan ayında dolacak, fakat yeni yıla 4 kisilik bir aile olarak gireceğimiz icin (2. kizim yolda :D) belki bir SUV yada en azından geniş bir sedan alma ihtiyacı hasıl oldu.
$_57.jpg

Bu konuda sizinde degerli görüşlerinize başvurmak istedim. Genel olarak Gurcistandaki piyasadan bahsetmek isterim öncelikle: piyasası en iyi olan arabalar Mercedes (GLE 350), BMW (X5) ve Toyota (Land Cruiser). Tabi ben 2014 uzeri en son kasalara bakıyorum sadece.
41695166_321345721959561_8330016558659141632_o.jpg

Bu 3 marka arasında benim tercihim her ne kadar BMW X5 olsada, Range Rover*** (7 kisilik discovery veya vogue), Porsche Cayenne**, Audi Q7 de beni kendine çeken alternatifler.
new-2018-bmw-x5-xdrive35dsportsactivityvehicle-623-17212626-3-1024.jpg

Sizin de bildiginiz Alfa Romeo hayranligim dolayisiyla Giulia QV yi da aklımdan çıkaramasam da Gurcistanda bulunmaması nedeniyle kafamı Maserati Q4 a doğru cevirdim ki tasarım anlamında kesinlikle çok daha hayran oldugum bir araçtır kendisi.
620_57ec1f02db49a.jpg

Yalnız Range Rover, Porsche, Maserati gibi arabaları almamın bir handikapı var. 45-60 bin USD bandindaki bu araclari satmak, 25-40 bin USD bandındaki BMW X5 i satmaya gore oldukta zor, dolayisiyla zamani geldiginde (yani 2 yil sonra) satmak icin ciddi indirimler yapmak, ciddi zararlari (10 bin USD uzeri) göze almak gerekebilir. Tabi biraz da sans isi.
porsche-cayenne-habitacle-marron.jpg

Baslangic olarak bir anket hazirladim, verdigim veriler isiginda seciminiz ne olurdu?
Bahsi gecen araclar hakkinda olumlu olumsuz yorumlarinizi bekliyorum.
Ayrica bunlar disinda bana onerebileceginiz araclar varsa memnun olurum.
maxresdefault.jpg

NOT: Begendigim araclarin linklerini zamanla paylasacagim, myauto.ge gurcistanda malum sitenin muadilidir.

201602okyvnwtijibqzrl.jpg

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Öncelikle Allah analı babalı büyütsün abi. Tebrik ederim :).

Maserati soruna yatkın bir araç olarak nitelendiriliyor özellikle de Amerika'da. Consumer Reports'a bakarsan bütün arabaları bulabilirsin hatta. Onun dışında iç mekan kalitesi olarak beni rakiplerine kıyasla pek tatmin etmemişti keza infotaitment sistemi de pek basarıli degil ama Allahı var araba cok zevkli ve eglenceli. Cayenne mantıklı bir seçenek ama yaşını çok belli ediyor. Keza X5'de ülkemizde bir hayli var. Land Cruiser ise sana rakipleri kadar kaliteli hissettirmeyecektir ama dağ tepe her yeri gider eder gıkı çıkmaz. Ben olsam Q7 alırdım. İkinci elinin o kadar riskli olacağını zannetmiyorum, sorunsal anlamda bi japon değil ama bir italyan da değil öyle diyebilirim listeleri analiz edersem. İçi yeterince genis, heybetli, ustası bol, kaliteli ve rafine. Bence Q7'lere bakmalısın tabii 3.0 TDI pek önermiyorum varsa 3.0 TFSI güzel. 2.0 Quattro da yeterli gelecektir tabii Mustang'den sonra ne kadar zevkli olur orası tartışılır o_O. GLE'nin ise geçtiğimiz haftalarda yenisi cıktı ve bence yasini fazla belli ediyor ama dinamikleri hakkında pek bir bilgim yok.

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
Cebini düşünerekten Mercedes diyorum. Satarken zarar etmeyin. Ayrıca iyi araç ve Toyota'ya göre ucuz ve o bir Alman asdfsdaf

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
RR Discovery veya Toyota LC tercih ederdim. İkisi olmasa Mercedes GLE derdim sanırım.
Anketteki tüm araçlar bana çok uzak, tamamiyle keyfi, dıştan bakan biri olarak yazıyorum. Bu araçlarda herhangi bir deneyimim yok.

Bunlar dışında Mercedes G ve Volvolar geliyor aklıma ama Gürcistan'da Volvo piyasası pek yoktur herhalde.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Alternatif arac onermeyecegim, listedeki araclar icinden de Maserati diyorum. Dunyaya bir sefer geliyoruz degil mi ?

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Önceden de Mercedes sahibi olduğunu düşünerek Mercedes GLE 350
Aslinda cok kullanisli bir araba, ozellikle koldan vites cok pratik, kalite aligisi yuksek ama icerde hareket yok, yeni kasalarin ici cok guzel mesela :D
Öncelikle Allah analı babalı büyütsün abi. Tebrik ederim :).

Maserati soruna yatkın bir araç olarak nitelendiriliyor özellikle de Amerika'da. Consumer Reports'a bakarsan bütün arabaları bulabilirsin hatta. Onun dışında iç mekan kalitesi olarak beni rakiplerine kıyasla pek tatmin etmemişti keza infotaitment sistemi de pek basarıli degil ama Allahı var araba cok zevkli ve eglenceli. Cayenne mantıklı bir seçenek ama yaşını çok belli ediyor. Keza X5'de ülkemizde bir hayli var. Land Cruiser ise sana rakipleri kadar kaliteli hissettirmeyecektir ama dağ tepe her yeri gider eder gıkı çıkmaz. Ben olsam Q7 alırdım. İkinci elinin o kadar riskli olacağını zannetmiyorum, sorunsal anlamda bi japon değil ama bir italyan da değil öyle diyebilirim listeleri analiz edersem. İçi yeterince genis, heybetli, ustası bol, kaliteli ve rafine. Bence Q7'lere bakmalısın tabii 3.0 TDI pek önermiyorum varsa 3.0 TFSI güzel. 2.0 Quattro da yeterli gelecektir tabii Mustang'den sonra ne kadar zevkli olur orası tartışılır o_O. GLE'nin ise geçtiğimiz haftalarda yenisi cıktı ve bence yasini fazla belli ediyor ama dinamikleri hakkında pek bir bilgim yok.
Gecenlerde 2017 Q7 Sline dustu bi tane 37 bin USD ye, iraktaydim kacirdim, verdigim siteden bakarsan yeni kasa hic Q7 olmadigini gorursun, dusun artik 1 yasinda araba 70-80 bin euro lardan 37 bin usd lere kadar dusuyor !!!
https://www.myauto.ge/en/detail/32650626
@saracer Erol abi bu aracı düşünmez misin? Lexus orda bildiğim kadarıyla tutulan ve turnoverı yüksek bir marka ayrıca sorunsuz da.
Lexus un cogu modelini begenmiyorum, buldugun arac USA de, yani 2-3 aydan once gelmez. gormeden hicbir arabaya para vermem. arama yaparken bulundugu yeri gurcistan secebiliyorsun, sadece o araclara bakiyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aslinda cok kullanisli bir araba, ozellikle koldan vites cok pratik, kalite aligisi yuksek ama icerde hareket yok, yeni kasalarin ici cok guzel mesela :D

Gecenlerde 2017 Q7 Sline dustu bi tane 37 bin USD ye, iraktaydim kacirdim, verdigim siteden bakarsan yeni kasa hic Q7 olmadigini gorursun, dusun artik 1 yasinda araba 70-80 bin euro lardan 37 bin usd lere kadar dusuyor !!!

Lexus un cogu modelini begenmiyorum, buldugun arac USA de, yani 2-3 aydan once gelmez. gormeden hicbir arabaya para vermem. arama yaparken bulundugu yeri gurcistan secebiliyorsun, sadece o araclara bakiyorum.
Dediğin gibi Q7 hakikaten yok GS F bakayım dedim o da yok. Resmini paylastigin Maserati'nin ilanını buldum abi araba gerçekten temiz duruyor. Ama yinede bi amerika da yapılan incelemelerine bakmamı tavsiye ederim.

Aşağı yukarı anladığım kadarıyla bütçene bir alternatif olarak şunu ilanı paylaşıyorum.
https://www.myauto.ge/en/detail/32441401

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Cebini düşünerekten Mercedes diyorum. Satarken zarar etmeyin. Ayrıca iyi araç ve Toyota'ya göre ucuz ve o bir Alman asdfsdaf
Ewet Mercedes ve BMW de gercekten zarar etmek zor, en fazla 2-3 bin USD, hatta alirken ii fiyat bulursam, kar bile edebilirim.
Ama dogrusu X5 in ici GLE den cok daha eglenceli ve 7 kisilik olanlari olmasi da guzel bir arti benim icin.
RR Discovery veya Toyota LC tercih ederdim. İkisi olmasa Mercedes GLE derdim sanırım.
Anketteki tüm araçlar bana çok uzak, tamamiyle keyfi, dıştan bakan biri olarak yazıyorum. Bu araçlarda herhangi bir deneyimim yok.

Bunlar dışında Mercedes G ve Volvolar geliyor aklıma ama Gürcistan'da Volvo piyasası pek yoktur herhalde.
Discovery i cok begeniyorum, irakta hergun zirhli LC a bindigimden biliyorum, cok soguk bir araba, evet cok konforlu, sessiz ama hem cooook buyuk hemde pick up kadar soguk geliyor bana.
Mercedes G serisi cok var orda ve fiyatlari da makul denilebilir ama icini hic sevmiyorum, o kadar para verip sanki 2000 model arabaya biniyormus hissi almak beni sinir edecektir :D
Dedigin gibi Volvo xc 90 mutlaka bu seceneklerin arasinda olurdu ama maalesef hic yok !
Alternatif arac onermeyecegim, listedeki araclar icinden de Maserati diyorum. Dunyaya bir sefer geliyoruz degil mi ?
Cooook ii dimi :D Hasta oldum walla, esim SUV diye tutturmustu, Range Rover istiyordu, Giulia dan da nefret ediyor. Q4 u gorunce o bile karar degistirdi :D Ya su jantin guzelligine bakar misiniz yaaaa !!!!
f21b2e1b0a787680823edc3effb04d0f.jpg

Maserati fotolari

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Dediğin gibi Q7 hakikaten yok GS F bakayım dedim o da yok. Resmini paylastigin Maserati'nin ilanını buldum abi araba gerçekten temiz duruyor. Ama yinede bi amerika da yapılan incelemelerine bakmamı tavsiye ederim.

Aşağı yukarı anladığım kadarıyla bütçene bir alternatif olarak şunu ilanı paylaşıyorum.
https://www.myauto.ge/en/detail/32441401
Kesinlikle cok ii bi alternatif, degerlendiricem. Simdilik gordugum eksikleri arkada 3. bolge klima kontrolu olmamasi ! ve bir de X5 & GLE degil de X6 & GLC muadili gibi gorunuyor olmasi.
Yalniz F sport paket olmayanlarin koltuklari berbat (Honda CRV gibi) :rolleyes:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Rx'in hibrit versiyonu var hocam eğer ilginizi çekiyorsa hibrit araçlar. Rx 450h.

LC'ye benzer (görsel olarak) olarak Lexus'ta LX var. Rx'e göre daha sert hatlı. Hibrit yok ama, 5.7 benzin.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Abi öncelikle hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün :)
Oyumu Vogue ve gle 350 den yana kullandım. Hem maddiyat olarak hemde konfor olarak aile kullanımına daha uygun olucagini düşündüm. Tabi bu arabalara binmisligim yok :D sadece düşünce ve görüş:)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
abi yeni cocuığun hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün şimdiden, yeni doğan bir beibş varsa tek tercihin lc olmalı bagajına bebeğin beşiğini arabasını katlamadan koyunca iyiki almışım dersin büyük rahatlık olur :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Erol hocam öncellikle hayırlı olsun, Allah analı babalı büyütsün :)

Listede ki araçların hemen hemen hepsi Suv. Haliyle önce hangisini seçeceğine karar vermen gerekiyor. Maserati mi Suv mi ? Maserati işi gönül meselesi gibi duruyor. Seçtiğinde de niye, neden diye sorulmaması lazım.

Suv'a gelince bu araçlar içinden Range Rover modellerine bakardım yüksek ihtimal. Orada ki fiyatını bilemiyorum ama listeye ( Gürcistan'ın durumu da düşünülürse ) Autobiography katılamaz mı ? Bildiğin tam bir şaheser.

Son düzenleme:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Rx'in hibrit versiyonu var hocam eğer ilginizi çekiyorsa hibrit araçlar. Rx 450h.

LC'ye benzer (görsel olarak) olarak Lexus'ta LX var. Rx'e göre daha sert hatlı. Hibrit yok ama, 5.7 benzin.
acikcasi LC ebatlari gercekten istanbul trafigi icin mantikli degil, ama NX200 de degerlendirilebilecek bir model bence:
https://www.myauto.ge/en/detail/31890189
abi yeni cocuığun hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün şimdiden, yeni doğan bir beibş varsa tek tercihin lc olmalı bagajına bebeğin beşiğini arabasını katlamadan koyunca iyiki almışım dersin büyük rahatlık olur :D
Eywallah, senin LC diyeceginden emindim zaten :D az muhabbetini yapmadik, hatirliyorum :D

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
acikcasi LC ebatlari gercekten istanbul trafigi icin mantikli degil, ama NX200 de degerlendirilebilecek bir model bence:

Eywallah, senin LC diyeceginden emindim zaten :D az muhabbetini yapmadik, hatirliyorum :D
Abi hastasıyım lc nin rüyalarımı süslüyor resmen :D istanbul trafiği için park dışında sıkıntı yok, gören herkes yol veriyor istemsiz :D:D:cool:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

İstanbul ağırlıklı kullanacaksanız boyut olarak en uygunu NX tabii ki. RX'de LC boyutlarında. LX zaten daha da büyük.

Lexus NX: 4640 mm uzunluk, 1845 mm genişlik (binek araçtan örnek vermek gerekirse 4620 mm uzunluktaki Corolla gibi düşünebiliriz)
Toyota LC: 4840 mm uzunluk, 1885 mm genişlik
Lexus RX: 4890 mm uzunluk, 1895 mm genişlik
Lexus LX: 5005 mm uzunluk, 1970 mm genişlik

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Küçük kardeş hayırlı olsun Erol Hocam :).
Mustang'den sonra birden ağırbaşlı arabaya hemen geçme, arada en azından bir İtalyan daha eskitiver. Tadını çıkar güzel güzel. SUV'leri filan ondan sonra düşünürsün. :) Sanat eseri gibi bir Maserati seçeneklerim arasında olsa, fazla düşünmezdim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım