honda 1.5 rs cvt olmuş mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Manuel muhtemelen gelmez. Geçtiğimiz sene 0 araç satışlarında otomatik vites ilk defa manuel vitesin önüne geçti. O fiyatlarda araba alacak kitlenin büyük çoğunluğu otomatik vites tercih ediyor. O yüzden Honda'da getirmeyecektir, belki sipariş üstüne getirir.
sipariş olayına külliyen karşılar. honda'da öyle birşey yok dediler. ben de dayanamadım bu bakış açısıyla daha çok c segmentinde doğuş otomotivin nalını toplarsınız dedim. açıkçası davranış biçimlerini pek müşteri odaklı bulmadım. zaten satışçılar çok bilgisizdi. manuel/cvt tartışmasında ortaya koyduğum donelere hiçbir mantıklı karşılık veremediler. Ben bu arabayı istiyorum ama manuel sen de cvt'den başkasını özel sipariş ile bile getirmem diyorsun. karşında duruyorum, arabayı da kullandım. şimdi hadi beni ikna et ve bana bu arabayı sat dedim. abi istemiyorsan satamam gibi salak bir cevap geldi. ortaya bazı veriler koyabilseydi belki ikna edebilir. bende çok da satmak istemiyorlar gayet tok satıcılar gibi bir intiba bıraktılar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
sipariş olayına külliyen karşılar. honda'da öyle birşey yok dediler. ben de dayanamadım bu bakış açısıyla daha çok c segmentinde doğuş otomotivin nalını toplarsınız dedim. açıkçası davranış biçimlerini pek müşteri odaklı bulmadım. zaten satışçılar çok bilgisizdi. manuel/cvt tartışmasında ortaya koyduğum donelere hiçbir mantıklı karşılık veremediler. Ben bu arabayı istiyorum ama manuel sen de cvt'den başkasını özel sipariş ile bile getirmem diyorsun. karşında duruyorum, arabayı da kullandım. şimdi hadi beni ikna et ve bana bu arabayı sat dedim. abi istemiyorsan satamam gibi salak bir cevap geldi. ortaya bazı veriler koyabilseydi belki ikna edebilir. bende çok da satmak istemiyorlar gayet tok satıcılar gibi bir intiba bıraktılar.
Dogusun 3 ay min bekletmesi peki

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tahminimce bizim sattığımız Hondacı kitlesi belli, onlar zaten gelip yine alacaklardır. Bize de onlar yetiyor zaten havasına girmiş olabilirler. Keza kendi müşteri portföyünü oluşturabilen bir üretici direkt bu pozlara giriyor Türkiye'de ne hikmetse. Maalesef en sevmediğim davranış tarzı. Sanırsın arabayı satın alırken onlar bana verecek bir ton parayı.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Var yada yok min 3 ay dan bekletmesi parayla rezil olmak bence
Burada alıcı olarak tok davranmamız gerekiyor aynı dediğiniz olayı bizde b7 passat bakarken yaşamıştık adamlar 4 ay beklemeniz gerekebilir demişti bizde kolay gelsin deyip çıkmıştık. Bir şey alırken biraz daha tok davranabilsek işimize gelecek mesela şimdi honda ve otomatik mevzusunda satıcı gelip evet manuel versiyonu daha performanslı ama cvt de şehir içinde çok daha rahat ve konforlu İstanbul da her zaman o manuel vitesin keyfini alamazsın demek var bide istemiyorsan alma demek var hepsi bununla alakalı.

Edit: Çok özel bir araba olur o zaman tabii beklenebilir genel arabalar için dedim bunu.

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
i30 turbo yu neden kimse düşünmüyor. Hala 2016 fiyatları ile satılıyor ve fiyatı da 91k. And abi de baya beğenmişti.

i30 ,rs ten 4 bg ve 45nm tork fazla hemde hb kasa ustelik manuel ona ragmen 0-100 8 sn.... cvt li olan rs 8.1 sn. Sonrada hyundai nin beygirleri sütçü beygiri deyince kızıyorlar :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
i30 ,rs ten 4 bg ve 45nm tork fazla hemde hb kasa ustelik manuel ona ragmen 0-100 8 sn.... cvt li olan rs 8.1 sn. Sonrada hyundai nin beygirleri sütçü beygiri deyince kızıyorlar :)
ben onun ne derece bir sütçü beygiri olduğunu istanbul park'ta görmüştüm hatta sahibi bu foruma takılan bir abimizdi. o araba yürümüyor yahu

letsbox

Profesör
16 Kas 2016
62
124
1,060
Opsiyonlar pazara göre şekilleniyor. Civic (0 km) başka pazarlarda gençlere alınan bir arabayken bizde 5 yaşındaki oğlanı gazlayıp hanımı ikna eden alabiliyor. Artık hanımlarda otomatik olmazsa kabul etmiyor zira çoğu insanın iki arabaya bakacak durumu yok. Ben şahsen rs donanımın hondanın elinde bile kalabileceğini düşünüyorum. Zaten çok yakan bir araca bi koltuk takımı parasını bağlatmaz bizim ablalar :)

From m8 with love(or Tapatalk).

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Özel tasarım, içi dışı özel seçilmiş bir araçta beklemeyi anlarım ama onun dışında bence beklemek kabul edilebilir bir şey değil. En fazla başka bir bayiden getirilmesi için 1-2 hafta beklerim.

2015 Eylül veya Ekim'inde Fabia 1.2 dsg ambition için 3 ay beklersin dediler. Renk falan belirtemedik, adam benzinli araç yok 3 ay beklersin dedi. Başka bayi falan dedik, yok hiç bir yerde hepsi dizel dedi ne kadar doğru bilemem, bizde bir daha gitmedik Skoda'ya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım