KAPALI İlk Arabam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rothen

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
7
2
595
39
Sakarya
Merhaba arkadaşlar,

62000 tl ye kadar B segment araç istiyorum.

Yılda tahminen yapacağım kilometre sayısı 10000 civarı olur.

Kriterlerim
- Az yakması, Dizel veya benzinli önemli değil. (ama pompa başında stres istemiyorum :))
- Cruise control bulunması,
- Yıl ve kilometrenin olabildiğince genç olması. İki sene sonra ev almak için satma ihtimalim var.
- Kolay satılabilir olması.

Şimdiden teşekkürler.

Rothen

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
7
2
595
39
Sakarya
Arkadaşlar Hyundai olsun Ford olsun elden çıkarma konusunda ne dersiniz. Sıfır olması önemli değil. Ford fiesta dizel mi tavsiye edersiniz ?

Rothen

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
7
2
595
39
Sakarya
Renault clio baktım dizele binmem için baya yıl düşmem lazım (icon)... 1.2 motora da sütçü beygiri diyorlar fazla hızla işim yok ama sollamalarda problem olabiliyormuş.

kia rio veya corsa için de yorumlarınızı alabilir miyim.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Renault clio baktım dizele binmem için baya yıl düşmem lazım (icon)... 1.2 motora da sütçü beygiri diyorlar fazla hızla işim yok ama sollamalarda problem olabiliyormuş.

Arkadaşımın ailesinde 1.2 clio vardı bos paket atmosferik lpg siz. Gayet uzun yola 6 kişilik aile olarak çıkıyorlardı ve hiç duymadım babasından söyle gitmiyor böyle gitmiyor diye. Ek olarak sesi çok güzeldi motorun. Lpg de nasıl olur bilmem :D ama ben yine de bulabilirseniz 1.2 i20 yi tercih ederdim.

artears

Düz Yol Gazcısı
21 May 2018
14
8
145
Senede maksimum 10k km için benzinli alın derim. Hem daha az km yapmış araçları bulursunuz. Bizde Seat Ibiza 1.2 tsi dsg şanzımanlı model vardı. Sattık ama senelik bakım harici hiç sorunumuz olmadı. Gerçi dsg yi manuel şanzıman gibi, durunca boşa alarak kullanıyordum ben. Bir de bunların torkları o şanzımanın dayanım sınırının altında epey, o yüzden de sorun olmamış olabilir. Sonuçta ben de Seat Ibiza 1.2 veya 1.0 tsi öneririm. Temiz ve bakımlı ise dsg olayına da takılmayın çok.

Sent from my fridge using Tapatalk

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,067
6,945
5,020
github.com
Marka
BMW
Konfor konusunda beklentiniz yoksa amaç bir yerden bir yere gitmekse Dacia Sandero düşünülebilir .Bu paralarda neredeyse sıfırını alabiliyorsunuz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar Hyundai olsun Ford olsun elden çıkarma konusunda ne dersiniz. Sıfır olması önemli değil. Ford fiesta dizel mi tavsiye edersiniz ?
İkisi de marka model olarak kolayca elden çıkarılabilir araçlar. Aracın durumu belirleyici olur.

Kia Rio, Hyundai i20'nin platform kardeşi. O yüzden aynı seviyede belki daha bile kaliteli araçtır. Ama 2. el konusunda i20 daha hareketlidir. Corsa D kasayı kast ediyorsanız genel olarak Fiesta ile yarışır, bir tık gerisindedir. Dizel motor düşünüyorsanız Corsa D tercih edin, benzinli düşünüyorsanız Fiesta tercih edin diyebilirim =)

İlk mesajda i20 1.2 benzinli tavsiye etme sebebim şu: Hem model yılı yüksek, hem de temiz olarak bulabilme ihtimaliniz Corsa Fiesta gibi araçlardan daha yüksektir. Yanına Kia Rio'yu da ekleyebilirsiniz. O da benzer araçtır.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Dizelde olabilir aslında. Bakım masrafı farkını hem toplam yakıt masrafında hem de yürümesiyle karşılar. Ayrıca on bin kilometre az değil.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-boyasiz-garantili-son-fiyat-572556378/detay
Hyundai, arabalarını ağır yapan bir marka. 1.6 crdi sw dct i30 8.5 yakıyor sıfır trafikli yerde. Neden dizel alınsın ki? Hyundai dışında dizel alinabiliyorsa 1.3 mjet veya dci ben de tavsiye edebilirdim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bence Polo. Kullanımı çok kolay. Çarpa çurpa kullansan bile pek değer kaybetmez. En azından ilk araba için 6 ay Polo kullanmanı öneririm sonra ileri sürüş tekniklerini geliştirmek açısından Fiesta'ya zıplarsın. 1.4 Atmosferik Comfort DSG polo iş yapacaktır yok biraz daha yeni olsun dersen 1.2 TSI Lounge da bakabilirsin.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
Tabiki de Polo ve Fiesta, polo muhtemelen 1.2 turbo olacak onun için mtv daha ucuz olur ve atmosferik fiestaya göre daha iyi gider , aynı zamanda b sınıfındaki en geniş araç olabilir

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Tabiki de Polo ve Fiesta, polo muhtemelen 1.2 turbo olacak onun için mtv daha ucuz olur ve atmosferik fiestaya göre daha iyi gider , aynı zamanda b sınıfındaki en geniş araç olabilir

Polo mu B sınıfının en geniş aracı? :eek:
Jazz, Yaris, Corsa, Punto, i20. Bunların hepsi daha geniş Polo'dan. Polo'dan dar hatırladığım tek B sınıfı araba İbiza.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım