Japon Otomobilleri

japon arabalarını sever misiniz ? eski modeller mi ? yeni modeller ilginizi çekiyor ?

• Kullanılan toplam oy
    51

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Araç boyunun yanında motor hacmi üst limiti var. 660cc.

Düzenleme: 2016 itibariyle (ve değişiklik olmadıysa şu anda da geçerli) boy sınırlaması bu şekildeymiş: Uzunluk 3400mm, yükseklik 2000mm, genişlik 1480mm.
Uyarı ve ekleme için teşekkürler @sputnik

Kei car lar için boyut ve motor için bir sınır vardı diye hatırlıyorum ama sayılar tam aklımda değil.
Bu arada 276 bg limiti de 2004 yılında kalktı.

Evet, onun ilk ürünlerinden GT-R R35.hatatatKendisini pek sevmesem de. :)Ekleme için teşekkürler.

Son düzenleme:

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
birisi "japon otomobil" diyince benim aklıma memur emeklisi amcalardaki corolla ve otobanda beni sıkıştıran yanarlı dönerli cıvıc içindeki tipler geliyor.. Yukardaki paylaşılan otomobilleri eminimki hepimiz severiz ve saygı duyarız.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
birisi "japon otomobil" diyince benim aklıma memur emeklisi amcalardaki corolla ve otobanda beni sıkıştıran yanarlı dönerli cıvıc içindeki tipler geliyor.. Yukardaki paylaşılan otomobilleri eminimki hepimiz severiz ve saygı duyarız.
Apaci tayfa mahfetti cidden . Civic s200 350 z rx8 gibi arabalar cok ellere dustu .
Scirocco ibiza cupra bmw 320 vs de alman tarafinda dusenler. Bunlari gordugumde yolda direk kaciyorum

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,025
4,274
4,220
varsova
Marka
Porsche
Japonyada yasasaydim japon alirdim, avrupada amerikada japon parcalari pahali, bircok parca stokta yok kargo bekliyorsunuz araciniz yatiyor v.s. Ayrica satis sonrasi hizmetlerde LEXUS haric kaliteli bir japon goremedim. Lexusunda ikinci el pazari hic olmadigi icin almayi dusunmem. Alirsam bir gun butun bu saydiklarima ragmen land cruiser alabilirim bence LC rakibi yok.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
25
İstanbul
Geçmişten günümüze baktığımızda çok nadide eserleri olan ama şimdi günümüzde geçmişe kıyasla hayal kırıklığı dolu otomobiller olarak görüyorum. Muhakkak herkesin kendine göre eski bir japon otomobil sevdası vardır. Özellikle @gokglsy nin konunun ilk mesajında paylaştığı çok güzel otomobiller var. 350z, 370z, skyline gtr r32,33,34, gtr r35, s2000, rx7, rx8, 2jz supra, mx5 benim için birbirinden güzel ve has jdm makineler. Fakat günümüzde japon otomobillerine baktığımızda sanırsam subaru ve mazda(3, mx5) dışında diğer markaların zevkli bir modeli olduğunu düşünmüyorum. Sorun çıkartmayan genellikle donanım olarak tatmin edici ama sürüş ve performans anlamında sıkıcı olan sıradan otomobiller üretiyorlar.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
bazı güzel japon arabaları
2019 Makyajlı Mitsubishi ASX
2019 Makyajlı Mitsubishi ASX
Mitsubishi says the Lancer Evolution is dead for good

Subaru Impreza WRX STi
Subaru Impreza WRX STi
Subaru Impreza WRX STi

Mitsubishi Lancer Evolution
Satılık 1996 Honda Accord
Satılık 1996 Honda Accord

Honda Civic Haberleri ve İncelemeleri | Motor1.com
2018 Honda Accord: First Drive
2018 Honda Accord: First Drive

2019 Honda HR-V 1.5 Executive| Neden Almalı?
Makyajlı 2019 Honda HR-V Basın Görselleri
2020 Honda Civic Type R

Makyajlı 2020 Honda Civic Type R
Makyajlı 2020 Honda Civic Type R
Honda Haberleri ve İncelemeleri | Motor1.com

2016 Nissan Qashqai 1.6 dCi 130
2017 Nissan Qashqai 1.6 dCi X-Tronic Sky Pack | Neden Almalı?

2020 Nissan Juke Resmi Görüntüleri

2010 Nissan 370Z 40th Anniversary
1980 Datsun 280ZX 10th Anniversary
1984 Nissan 300ZX 50th Anniversary

Nissan Midnight Edition
Nissan Midnight Edition
Nissan Midnight Edition

2019 Nissan Murano
2019 Nissan Murano

2020 Nissan Sentra
Brie Larson Is Selling The Nissan Sentra In New Commercial

2020 Nissan Versa
2020 Nissan Versa
2020 Nissan Versa First Drive: Safety First

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Japonlara çok ilgim yok ancak kendi paramla aldığım ilk aracım bir Japon olduğu için bende yeri ayrı :)

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Muhtemelen otomobili bir spor olarak kullanan dağları geceleri motor ve egzoz sesleri ile inleyen nadir ülkedir Japonya. O nedenle sevilir. Model model konuşulabilir Örneğin Corolla nın bu kültürle bir alakası yoktur fakat aynı markanın Supra diye bir otomobili de var.
Heyecanlıdırlar Severiz bir o kadar da sıkıcı nasıl oluyorlar hayret ederiz.
Hepsinden bağımsız olarak Japonların Mühendisliğindeki onuru severiz.
Her ne kadar Honda Türkiyede ciddi bir rezilliğe imza atsa ve benim asla almayacağım bir marka haline gelsede 5 parmağın 5i bir değildir diyerek Bir şey alırken Made in Japan ise güven duyarız.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yukarıdaki arabalara ilgisizim oyu veren de ne bilim sjdjdj. Neyse şakası bir yana Japon menşeililere aşığız aşık

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
japonların tasarımlarını beğeniyor musunuz ?
evet. genel olarak beğeniyorum.

sizce avrupalı ve amerikalı rakiplerine göre artıları ve eksilerinin olduğunu düşünüyor musunuz ? (artıları ve eksileri var ise yazabilirsiniz)
Artıları: öncelikle sorunsuzluk. =) özellikle atmosferik motorlarda inanılmaz bir verim başarısı var. hybrid araç konusunda çok ilerideler. İtalyanlarda olduğu gibi çoğu Japon arabasının kendine göre bir karakteri, bir ruhu var.
Eksileri: İç mekanda özellikle Alman rakiplerine göre iyi hissettirme konusunda biraz geride kalıyorlar. Araç sahibi olan herkes petrolhead değil, bir çok insan sadece sessiz ve konforlu şekilde kendini bazı detaylarla şımartarak A noktasından B noktasına gitmenin peşinde oluyor. Bu da Japonları geriye düşürebiliyor.

fark ettim de eski zamanlarda daha fazla spor araçlar ve modeller üretirken artık az maliyetli ve şehir için kullanışlı arabalar üretiyorlar. sizce eski nesil modeller mi yoksa yeni nesil araçlarını ilginizi çekiyor ?
Benim gözümde Japon araçlarının gümüş çağı 80'ler, altın çağı 90'lardır. 2000'lerde geriye gitmeye başladılar, 2010'larda bu geri gidiş devam etti. 2010'lu yılların sonlarında ise küçük küçük silkelenmeye çalışmaya başladılar, şimdi işte Toyota'nın sıkıcılıktan uzaklaşma çabaları, Honda'nın NSX denemeleri... Mazda ise çizgisini koruyor o bile yeterli :), Nissan'ın Leaf projesi (bu kısım Japon tarafıdır, Renault ile ortak diye hemen çıkışmayın) Gelecekte eskisi kadar söz sahibi olmak için bugünden çalışıyorlar diyelim. Özetle, 90'ların Japonlarından uzun süre sonra günümüzde gördüğüm bazı Japonlar gerçekten hoşuma gidiyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım