KAPALI jetta mı,octavia mı,focus sedan mı,honda civic mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CRA

Senkromeççi
25 Tem 2019
11
1
70
36
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar 1 çocuğum var yazları genelde uzun yol yapıyorum şu anki aracım polo yakıt olarak süper ancak il dışı yolculuklarda iç hacim olsun bagaj hacmi olsun yetmiyor yukarıdaki araçlardan hangisi sizce mantıklı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Octavia'nın bagajı hangar gibidir ve arka diz mesafesi çok çok yeterli. İç hacim olarak aralarında en iyisi. İhtiyaçlarınız doğrultusunda Skoda daha mantıklı olabilir.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evimizde şu anda kullanmakta olduğunuz aracınız da vardı, niyetlendiğiniz araçlardan biri de (focus tdci ps) de var.
Polonun bagajından sonra Focus sedan ın bagajı gayet iyi gelir.. özellikle Polonun son kasalar dan değilse... biz de Polo ile seyahate çıktığımızda bunu yaşıyorduk (bir kızımız ile birlikte) ... Focus yeterli... ama mesela yeterli derken eğer Octavia ile karşılaştırırsak hem bagaj hemde, özelikle arka yaşam alanı olarak yetersiz kalır.

Octavia bu işler için biçilmiş kaftan diyebilirim. Hacimi iyi, konforu ise makul ... sanırım aile kullanımı için daha iyi bir araç ... lakin Polo dan sonra arka hacim biraz daha büyüsün.. bagaj konusunda da biraz daha rahat edeyim derseniz bence Focus tercih edilebilir. Focusun avantajı bence daha iyi bir altyapıya (daha iyi tutuş, daha iyi bir süspansiyon sistemi ve konforu.. daha sessiz bir motor ve daha az rüzgar sesi) sahip olması.

Bana soracak olursanız, ecde tek araba olacağı için Octavia yı tercih ederdim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Baktıklarım 1.5 tdi ps focus sedan,1.6 tdi manuel focus sedan,1.4 tsi otomatik jetta,1.6 tdi otomatik octavia. Octavianın benzinlisine hiç bakmamıştım
Anladım, yani
Focus 1.5 tdci ps
Focus 1.6 tdci manüel
Jetta 1.4 tsi dsg
Octavia 1.6 tdi dsg

Uzunca zaman focus 3.5 kullandım ki gerçekten kayda değer ciddi anlamda yol da yaptım. Beni rahatsız edecek öyle aman aman bir eksiğini göremedim. Sadece direksiyon kutuları kronik arızalı diye biliyorum ki @Cenk daha iyi bilgi verebilir bu konuda. Polodan sonra sizi fazlası ile memnun edeceğini düşünüyorum. Çünkü polo ciddi anlamda küçük bir hacime sahip. Bence şuan siz neye binerseniz binin size polodan sonra daha geniş gelecektir. Eğer ki ileride daha fazla alana ihtiyacınız olamayacak ise kısa zamanda bence direkt octaviaya yönelmek yerine araçları alt yapı, vites-şanzıman yönünden incelemenizi tavsiye edeceğim. Yani sadece bu da değil geri kalan konfor, yalıtım, yakıt gibi..
Daha önce octavia tecrübem de oldu her ne kadar focus kadar olmasa da evet iç hacim vs güzel ama ben focus da ki sıkılığı rijitliği göremedim.
Desege konusu olarak ne olacağı hiç belli olmuyor, forumda iki kişi var yakınen tanıdığım biri arabası yazılımlı vs yüklü biraz hic sorun yaşamadı dsg ile öbür arkadaşım ise 4. Kere değiştirip satmak zorunda kaldı. Yani tamamen şans işi, ben şansa bırakmak istemezdim o yüzden focus diyorum..

CRA

Senkromeççi
25 Tem 2019
11
1
70
36
Marka
Volkswagen
Anlaşılan jetta hiç tercih konusu bile değil:) Anladığım kadarıyla octavianın konfor ve yalıtımı focusa göre daha kötü.Bu arada honda civic 1.6i vtec bu tüp+benzin olan onuda tercihlere eklesek.Ayrıca focusts 1.5 mi 1.6 mı?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Focus tek cocuklu aileye boy ortalamasi uzun degilse yeter ama bagaj yetmez. Bagaja cocuk esyalari surekli kalacak sekilde dolduruluyor. Bunlara ek tatile falan giderken valiz koyulmasi gerekirse sorun yasarsiniz.

Diger araclarin focus gibi surus zevki olmaz ama yari yolda da birakmaz, yeterli gelir. Ek olarak hem surus zevki veren hem yetecek kadar hacim isteginizi karsilayabilecek yeni corolla olabilir. Listenize belki onu da eklemek isteyebilirsiniz.

Bu araclar icinden benim tercihim dizel otomatik olursa civic olur ya da soylemis oldugum yeni corolla olurdu.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Arkadaşlar 1 çocuğum var yazları genelde uzun yol yapıyorum şu anki aracım polo yakıt olarak süper ancak il dışı yolculuklarda iç hacim olsun bagaj hacmi olsun yetmiyor yukarıdaki araçlardan hangisi sizce mantıklı tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhabalar;
bence jettanın dönemi bitti gittikçede satışı zorlanşacak diye düşünüyorum(sıfırı ülkemize gelmediği için).dizel octavianın tadına doyulmaz.focus biraz daha sert kabadır.tercih sizin.kazasız belasız.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
merhabalar;
neden benzinlide octavıa dediniz.1.6 tdı octavıa neden tercih sebebi değildir.teşekkürler.
honda da benzinli tercih edilecekse bence 1.5turbo rs ler alınmalı. 1.6atmosferik civic genelde fabrika çıkışlı lpg ile satılıyor. Konu sahibi detaylı şekilde belirtmeyip yalnızca model ismi vermesinden ötürü ben 1.4tsi ve 1.6benzinli kıyasında bulundum. Bu yüzden ben 1.6atmosferik benzinli yerine 1.4tsi octavia önerisinde bulundum. Ha 1.5turbo rs sedan kast edildiyse octavia 1.4tsi yerine civic 1.5turbo rs sedan öneririm.

Dizelde ise honda civic sedanın 9 ileri zf otomatik şanzımanıyla 1.6tdi dsg kombinasyonundan hem daha başarılıı hem de daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
honda da benzinli tercih edilecekse bence 1.5turbo rs ler alınmalı. 1.6atmosferik civic genelde fabrika çıkışlı lpg ile satılıyor. Konu sahibi detaylı şekilde belirtmeyip yalnızca model ismi vermesinden ötürü ben 1.4tsi ve 1.6benzinli kıyasında bulundum. Bu yüzden ben 1.6atmosferik benzinli yerine 1.4tsi octavia önerisinde bulundum. Ha 1.5turbo rs sedan kast edildiyse octavia 1.4tsi yerine civic 1.5turbo rs sedan öneririm.

Dizelde ise honda civic sedanın 9 ileri zf otomatik şanzımanıyla 1.6tdi dsg kombinasyonundan hem daha başarılıı hem de daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.
yakıt olaarak 1.4 tsı ile1.6 tdı arasıda dağlar fark eder yalnız.bunuda unutmamak lazım.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Keşke bu tip araçları elektiriklidahada ilerletseler özellikle yüksek güç beygir tork yapsalarda benzinli arabanın kimse suratına bakmasa
hibrit araçlar hem benzinli hem elektrikli ünite ile çalışır.
hibrit ve elektrikli motorlar dizelin verdiği emisyon değerlrinden çevreyi korumak amaçlıdır.yani hibrit araçlar ne kadar ggelişsede benzin bitmez ama dizel biter ve örnek ülkeler var.

grandgrand

Asfalt Kurutucu
15 Haz 2018
58
-7
520
hibrit araçlar hem benzinli hem elektrikli ünite ile çalışır.
hibrit ve elektrikli motorlar dizelin verdiği emisyon değerlrinden çevreyi korumak amaçlıdır.yani hibrit araçlar ne kadar ggelişsede benzin bitmez ama dizel biter ve örnek ülkeler var.
Ben dizelede benzinliyede karşıyım dizel benim icin neden öncelikli az yakıyor kimse enayi değil bu devirde cebini düşünmeyecek benim kastım benzinli hybrid değil bu benzinli hybrid tamamen kandırmaca gun gelecek tüm modeller tam elektirili olacak ve o zaman benzinde kalmiyacak bu durum sadece dizeli kapsamıyor ileride benzinli arabada olmayacak bence her ikiside olmasın millet 1.2 lik benzinli kağnılara binmesin güzel elektirkli beygir tork güçlü arabalara binsin

Tepkiler: drsb ve Toprak
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım