KAPALI jetta mı,octavia mı,focus sedan mı,honda civic mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CRA

Senkromeççi
25 Tem 2019
11
1
70
36
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar 1 çocuğum var yazları genelde uzun yol yapıyorum şu anki aracım polo yakıt olarak süper ancak il dışı yolculuklarda iç hacim olsun bagaj hacmi olsun yetmiyor yukarıdaki araçlardan hangisi sizce mantıklı tavsiyelerinizi bekliyorum.

izmir oto

Taklacı Güvercin
14 Tem 2019
90
35
445
44
Ben dizelede benzinliyede karşıyım dizel benim icin neden öncelikli az yakıyor kimse enayi değil bu devirde cebini düşünmeyecek benim kastım benzinli hybrid değil bu benzinli hybrid tamamen kandırmaca gun gelecek tüm modeller tam elektirili olacak ve o zaman benzinde kalmiyacak bu durum sadece dizeli kapsamıyor ileride benzinli arabada olmayacak bence her ikiside olmasın millet 1.2 lik benzinli kağnılara binmesin güzel elektirkli beygir tork güçlü arabalara binsin
ülkemizde hem benzinlinin hem dizelin tamamen tercih edilmedği günleri sanırım ben görmem ama umuyorum torunumun torunun torunu görür.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Ben dizelede benzinliyede karşıyım dizel benim icin neden öncelikli az yakıyor kimse enayi değil bu devirde cebini düşünmeyecek benim kastım benzinli hybrid değil bu benzinli hybrid tamamen kandırmaca gun gelecek tüm modeller tam elektirili olacak ve o zaman benzinde kalmiyacak bu durum sadece dizeli kapsamıyor ileride benzinli arabada olmayacak bence her ikiside olmasın millet 1.2 lik benzinli kağnılara binmesin güzel elektirkli beygir tork güçlü arabalara binsin
Hiç hibrit otomobil kullandın mı

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
yakıt olaarak 1.4 tsı ile1.6 tdı arasıda dağlar fark eder yalnız.bunuda unutmamak lazım.
ben 1.4tsi ile 1.6tdi kıyaslaması yapmadım. benzinli ile benzinliyi dizel ile dizeli kıyasladım zaten. araç benzinli alınacaksa 1.6atmosferik civic yerine 1.4tsi octavia önerdim. dizel alınacaksa 1.6tdi dsg kombinasyonlu octavia yerine 1.6dizel 9ileri otomatik zf şanzımanlı civic sedan önerdim.

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
aslında hiç bize sormanıza da gerek yok hocam. Baktığınız araçlar aynı segment olmasına rağmen birbirinden bariz farklı özellikleri var. Gidin test edin içinize sineni, ve ihtiyacınıza uygun olanı alın. Hepsi güzel araçlar

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Eğer Jetta hariç gerisini sıfır düşünüyorsanız.
Civic 1.5 RS Sedan veya Corolla.
Focus geçen gün inceledim hala eski kalitesizliği devam ediyor. Iç plastik aksam rezil ötesi plastiği var

CRA

Senkromeççi
25 Tem 2019
11
1
70
36
Marka
Volkswagen
ben 1.4tsi ile 1.6tdi kıyaslaması yapmadım. benzinli ile benzinliyi dizel ile dizeli kıyasladım zaten. araç benzinli alınacaksa 1.6atmosferik civic yerine 1.4tsi octavia önerdim. dizel alınacaksa 1.6tdi dsg kombinasyonlu octavia yerine 1.6dizel 9ileri otomatik zf şanzımanlı civic sedan önerdim.
Civic sedanı araştırdım biraz ama açıkçası fiyatlar çok yüksek benim maksimum 115 120 bin

gökdeniztosun

Asfalt Kurutucu
20 Tem 2019
16
14
595
20
Marka
BMW
Arkadaşlar 1 çocuğum var yazları genelde uzun yol yapıyorum şu anki aracım polo yakıt olarak süper ancak il dışı yolculuklarda iç hacim olsun bagaj hacmi olsun yetmiyor yukarıdaki araçlardan hangisi sizce mantıklı tavsiyelerinizi bekliyorum.
abi jetta alırsan wolkswagen kullandığını an
Civic sedanı araştırdım biraz ama açıkçası fiyatlar çok yüksek benim maksimum 115 120 bin
abi octavia al pişman olmasın devasa bir bagajı var zaten iyi de gidiyor mutlu eder. alırsan allah kaza bela vermesin:)

CRA

Senkromeççi
25 Tem 2019
11
1
70
36
Marka
Volkswagen
Peki honda civic yeni kasa fabrika çıkışlı tüp+benzinli ile ilgili bilgisi olan varmı performansı nasıl

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Peki honda civic yeni kasa fabrika çıkışlı tüp+benzinli ile ilgili bilgisi olan varmı performansı nasıl
aracın gücü ve motoru belli 1.6 125beygir atmosferik. 4-5 kişi ful + bagaj olursa klima da açık olursa lpg de bayır çıkarken vites düşürmek gerekir fakat şehir içi normal sürüşte herhangi bir performans sıkıntısı yaşamazsınız.

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Genel olarak + ve - yönlerini yazarmısınız
Araç 1.4 tsı comfortline manuel 2017 artıları hacim konusunda gayet başarılı 4 kişilik bir aile olarak oldukca rahat bir şekilde yola gidiyoruz gerek yaşam alanı gerek bagajı insanı doyuruyor. Performans olarak gayet yetiyor zaten düşme ayılma bayılma gibi mevzular yok oldukça istekli gidişi var. Yakıtı kullanıcıya göre değişiyor yani bu motor için şu kadar yakar demek çok doğru değil sakin gidersen az yakar yarın yokmuş gibi gidersen çok yakar.Ben istanbulda 6.5-75 arasında geziyorum yoğun trafijkte 8.5 ları görür uzun yolda 100 110 gidince 4.6-5 arası yakıyor 100 150 arası 5.3 tapa gaz da 6.5 yakıyor. Yolda da ok gibi gidiyor ama kasa biraz fazla yere yaklaşıyor yani 4 kişi bin tekerlek çamurluk arasına el girmiyor engebeli yollarda altını sürtme potansiyeli cok yuksek ben genel olarak memnunum aklıma gelenleri yazdım ama özellikleö şu nasıldır dediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Eğer B segmenti bir otomobil ile hacim nedeniyle yollar ayrılmak isteniyorsa yeni araç Focus olmamalı diye düşünüyorum zira bu alanlarda sınıfında en gerilerde(Focus 3 için)

Jetta bence Octavia'dan daha iyi bir otomobil, Octavia'da bazı ciddi sıkıntılar (konfor, yol tutuş, yalıtım gibi)olduğunu düşünüyorum.

Jetta ve Civic arasında tercih yapın bence. İkisini de inceleyin test edin kararınızı ona göre verin.

Eğer Civic'te 1.6 125 bg atmosferik benzinli tercih ederseniz uzun yolculuklarda performans olarak biraz üzebileceğini düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım