Karşınızda Yeni BMW 1 Serisi

Yeni BMW 1 serisi artık tam olarak ortaya çıktı. Önden çeker ve en dolu versiyonlarında 4 tekerden çekiş sistemiyle gelecek olan model hakkında düşünceleriniz neler?
Olmuş mu, önden çekişli bir BMW hakkında beklentilerinizi alabilir miyiz :)

publicq

publicq
publicq
publicq
publicq
publicq

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Geyik başlığında ki soruyu buraya yazayım bari. 7 ve 8 ileri olmak üzere iki tip şanzıman var. 7 ilerinin Getrag üretimi steptronic çift kavrama bir şanzıman olduğu söyleniyor. 8 ileri şanzımana da steptronic demişler. Zf8 artık tamamen bırakıldı mı bmw 1'de ?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
A serisine benzemesine lafım yok, artık her otomobil Bi yerde birbirine benziyor.
Önden çekiş olması da maliyetten kısmak için.
Arka far görünümünü çok beğendim ben.

Yeni giulietta arkadan itiş olacak deniyor, türkiyede bir şey ifade etmez ama avrupada taşları yerinden oynatır

Edit: yeni julyettanın Türkiye'de anlam ifade etmeme sebebinin arkadan itiş ile birlikte hb giulia imajında olacağını düşündüğümden. Parası da öyle olacak :p

Ama yeni bmw 1 güzel be. yeni mercedes aserisinden daha hoş geldi benim gözüme

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Drivetrain değişikliğinin olumlu-olumsuz etkilerini ilerleyen zamanlarda göreceğiz,bu konuda yapacağım yorumlar fazla iğneleyici olabilir o yüzden pas geçiyorum.Yeni nesil BMW lerin genellikle çok büyük bir kitle tarafından( sanıyorum yeni 7 ve 1 i benim dışımda otopark forumda beğenen yok) beğenilmeyen yeni nesil tasarım anlayışı bana çok frapan geliyor. Karşısında yeni nesil A serisi gibi çok güçlü bir rakip dururken BMW nin işi hayli zor.

Edit: @alfhonso da beğeniyormuş :p

Son düzenleme:

Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Yeni BMW 1 serisi artık tam olarak ortaya çıktı. Önden çeker ve en dolu versiyonlarında 4 tekerden çekiş sistemiyle gelecek olan model hakkında düşünceleriniz neler?

publicq

publicq
publicq
publicq
publicq
publicq
Biraz sonra haberini yayınlayacağım, o zaman daha net anlaşılır ama yan profil, iç mekan ağır şekilde A Serisi'ni anımsatıyor. Keza boyutlarda ve hacim detaylarında da rakibine çok benzer. Ben sızıntılara pek güvenmiyordum ama bu nesil F20 kasayı kıymete bindirir.

Geyik başlığında ki soruyu buraya yazayım bari. 7 ve 8 ileri olmak üzere iki tip şanzıman var. 7 ilerinin Getrag üretimi steptronic çift kavrama bir şanzıman olduğu söyleniyor. 8 ileri şanzımana da steptronic demişler. Zf8 artık tamamen bırakıldı mı bmw 1'de ?
Evet öyle bir durum da var, ZF şanzıman olmaması büyük eksiklik.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Biraz sonra haberini yayınlayacağım, o zaman daha net anlaşılır ama yan profil, iç mekan ağır şekilde A Serisi'ni anımsatıyor. Keza boyutlarda ve hacim detaylarında da rakibine çok benzer. Ben sızıntılara pek güvenmiyordum ama bu nesil F20 kasayı kıymete bindirir.

Evet öyle bir durum da var, ZF şanzıman olmaması büyük eksiklik.
Yeni bir haber başlığı açılınca bu başlıkta ki yorumlarla birleştirilirse çok iyi olur. Ayrı ayrı yerlerde kalmasın bari yorumlar tek başlık üzerinden ilerlerse daha mantıklı olur @Bedirhan

Eren PEKTAŞ

Takipçi
29 Nis 2019
1
1
20
23
Marka
Yok
Öncelikle herkese merhaba; foruma ilk kez yazıyorum. Yaşım genç olmasına rağmen kendimi bildim bileli otomobiller ile iç içeyim ve ben bir BMW aşığı olarak eninde sonunda Yıldız (Mercedes)’ dan şaşılmayacağının kanâatindeyim.
Teşekkürler :)

AhmetD.TR

Düz Yol Gazcısı
25 Şub 2019
2
4
245
selam. yeni 1 serisi sanki x1 gibi olmuş eski 1 havası yok arkası güzel ama önden çirkin duruyor. belki ileride gözümüz alışır.

önden çekiş olması üzdü. aklımda tek soru efsane m135i veya m140 i gibi canavarlar gelecekmi. gerçi gelsede sıkıcı olur önden çekiş

her bakımdan f20 lci daha iyi.

http://sendvid.com/9nnr34t6 ne yani yeni 1 serisi bunu yapamayacakmı ? üzdü
not: videoyu kırptığım için başı yanlış olmuş hareket sinan abinin diye biliyorum

Hectory

Asfalt Kurutucu
26 Nis 2019
8
2
595
24
Marka
Ford
Önden çekiş kategorisinde Typer ve Megane RS gibi araçlara kafa tutacak şekilde olmuş olsaydı keşke. En azından bmwnin sportif karekterine saygı duyulmuş olurdu. Bu daha çok kompakt aile arabası tarzında olmuş. Bu tarzda baktığım zaman gayet yakışıklı olmuş diyebilirim.

Kndrmz

Takipçi
28 Mar 2019
1
1
20

publicq

publicq
publicq
publicq
publicq
publicq

Kisalan ve daha eğimli olan kaput bence çok kötü duruyor f20 lci yi çok arayacağız gibi

M.Kaplan

Düz Yol Gazcısı
25 Ara 2017
1
1
245
1 serisinin tek özelliği arkadan iter olmasıydı zaten,tek albenisi oydu. Ve araba gerçekten çok çirkin olmuş(Tasarım göreceli birşey tabii ki)
Saygılar

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Carwowdaki videoyu izledim bugün. Bmw 1 kullanıcılarının büyük çoğunluğunun (buna benim kayınbirader de dahil:) ) aracının arkadan itiş olduğunu bilmediğini ve bilse de umursamadığını söyledi. Bu yüzden satışı pek etkilenmez sanırım. Bana dışarıdan biraz basılmış 2 serisini anımsattı. Ilk defa aynı kategoride bmw yerine mercedes tercih ederim diyorum.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Çekiş sistemini, şanzımanını, motorunu umursamıyorum şimdilik. Ancak ön kısmı çok kaba. Lüzumlu lüzumsuz bir sürü çizgi var aracın üzerinde. Hele o böbrekler feci olmuş, hadi 7, X5-7 gibi araçlarda neyse de aracın genel kütlesine göre böbrekler orantısız şekilde büyük ve şekilsiz.

Son düzenleme:

Hectory

Asfalt Kurutucu
26 Nis 2019
8
2
595
24
Marka
Ford
Çekiş sistemini, şanzımanını, motorunu umursamıyorum şimdilik. Ancak ön kısmı çok kaba. Lüzumlu lüzumsuz bir sürü çizgi var aracın üzerinde. Hele o böbrekler feci olmuş, hadi 7, X5-7 gibi araçlarda neyse de aracın genel kütkesine göre böbrekler orantısız şekilde büyük ve şekilsiz.
Aynen bir an önce BMW'nin o panjurdan kurtulması lazım.

cagriyaz

Takipçi
28 Mar 2019
1
1
20
Arka omuz çizgisini biraz fazla yüksek tasarlamışlar gibime geldi. Önden çekiş yaparak arka yaşam alanını genişletmislerdir fakat görüş kısıtlı olur bence. Hiç araştırmadım ama arka torsiyon değildir umarım. Böbrekler de yine fazla büyük bencede. Önden çekiş olması kullanıcıları çok etkilemeyecek gibi 200 bin üstü para verilip lüks c sınıfı 4 kapılı hb alıp yanlamaya kalkmaz kimse bence. Daha çok zengin ablalarimizin alacağı bir araba gibi duruyor şuan.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım