KONU DISI: DÜZ DÜNYA TEORİSİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Gleasons Flat Earth Map.jpg

Herkese selam beyler,
Bu teoriyi daha once duyan, arastiran tartisan oldumu bilmiyorum ama eminim basligi goren herkes "bu ne yaw" diyordur simdi. Ewet bende oyle dedim ilk basta (HALA DA INANIYOR DEGILIM) ama arastirdikca o kadar guclu savlarin ortaya atildigini gordum ki, insanin kafasi karisiyor haliyle.
Baslik itibariyle de anlayacaginiz gibi DUNYANIN KURE SEKLINDE DEGIL DÜZ YADA HAFIF KONIK BIR YAPISI OLDUGU IDDIA EDILIYOR.
Cekinerek soylemeliyim ki adamlari dunyanin yuvarlak oldugunu curuttuklerini iddaa ettikleri paylasimlari gorunce allak bullak oldum, eger bir cekim hilesi fln yoksa yuzlerce yildir kandirilıyor da olabiliriz.
Oncelikle herkesten bir ricam var, konu ne kadar sacma gibi gorunurse gorunsun, paylasimlari okuyup seyretmeden, arastirmadan atip tutmamayin lutfen.
Dunyanin duz oldugunu iddaa eden bilim adamlarinin, yuvarlak oldugunu curuttukleri savunmalarini elimden geldigince siralayacagim.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Oncelikle gormus oldugunuz harita 1892 yilinda Gleason adinda bir bilim adami tarafindan cizilmistir ve ne tesaduftur ki birlesmis milletlerde ayni haritayi hala sembol olarak kullanmaktadir.
upload_2017-5-28_15-51-10.png

harita.JPG

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Yanlış anlamayın ama bana göre saçma salak bir sav. Biraz video izledim de yok güney kutbuna gidilemiyormuş (çünkü Dünya'nın sonu ordaymış), Mason'lar bizden saklıyorlarmış, Dünya'yı bilmem kaç alana bölmüşler vb. Gerçekten böyle komplo teorilerine nasıl inanıyor insanlar anlamıyorum.

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
Son iki aydır bende bu konuyu ciddi araştırır oldum.
Dünyanın düz olduğuna inanıyorum.
Ancak bunu kabul etmek tamamen psikolojik bir olay.Ön yargıları kırmak hiç kolay değil.Hele ki insan yıllardır kandırıldığını,bunu kabul ederse aptal konumuna düşeceğini zihninde tasavvur ettikçe ne kadar bariz deliller görürse görsün kabul etmeye yanaşmıyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,353
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
neresi düz yav illa gözümle görmeden inanmam diyorsanız kıçı kırık bir drone uçurun 500 metrede bile dünyanın yuvarlak(elips) olduğu görülüyor :D
Yahu drone'lara gelene kadar uzaydan görüntüleme yapan o kadar uydular var yıllardır, onlar boşa yollanmış. :( Bir elamet masraf yapıldı hepsine.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Bildiginiz gibi bize dunyanin yuvarlak oldugunun ilk ispati olarak gemiler gosterilir.
Uzaktan gelen bir geminin once diregi veya bacasi gorunur sonra yavas yavas geri kalani. Bilim adamlari bunun tamamen gozun gorme kapasitesi ile alakali oldugunu savunuyor ve asagidaki video ile curutmeye calisiyorlar. Tabi bu videodaki verilerin (rakamlarin) dogru oldugunu bilmiyoruz, ama yapilan cekimlere bakilinca olabilir gibi geliyor. (bunlar gibi yuzlerce video var YT da)

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
1 haftadır her yerde karşıma çıkıyor bu konu, düz olma olasılığı bana mantıksız gelse de bu hayatta hiçbir şey kesin değil. Değişik değişik teoremler var mesela her galaksi sonsuz bir düzlük dünya bu düzlüklerin birinde belli bir kısmı oluşturuyor etrafı buzullara kaplı, buzulların ardında başka kıtalar var vsvs gibi. :D Tabi en mantıklı açıklaması ve somut kanıtları olan elips.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Akla ilk gelen sorulardan birisi Macellan nasil dunyanin etrafinda bir tur atip ayni noktaya geri geldi.
Bildigimiz gibi butun pusulalar sadece kuzeyi gosterir, diger yonleri kuzeye gore tayin ederiz, bu bilim adamlarina gore pusulanin kuzeyi gostermesinin sebebi, kuzey kutbundaki manyetik bir gucun var olmasi, yani bu durum dogruysa macellanin pusulayi takip ederek hep batiya giderek yaptigi yolculukta basladigi yere donmesi beklenen bir sonuctur !!!

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yani şöyle düşünebilirsiniz 500 yıl önce beynin gereksiz, kalbin ise düşünme yetisine sahip organlar olduğunu varsayıyorduk.Genel geçer doğru kabul ettiğimiz şeyler ileride elbette saçma kabul edilebilir.Belki de yaa ashdahs bunlar ne salakmış araba konuşuyorlarmış bile denebilir ışınlanarak bi yerden bi yere giden nesil.. Ancak burda durum biraz daha farklı çok fazla yuvarlak olduğuna dair kanıt varken uçak rotalarının bu işten fazlaca anladığı kesin olmayanların videolarına bakıp dünya düzdür demek fazla iddalı geliyor

1 Ocak 2017
2,657
9,779
5,270
38:22:37:12
Marka
Bugatti
Yahu drone'lara gelene kadar uzaydan görüntüleme yapan o kadar uydular var yıllardır, onlar boşa yollanmış. :( Bir elamet masraf yapıldı hepsine.
hayır bir kere saçmalık yani :D eğer düz ise kutuplarda niye 6 ay gündüz 6 ay gece :D :D Coriolis Kuvveti diye bir şey var :D kuzey yarımkürede hareket yönü sağa doğru, güney yarımkürede ise sola doğru saptırılır. Değeri kutuplarda en yüksek, ekvator da ise sıfırdır.
bunun nedeni ise; Dünya’nın dönmesi sonucunda oluşan, birim kütleye etki eden saptırıcı güçtür. Bu gücün ya da etkinin büyüklüğü enlem derecesi ile hava kütlesinin hareket hızına bağlıdır.
Sayamayacağım kadar çok örnek verebilirim :D :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,353
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bildiginiz gibi bize dunyanin yuvarlak oldugunun ilk ispati olarak gemiler gosterilir.
Uzaktan gelen bir geminin once diregi veya bacasi gorunur sonra yavas yavas geri kalani. Bilim adamlari bunun tamamen gozun gorme kapasitesi ile alakali oldugunu savunuyor ve asagidaki video ile curutmeye calisiyorlar. Tabi bu videodaki verilerin (rakamlarin) dogru oldugunu bilmiyoruz, ama yapilan cekimlere bakilinca olabilir gibi geliyor. (bunlar gibi yuzlerce video var YT da)
Tüm saygımla videoları üşenmedim izledim. Ya allah aşkına gemi yerinde sayıyor. Şu kadar km bu kadar km uzaklaştı yazmış gemiye, uzaklaşan objenin görünürden kaybolmasını geçtim, hiç mi küçülmez. Kamerada aynı büyüklükte devam :D Paylaşımlar çok talihsiz.

Herşeye rağmen bu konuya ayırdığım süreyi zaman kaybı olarak görmüyorum, bu kadar saçma bir gündemin varlığından haberdar oldum. Geri gittikçe gidiyoruz, Ortaçağ'a kadar gidelim, yetmezse Osman Gazi'nin Osmanlı Beyliği'ni kurduğu zamana gideriz, daha da yetmezse Anadolu'nun kapılarını Türklere baştan açarız. Tekerleğin ateşin icadına kadar yolu var bu işin :D

Paylaştıklarınızı tamamen boş beleş videolar olarak görüyorum kusuruma bakmayın. Bunu meslek olarak sizin branşınızda birinin yapmasını da apayrı bir talihsizlik olarak görüyorum.

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
Defalarca uçak yolculuğu yaptım hiçbirinde küresel bir dünya farkedilemiyor.Aksine özellikle ufuk çizgisi gözün idrak edebildiği son noktaya kadar dümdüz uzanıyor.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Hocam şimdi Dünya'nın düz olduğunu mu iddia ediyorsunuz?
Buna inanmadigimi ilk basta dile getirmistim, ama sizde arastirirsaniz mantikli bazi savunmalarin oldugunu goreceksiniz.
Son iki aydır bende bu konuyu ciddi araştırır oldum.
Dünyanın düz olduğuna inanıyorum.
Ancak bunu kabul etmek tamamen psikolojik bir olay.Ön yargıları kırmak hiç kolay değil.Hele ki insan yıllardır kandırıldığını,bunu kabul ederse aptal konumuna düşeceğini zihninde tasavvur ettikçe ne kadar bariz deliller görürse görsün kabul etmeye yanaşmıyor.
Kesinlikle katiliyorum (dunyanin duz olduguna inaniyorum kismi haric :) )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım