KAPALI Leon FR mı Passat mı?

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar herkese selamlar,

Aralık ayı bitmeden sıfır araç alacağım. Şu an satmış olduğum aracım 2016 Style Dizel Manuel Leon

İkinci el düşünmüyorum ve 140 Bin TL bütçem var. Sizce;

Seat Leon 1.5 EcoTSi ACT 150 HP DSG FR mı yoksa
Volkswagen Passat 1.4 TSi 125 HP Manuel Comfortline mı?

Leonun Passata göre artısı (benzer fiyat koşullarında)
LED - Sunroof - 8" Geniş Ekran - Deri Koltuk - DSG Şanzıman - 1.5 EcoTSi 150 HP olması - Katlanır aynalar - Hayalet Gösterge - Karartılmış Camlar

Aynı segment değiller tabi ama fiyat benzer olunca bu iki araç arasında kaldım. Arasındaki fiyat 6-7 bin TL. Siz olsanız hangisini alırdınız?

Son düzenleme:

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
İkisi de bambaşka araçlar. Tercih, ihtiyaçlarınıza ve zevklerinize kalıyor biraz da. Evli misiniz, çocuk durumu nedir, bekâr iseniz yaş kaç? Segment değişikliğini gerektirecek durum nedir? Veya aynı segmentte daha kaliteli araçlara bakmak da var seçeneklerde.

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
140.000 TL'ye çokta fazla neler var neler denecek kadar bi seçenek yok aslında. Çünkü ikinci el düşünmüyorum. Beklentilere bağlı tabi ama evliyim ve çocuksuzum 29 yaşındayım. Çok fazla Km yapan birisi de değilim.

emustafa

Düz Yol Gazcısı
15 Kas 2018
42
44
145
Passat kullanıcısı olarak cevapliyorum. Eğer yakın zamanda çocuğunuz olacaksa Passat alın. Gerçekten bagaj ve arka koltuğun genişliği çok işe yarıyor. Çocuk arabası ve koltuğu inanılmaz yer kaplıyor. Ama çocuk olasiya ben arabayı satarım derseniz yaşınız genç. Bu sebeple Leon size daha fazla hitap edecektir. Birde Leon kullanmışsınız zaten ben olsam Passat alırdım.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Leonun Passata göre artısı (benzer fiyat koşullarında)
LED - Sunroof - 8" Geniş Ekran - Deri Koltuk - DSG Şanzıman - 1.5 EcoTSi 150 HP olması - Katlanır aynalar - Hayalet Gösterge - Karartılmış Camlar

öncelikle bahsettiğiniz leonun aynısını kısa bi süre kullandım led farları olmasına rağmen farlar kabul edilemeyecek kadar kötüydü,kısalar 5-10 metre önünü aydınlatıyor,uzunlar ise biraz daha uzağını,uzuların tepkime süresi çok fazla,sanki 250 ping varmış gibi.
size göre artısı ama bana göre eksi bi unsur olan DSG hakkında pek bişey söylemek istemiyorum, manuel sizi daha çok memnun edecektir ekonomik açıdan.
2. el düşünürseniz şayet bu paralara premium markalara binebilirsiniz.

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,470
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
KM lere güvenmiyorum, Şanzıman'da sorun çıkar korkum var. Sıfır alıp 20bin kmde ki arabayı satıp 100bin km de bi araba almak istemiyorum. Boya takıntım var :(
çift kavrama şanzımana sahip herhangi bir araç almadığınız sürece 2. elde sorun yaşamazsınız,
km konusuna gelirsek,
örneğin 20.000 km de otomatik leon mu yoksa 100.000 de c180 mi? cevabınız buna ne olurdu?
km ve boya konusuna ise ekspertiz yapılmış araçlara bakmanızı tavsiye ederim.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Bence leon. LED - Sunroof - 8" Geniş Ekran - Deri Koltuk - DSG Şanzıman - 1.5 EcoTSi 150 HP olması - Katlanır aynalar - Hayalet Gösterge - Karartılmış Camlar leon zaten yakışıklı araba ben şahsen beğeniyorum. üzerine şu ekstralar insana arabayı sevdirtir. Çocuk olursa ilerde satar geniş araba alırsınız. Nacizane tavsiyem ben o rakama hatchback civic sport plus alırdım. Leondan daha tok daha kaliteli geldi bana.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım