KAPALI Leon FR mı Passat mı?

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar herkese selamlar,

Aralık ayı bitmeden sıfır araç alacağım. Şu an satmış olduğum aracım 2016 Style Dizel Manuel Leon

İkinci el düşünmüyorum ve 140 Bin TL bütçem var. Sizce;

Seat Leon 1.5 EcoTSi ACT 150 HP DSG FR mı yoksa
Volkswagen Passat 1.4 TSi 125 HP Manuel Comfortline mı?

Leonun Passata göre artısı (benzer fiyat koşullarında)
LED - Sunroof - 8" Geniş Ekran - Deri Koltuk - DSG Şanzıman - 1.5 EcoTSi 150 HP olması - Katlanır aynalar - Hayalet Gösterge - Karartılmış Camlar

Aynı segment değiller tabi ama fiyat benzer olunca bu iki araç arasında kaldım. Arasındaki fiyat 6-7 bin TL. Siz olsanız hangisini alırdınız?

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
leon un gücünden ve şanzımanından başka hiç bir üstünlüğü yok, ARABA olarak bakarsanız sorduğunuz soruda 1 tane ARABA kriterlerini karşılayan seçenek mevcut, leon dediğimiz araba da halen 1000 yıllık süspansiyon kullanılıyor, passat ta ise çift salıncaklı süspansiyon.
tamam, leon da büyük ekran olabilir, hızlı vites geçişleri olabilir ama araba yok :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
İkisi arasından tabimi passat birkaç donanım için altyapı kalitesini pas geçmezdim satarken daha pahalıyada satılırsa Hem zaten Leon satmışsınız yeniden Leon alacaksanız neden sattınız ki sıfırlamak için üstüne ekleyeceğiniz rakama yazık günah. 2.el de ise 100e tertemiz mondeo alınıyor 30.000 2 3 yaş civarı 40.000de cebinize kalır veyahut 2017 model 0 yada maç 5000km de Golf ler 110 a bulunabiliyor size kalmış

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Passat 170 Leon 137 bin TL... Ne konuşmuş ne kıyas yapmışsınız arkadaşlar. Nasıl aynı fiyat aralığında oluyor nasıl kıyas kabul ediyor anlamıyorum. Arada 33 bin TL var, ya da nasıl deli bir para kazanıyorsunuz ki bu farkı görmezden gelebiliyorsunuz.

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
leon un gücünden ve şanzımanından başka hiç bir üstünlüğü yok, ARABA olarak bakarsanız sorduğunuz soruda 1 tane ARABA kriterlerini karşılayan seçenek mevcut, leon dediğimiz araba da halen 1000 yıllık süspansiyon kullanılıyor, passat ta ise çift salıncaklı süspansiyon.
tamam, leon da büyük ekran olabilir, hızlı vites geçişleri olabilir ama araba yok :)
artık o 1000 yıllığı kullanmayan c segmenti araç kalmadı gibi. çift salıncakdan daha iyi bağımsız süspansiyon tipleride mevcut en iyi sen bilirsin belkide @motorsinann
c segmenti dediğimiz araçlar zaten orta alt segmenti. beklentileri yüksek tutan araçlar olsada segment itibariyle o segment bakıyorsanız torsiyon mantıklı geliyor bana. daha fazla bagaj,hafiflik dolaysıyla yakıt ekonomisi ve bir yere çarpsan kolayca tamirat yapılabilmesi..

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Passat 170 Leon 137 bin TL... Ne konuşmuş ne kıyas yapmışsınız arkadaşlar. Nasıl aynı fiyat aralığında oluyor nasıl kıyas kabul ediyor anlamıyorum. Arada 33 bin TL var, ya da nasıl deli bir para kazanıyorsunuz ki bu farkı görmezden gelebiliyorsunuz.
Ayni fiyata alacak başlıkta 140 diyor biri dolu diğeri orta paket manuel

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
artık o 1000 yıllığı kullanmayan c segmenti araç kalmadı gibi. çift salıncakdan daha iyi bağımsız süspansiyon tipleride mevcut en iyi sen bilirsin belkide @motorsinann
c segmenti dediğimiz araçlar zaten orta alt segmenti. beklentileri yüksek tutan araçlar olsada segment itibariyle o segment bakıyorsanız torsiyon mantıklı geliyor bana. daha fazla bagaj,hafiflik dolaysıyla yakıt ekonomisi ve bir yere çarpsan kolayca tamirat yapılabilmesi..
valla 140-150 bin lira verip halen eski süspansiyonlu, tutuşu ve konforu zayıf olan araba almak mantıksız
o segmentte Mazda,Toyota,Honda gibi markalar halen bağımsız kullanıyorlar, tamir olayı konu Tofaş olsa neyse de 150 milyarlık arabayı vurup torsiyon tamiri yapmak saçma olur :d

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Çalıştığım yerde iş arkadaşım 1.0 tsi highline dsg sunroof’suz ve keyless go donanımsızını 2 hafta önce 127.500 e çalışkan bayisinden aldı. Bu da burda dursun :)

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
valla 140-150 bin lira verip halen eski süspansiyonlu, tutuşu ve konforu zayıf olan araba almak mantıksız
o segmentte Mazda,Toyota,Honda gibi markalar halen bağımsız kullanıyorlar, tamir olayı konu Tofaş olsa neyse de 150 milyarlık arabayı vurup torsiyon tamiri yapmak saçma olur :d
ülkemizdeki fiyatlar ne yazıkki o şekilde olmuş. ben genel olarak kullanım kolaylığı/zorluğu açısından bahsetmiştim. herkes o yöne doğru geçmiş sonuçta.
sizin için söylemiyorum ama konu leon olunca herkesin lafları daha bi sivri daha bir erkek oluyor niye öyle anlamıyorum :)
siz seattan ayrıldınız mı bu arada @motorsinann ?

Tiffani

Profesör
14 Eki 2016
57
85
1,060
Niğde
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Volkswagen Passatta karar kıldım ve aracı aldım. 17 London Jant Beyaz ve içi bej döşeme aracımı teslim aldım. Bu arada atladığım detay araçta büyük ekran yok sanıyordum ve 8" büyük ekran olduğunu sonradan öğrendim, ayriyetten anahtarsız çalıştırma da mevcut. (çoğunda var sanırım.)
Karar aşamasında gerçekten bana yardımcı oldunuz, hepinize teşekkür ediyorum.

Merak ettiğiniz sorular varsa kullandıkça deneyimledikçe cevaplamaya çalışırım. Saygılar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,290
3,925
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Volkswagen Passatta karar kıldım ve aracı aldım. 17 London Jant Beyaz ve içi bej döşeme aracımı teslim aldım. Bu arada atladığım detay araçta büyük ekran yok sanıyordum ve 8" büyük ekran olduğunu sonradan öğrendim, ayriyetten anahtarsız çalıştırma da mevcut. (çoğunda var sanırım.)

Merak ettiğiniz sorular varsa kullandıkça deneyimledikçe cevaplamaya çalışırım. Saygılar
Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.. Fotoğrafta bekleriz
Araç hangi lastiklerle geldi ?

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335

Hayırlı olsun. Allah, kazasız, belasız günlerde kullanmayı nasip etsin. Fotoğraf bekliyoruz. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım