KAPALI Ne Alırdım? B Segmenti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VolvocuPanpa

Elit Apaçi
1 Nis 2017
76
128
760
36
Eskişehir
Selam panpalar,
B Segmenti için açılan anket başlığıdır.
Fiyat aralığı, donanım, motor vs gibi detaylara girilmemiştir. Yorum kısmında fikir teatisinde bulunabilirsiniz.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim beğenip begenmememle alakası yok. Mazda'ya ve araçlarına da kötü demem. Hatta konu Mazda bile değil. Burada tüm anketlerde 1. sirada çıkan Mazda'nın satışları neden yerlerde? Bunda bir tutarsızlık yok mu? Benim anlatmaya çalıştığım bu.
Çok net sebep söyleyeyim: Mazda Türkiye distribütörü çok satıp satış ve servis ağı konusunda büyümeyi düşünmüyor. O yüzden pazarlama politikaları konusunda hiç agresif değiller. Resmen adamlar araba satmıyor da, müşteri gidip zorla alıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim beğenip begenmememle alakası yok. Mazda'ya ve araçlarına da kötü demem. Hatta konu Mazda bile değil. Burada tüm anketlerde 1. sirada çıkan Mazda'nın satışları neden yerlerde? Bunda bir tutarsızlık yok mu? Benim anlatmaya çalıştığım bu.
Gonullerin arabasi mazda ama akil isin icine girerse degil. Cunku distributor yok servis agi yok fazla yakiyor (eski kasalari ) mazda nin yerinde vw olsa su an her kose basinda mazda gorurduk muhtemel

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
75hp'den ne zevki yahu. gençleri And ve Sinan bu hale getirdi:D abicim 200hp araba mı alıyorsun ya sürüş zevki falan. ingiltere'de 13bin pound falan bu arabalar. yani 13bin tl.
şuan bizde var fiesta yol tutuş harbi iyi ve sürmek saçma bir şekilde çok zevkli geliloyr, ama motor çok sıkıcı ve sesli 90-110 bg gibi bi dizel gelirse yei kasada sanırım ilk alanlardan olucaz :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
10 senedir motora herhangi bir güncelleme gelmedimi? Eski motor 1.4 TDCİ 68 bg ve psa motoru ,1.5 TDCİ 75 bg ve ford motoru.ayrica olay sadece performans değil.hacmine göre gücü orantılı araç her zaman daha uzun ömürlü ve sorunsuz olur.surus dinamikleride ayrı bir konu .
hepsi uzun ömürlü bu klişe sözleri bırakalım. 75hp dizel komik.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hepsi uzun ömürlü bu klişe sözleri bırakalım. 75hp dizel komik.
Valla bana göre de dizeli performans ve sürüş zevki için almak komik. Dizel motorlu arabaların amacı ekonomi ve uzun ömür. Bunu sağlayan her dizel motor başımın tacıdır. Performans olarak da arabayı her şartta yerinden kaldırıp götürsün yeter diye bakarım. :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Istanbula davet ediyorum o zaman :) anadolu yakasinda cok gormekten hayiflandim dun vw gibi oldu dedim daha dun hatuna. Buyuk sehirler haric olmamasi normal servisi yok cunku .
beni neden istanbul'a davet ediyorsun. mars'da yaşamıyorum. satış rakamları açıklandı llk 3 ayın. incelemeye davet ediyorum. mazda türkiye pazarında satamaz. verdikleri türk insanının beklentilerini karşılamıyor

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Valla bana göre de dizeli performans ve sürüş zevki için almak komik. Dizel motorlu arabaların amacı ekonomi ve uzun ömür. Bunu sağlayan her dizel motor başımın tacıdır. Performans olarak da arabayı her şartta yerinden kaldırıp götürsün yeter diye bakarım. :)
katılıyorum sadece üstünde komik bir motor var. allahtan güncelleniyor yeni fiesta ile. NİHAYET

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
beni neden istanbul'a davet ediyorsun. mars'da yaşamıyorum. satış rakamları açıklandı llk 3 ayın. incelemeye davet ediyorum. mazda türkiye pazarında satamaz. verdikleri türk insanının beklentilerini karşılamıyor
Gene ayni cevabi verecegim. Mazda buyuk sehirler harici satilmiyor cunku servisi yok.satis adetlerinin dusuk olmasi servis agi ve distribütör yoklugundan. Karsiyalamadigi neymis merak ettim ama

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
bu oylama hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. türkiye'de b segmentinde ne alırdım'ın cevabını size veriyorum. sormaya gerek yok yollara bakın yeterli

1.polo/clio/symbol
2.fiesta
3.ibiza/corsa/208

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Gene ayni cevabi verecegim. Mazda buyuk sehirler harici satilmiyor cunku servisi yok.satis adetlerinin dusuk olmasi servis agi ve distribütör yoklugundan. Karsiyalamadigi neymis merak ettim ama
motor. bu beni alakadar etmeyen bir konu aslında. asla ve asla kendime mazda almam. beni kazanamadılar. belli ki türk insanını da kazanamadılar. önyargılar,ikinci el,motor yelpazesi,model yelpazesi. bunlar işin içine girince tr'de satamıyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sattığı adete göre gani gani servis ağı bayisi var. asdece bir örnek olarak tekirdağ çorlu'da var mesela. tüm trakya'ya yeter zaten 1 bayi.
Sattigi adet mi. Buyuk sehirler ne olacak peki ? Sorumu yineliyorum istanbulda kac adet bayi var biliyormusunuz ? Adamlar su an yetistiremiyor. Mx5 biteli cok oldu. Daha dun mazda 3 icin 2.5 ay bekletiriz diyorlardi. Paranizla mazda bayine gidip alicam deseniz alamazsiniz. Cunku zaten 3 adet var anadolu yakasinda. Onlarda stoklari bitirdi.neden mazda gelisemiyor anliyorsunuz degilmi. 20 tane vw yeri varsa 3 mazda bayisi var. Mazda tamamen distribütör yuzunden kaybediyor.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Sattigi adet mi. Buyuk sehirler ne olacak peki ? Sorumu yineliyorum istanbulda kac adet bayi var biliyormusunuz ? Adamlar su an yetistiremiyor. Mx5 biteli cok oldu. Daha dun mazda 3 icin 2.5 ay bekletiriz diyorlardi. Paranizla mazda bayine gidip alicam deseniz alamazsiniz. Cunku zaten 3 adet var anadolu yakasinda. Onlarda stoklari bitirdi.neden mazda gelisemiyor anliyorsunuz degilmi. 20 tane vw yeri varsa 3 mazda bayisi var. Mazda tamamen distribütör yuzunden kaybediyor.
ilgisi yok mazda bu yüzden satmıyor:

önyargılar,ikinci el,motor yelpazesi,model yelpazesi.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
motor. bu beni alakadar etmeyen bir konu aslında. asla ve asla kendime mazda almam. beni kazanamadılar. belli ki türk insanını da kazanamadılar. önyargılar,ikinci el,motor yelpazesi,model yelpazesi. bunlar işin içine girince tr'de satamıyor.
Valla kendiniz sevmeyince geri kalanlar nasil sevmiyor anlamadim anlasilan o ki siz demek turk halki demek. Onyargilar icin ne derler bilirsiniz.motor konusunda 2 sn cabuk hizlanmak beni alakadar etmez ben yakit yuketimi saglamliga bakarim.ikinci el olarakda hurafe diyorum zamaninda volvo icinde diyorlardi gecin bunlari :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım