KAPALI Ne Alırdım? B Segmenti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VolvocuPanpa

Elit Apaçi
1 Nis 2017
76
128
760
36
Eskişehir
Selam panpalar,
B Segmenti için açılan anket başlığıdır.
Fiyat aralığı, donanım, motor vs gibi detaylara girilmemiştir. Yorum kısmında fikir teatisinde bulunabilirsiniz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
ilgisi yok mazda bu yüzden satmıyor:

önyargılar,ikinci el,motor yelpazesi,model yelpazesi.
Dedigim gibi otoparkda test edilipte daha kotu denen bir mazda modeli gormedim.and ve sinanda mazda 3 ve cx3 icin segment liderligini alir dediler ustune basa basa.ki onlarda soyledi bunun icin kimse ne para ne reklam aldi.(mazda 2 haric o gercekten berbat ) buradaki ekibe de guvenirim ben acikcasi. Kendi fikirlerimde hep onlara paralel olmustur diger markalarda. Dedigim gibi siz begenmiyor olabilirsiniz ama ey turk halki gibi genellemeye gerek yok.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yorumlarda gördüğüm kadarıyla anlaşılamayan bir şey var. Forumda yer alan bu ve buna benzer anketlerin satış adetlerini,motor seçeneklerini servis ağlarını vs yansıtmak gibi bi zorunlulukları yok, herkes kendi görüşünü belirtmekte özgür :)

Biraz taraflı bir yorum olacak ama, ikinci el olarak Mito :b

benim oyum sarıgüle .. asdfadsf pardon o başkaydı, benim oyum mito'ya :D

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Yorumlarda gördüğüm kadarıyla anlaşılamayan bir şey var. Forumda yer alan bu ve buna benzer anketlerin satış adetlerini,motor seçeneklerini servis ağlarını vs yansıtmak gibi bi zorunlulukları yok, herkes kendi görüşünü belirtmekte özgür :)

benim oyum sarıgüle .. asdfadsf pardon o başkaydı, benim oyum mito'ya :D
Ne ilgisi var ki ben anlayamadım? Kim dedi zorunluluğu var diye? Garip garip oy veriyorlar. Trollemenin başka bir yolu bu. Zaten forum kitlesini uzun zamandır tanırım. Boş boş konuşurlar,trollerler, vag nuhabbeti yaparlar ford is the best falan derler. Siz yoktunuz fark yoktu. Yine aynıydı.(bilmezsiniz belki diye dedim)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Maz
Dedigim gibi otoparkda test edilipte daha kotu denen bir mazda modeli gormedim.and ve sinanda mazda 3 ve cx3 icin segment liderligini alir dediler ustune basa basa.ki onlarda soyledi bunun icin kimse ne para ne reklam aldi.(mazda 2 haric o gercekten berbat ) buradaki ekibe de guvenirim ben acikcasi. Kendi fikirlerimde hep onlara paralel olmustur diger markalarda. Dedigim gibi siz begenmiyor olabilirsiniz ama ey turk halki gibi genellemeye gerek yok.
Mazda 3 ancak nal toplar. Cx3 bence de en iyisi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ne ilgisi var ki ben anlayamadım? Kim dedi zorunluluğu var diye? Garip garip oy veriyorlar. Trollemenin başka bir yolu bu. Zaten forum kitlesini uzun zamandır tanırım. Boş boş konuşurlar,trollerler, vag nuhabbeti yaparlar ford is the best falan derler. Siz yoktunuz fark yoktu. Yine aynıydı.(bilmezsiniz belki diye dedim)

Yok kitlede zaten farklı durumlar söz konusu ben de farkındayım, demokratik değil miydik biz hani bunu demek istiyorum :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Bencede nal toplar bunca otomobilden anlayan dogan ertem sinan and muhip falan sacma sapan insanlar adamlar dogru soyluyor olamaz sacmaladilar vallahi bencede
Yineliyorum nal toplar. Ki topluyor. Üst donanım isteyeceğim bana manuel alamzsın diyecek. 100k para vericem performans yerlerde. Hem dizelinde hem benzinlisinde.
Benzinli Turbo motor yok
Donanım çeşitliliği yok. Ancak dayatma var.
Neyiz biz salak mı?
And ve sevdiğim diğer insanlar sabaha kdr en iyisi desin. Değil
Bana da ingilteredeki gibi bedava niyetine 2.2 dizeli verseydi. Mazda 3 en iyisi derdim inan.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
trollerde hem fikirim isteyen istedigini ovebilir siz ford is the best diyenlere kiziyorsunuz mazdaya kim nasil oy verir diye yerden yere vurup turk halki mazda sevmez diye gereksiz genellemeler ile kombo yapiyorsunuz. Simdi size biri cikip trolleme derse ne diyeceksiniz ? Kendi oznel yorumunuzu belirtirsiniz o ayri. Yok kim oy veriyor siz arabadan anlamazsiniz kardesim turkiye sevmez falan diye devam etmeniz onlardan farksiz olmadiginizi gosteriyor.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yineliyorum nal toplar. Ki topluyor. Üst donanım isteyeceğim bana manuel alamzsın diyecek. 100k para vericem performans yerlerde. Hem dizelinde hem benzinlisinde.
Benzinli Turbo motor yok
Neyiz biz salak mı?
Bana da ingilteredeki gibi bedava niyetine 2.2 dizeli verseydi. Mazda 3 en iyisi derdim inan.
Donanim cesitliligi var net sekilde.tekrar diyorum hep ayni cevabi vermek zorundayim mazdanin amaci performans degil guc isteyenlere yurtdisinda mazda 3 speed modeli sunuyorlar oncedende dedifim gibi oda distribütör yuzunden gelmiyor.

Son olarak size gore degil oznel yorumlarimizi genellestirmeyelim lutfen.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi 2.el korkusu olmayan insanlar da mazda satın alamıyor ki zaten. Ben seyahat ettiğim yerlerde doğru düzgün mazda galerisi bile göremiyorum. Bunca atmosferik motorlu honda civic cayır cuyur sattı yıllarca ama ondan daha iyi olan mazda 3 kimsenin aklına bile gelmedi. Hadi ben atmosferiği yeterli bulmuyorum diye almadım peki ya atmosferiği yeterli bulan kitle ?

Bana en yakın mazda yetkili servisi ve galerisi 250 km uzaklıkta el insaf yani. Böyle olunca bu otomobili ben istesem de alamıyorum, arıza çıksa arabayı bırakmak zorunda kalsam neyle gidip geleceğim ? Parça lazım olsa temin edildi, geldi, etti, takıldı, almaya gittim derken 2 hafta geçer. Bunlar çok önemli detaylar. Mazda 2.el korkusu olmayan insanlar tarafından bile satın alınamıyorsa bunun sebebi saydıklarımdır. Ben focus'u alırken mazda 3'ün potansiyelinden haberdardım, otopark'ın testini referans almaya ihtiyacım yoktu. Ama arabanın bir turbo benzinli veya bir dizel motoru bile yoktu alacağım vakitler. Zaten dizeli geldiği vakitte fiyatı 100k'nın çok üzerinden giriş yaptı mevzu direkt kapandı.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,041
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benzinli Turbo motor yok
Neyiz biz salak mı?
Yalnız şu en üst donanım almak isteyene otomatik dayatılıyor kısmına takıldım. Birçok markada böyle bir sorun var artık. Hatta BMW 1 serisi benim bildiğim kadarıyla hiçbir donanımda manuel olarak satılmıyor şu anda :) Neyiz biz salak mı? :D
Mazda'nın en büyük sıkıntısı @CenkGs in de dediği gibi servis ağı. Bugün Mercedes'in, BMW'nin, hatta belki Jaguar'ın servis ağı daha kuvvetliyse temel sorunu burada aramak gerek.
Bu arada B segmenti tercihim hala i20 Coupe :)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Yalnız şu en üst donanım almak isteyene otomatik dayatılıyor kısmına takıldım. Birçok markada böyle bir sorun var artık. Hatta BMW 1 serisi benim bildiğim kadarıyla hiçbir donanımda manuel olarak satılmıyor şu anda :) Neyiz biz salak mı? :D
Mazda'nın en büyük sıkıntısı @CenkGs in de dediği gibi servis ağı. Bugün Mercedes'in, BMW'nin, hatta belki Jaguar'ın servis ağı daha kuvvetliyse temel sorunu burada aramak gerek.
Premium ile mazda kıyaslamak. Merhaba....

Premiumlarda manuel yok. En düşük motorlu a3de ve a18 cdi da olmalı sadece

Zf,dsg,dct varken manuel vermesinler zaten. Alan olmaz o paralara:)

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
trollerde hem fikirim isteyen istedigini ovebilir siz ford is the best diyenlere kiziyorsunuz mazdaya kim nasil oy verir diye yerden yere vurup turk halki mazda sevmez diye gereksiz genellemeler ile kombo yapiyorsunuz. Simdi size biri cikip trolleme derse ne diyeceksiniz ? Kendi oznel yorumunuzu belirtirsiniz o ayri. Yok kim oy veriyor siz arabadan anlamazsiniz kardesim turkiye sevmez falan diye devam etmeniz onlardan farksiz olmadiginizi gosteriyor.
Kişisel yoruma girmezsek iyi olur.

Mazdanın yenilgisi kabul etmek zor anlaşılan. Tamam

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Donanim cesitliligi var net sekilde.tekrar diyorum hep ayni cevabi vermek zorundayim mazdanin amaci performans degil guc isteyenlere yurtdisinda mazda 3 speed modeli sunuyorlar oncedende dedifim gibi oda distribütör yuzunden gelmiyor.

Son olarak size gore degil oznel yorumlarimizi genellestirmeyelim lutfen.
Mazdanın amacı performans değil miş de falan. Bunları geçiniz lütfen. Silik olmak onların kaderi olmuş bu piyasada

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aman abi uzak dursunlar yillarca sorunlu dsg sattilar .dct zaten alan pisman. Su an 1 serisi almakta degisik bence . Gecen senelere o paraya mercedes e serisi vardi. Yapistir premium diye yersen :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım