Opel Astra H 2008 HB 5 Kapı, Cosmo, IDS+, Cam Tavan

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Güle güle kullanın. Bence üretilen en sağlam Astra kasasıdır. Hatta Corsa D ile birlikte Opel'in ürettiği son sağlam arabalardandır. Bir arkadaşta bu motordan vardı. Ortalama 25lt'lerde geziyorlardı, nasıl kullanıldığını siz hayal edin. Araba alındığından pert olana kadar hiç bakıma girmemesine rağmen çok iyi dayanmıştı, o zaman anlamıştım sağlamlığını. =) Arka görüş ve ağır direksiyon dışında bence bu arabanın hiçbir eksiği yok :) Testi olsa süper olur valla.
Teşekkür ederim. Biraz yüklenince ortalama hemen artma eğilimine geçiyor. O nedenle dikkatli kullanıyorum biraz. :) Arka görüş evet biraz sıkıntılı. R19'dan buna geçtiğim için direksiyon pek sıkıntı değil benim için. :)

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Ben de 1.25 Fiesta ile yakın değerler harcıyorum. 1.25 nasıl bu kadar yakıyor demeyin vallahi de yakıyor. Bende mi problem var arabada mı bilmiyorum. Canımı çok sıkıyor bu durum. Gaza basmak zorunda kaldığımda mutsuz oluyorum. :)
Tam olarak ne kadar yakıyorsunuz? 9 ları görmüyorsunuzdur diye düşünüyorum eğer öyle ise çok yüksek. Bende de aynı araç var kışın motor zor ısındığı ve genelde kısa mesafe kullandığım için 8 leri görebiliyorum (ki yol bilgisayarında soğuk motorla seyahat %54 diye uyarı veriyor şu an) ama normali 7-7,5 arasıdır şehir içinde. Uzun yolda da 5,5 - 5,8 den fazla olmamalı. Ben henüz rodajı bitmemişken bir depo ile İstanbul'dan Marmaris'e gittim 800 km ye yakın.

Son düzenleme:

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
benim gözümde en güzel astra kasası bu kasadır :) ama otomatiğini alacak olsaydım bu kasayı tercih etmezdim çünkü easytronic şanzıman var :) Allahtan aracınız manuel daha iyi keyfine varabilirsiniz aracınızın :D çok güzel görünüyor aracınız umarım teste alınır :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
benim gözümde en güzel astra kasası bu kasadır :) ama otomatiğini alacak olsaydım bu kasayı tercih etmezdim çünkü easytronic şanzıman var :) Allahtan aracınız manuel daha iyi keyfine varabilirsiniz aracınızın :D çok güzel görünüyor aracınız umarım teste alınır :)
Teşekkürler. :)

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
Güle güle kullanın. C sınıfında oldukça dolu araçlardan biri.

Bende IDS plus aracın görünmeyen farklarından bilgi vereyim:

-IDS plus olan astra h'lerde helezon yaylar diğer astra h'lere göre 2 cm daha kısa. Yani diğer astra h'lere göre aracınız 2 cm kadar yere daha yakın.
-Normal astra h'lerde z-rot kolları plastik. IDS plus olanlar tamamen metal daha dayanıklı materyal.
-IDS plus olanlarda direksiyon kutusu meşhur marka ZF.

Sistem kaliteli malzemelerden oluşuyor, tabi amartisörleri değiştirmeye sıra geldiğinde masraflarda bir o kadar kaliteli. Tanesi 900 tl civarı :)

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam

-IDS plus olan astra h'lerde helezon yaylar diğer astra h'lere göre 2 cm daha kısa. Yani diğer astra h'lere göre aracınız 2 cm kadar yere daha yakın.
-Normal astra h'lerde z-rot kolları plastik. IDS plus olanlar tamamen metal daha dayanıklı materyal.

Sistem kaliteli malzemelerden oluşuyor, tabi amartisörleri değiştirmeye sıra geldiğinde masraflarda bir o kadar kaliteli. Tanesi 900 tl civarı :)
hey maşşallah :D 900 TL iyi paraymış :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,385
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
@SineWave o değil orta konsolda piano black mi var? siz mi kapladınız?

çok yakışıklı duruyor. astranın en sevdiğim kasası

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210

Teşekkür ederim. Dediğiniz ayrıntıları bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu. Amortisörlerin pahalı olduğunu biliyordum. Bu riski göze almıştım zaten aracı alırken. :)

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
valla çok güzel arabaymış hayırlısı olsun, güle güle kullanın. bende de G kasası var astranın, sanıyorum bir sonraki aracım H kasa astra olucak..
---
bu arada, şu 2jzihtiyar mıdır nedir, troll olmasın bu adam? 3-4 gün önce üye olmuş millete sallıyor falan. ben de yeni üye oldum sayılır ama kimsenin aracına el arabası vs demeyi aklımın ucuna bile getirmedim. petrolhead falan demiş bir de kendine, gülüyorum geçiyorum sadece.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
valla çok güzel arabaymış hayırlısı olsun, güle güle kullanın. bende de G kasası var astranın, sanıyorum bir sonraki aracım H kasa astra olucak..
---
bu arada, şu 2jzihtiyar mıdır nedir, troll olmasın bu adam? 3-4 gün önce üye olmuş millete sallıyor falan. ben de yeni üye oldum sayılır ama kimsenin aracına el arabası vs demeyi aklımın ucuna bile getirmedim. petrolhead falan demiş bir de kendine, gülüyorum geçiyorum sadece.
Haklisin , Haklisiniz , haklılar
Uzatan çıksın beyler kasıyor.

cnkakyz

Panpa
9 Eyl 2016
566
1,110
2,520
Ankara
Marka
Renault
Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. 1.3 cdti çok sık kullandığım bir araç, eşya gözü eksikliği ve çekişi (1.3 cdti için) haricinde çok beğeniyorum. Yaklaşık 90 bine gelmiş araçta trim sesi veya çalışmayan bir özellik yok ,kapılarının ağırlığı ve kapanma sesi de insana güven veriyor. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Hocam hayırlı olsun güle güle kullanın. 1.3 cdti çok sık kullandığım bir araç, eşya gözü eksikliği ve çekişi (1.3 cdti için) haricinde çok beğeniyorum. Yaklaşık 90 bine gelmiş araçta trim sesi veya çalışmayan bir özellik yok ,kapılarının ağırlığı ve kapanma sesi de insana güven veriyor. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın :)
Teşekkür ederim. :)

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Hayırlısı olsun maşallah gırtlak dolu araç, başka ne ister ki insan.. Ama yakıtı güzel içiyor valla.. Bende 1.3 cdti 2011 var bununla aynı yakıyor ne hikmet ise :D Mercekli far,piano black cam tavan müthiş keşke bende de olsa :D Allah kaza bela vermesin :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım