Opel Astra H 2008 HB 5 Kapı, Cosmo, IDS+, Cam Tavan

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Hayırlısı olsun maşallah gırtlak dolu araç, başka ne ister ki insan.. Ama yakıtı güzel içiyor valla.. Bende 1.3 cdti 2011 var bununla aynı yakıyor ne hikmet ise :D Mercekli far,piano black cam tavan müthiş keşke bende de olsa :D Allah kaza bela vermesin :)
Teşekkür ederim sağolun. :) Gırtlak dolu gibi gözüküyor ama birçok eksiği var daha. Opel sanırım tüm donanımların bulunduğu bir Astra H üretmemiş. :) AFL far, lastik basınç izleme sistemi, koltuk ısıtma, renkli yol bilgisayarı ekranı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, alarm ve bunlara ek birkaç kalem daha eksik donanım var orjinal olarak Astra H'da bulunup bunda bulunmayan. Hepsini orjinal olarak ekleyeceğim yavaş yavaş.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Teşekkür ederim sağolun. :) Gırtlak dolu gibi gözüküyor ama birçok eksiği var daha. Opel sanırım tüm donanımların bulunduğu bir Astra H üretmemiş. :) AFL far, lastik basınç izleme sistemi, koltuk ısıtma, renkli yol bilgisayarı ekranı, anahtarsız giriş ve çalıştırma, alarm ve bunlara ek birkaç kalem daha eksik donanım var orjinal olarak Astra H'da bulunup bunda bulunmayan. Hepsini orjinal olarak ekleyeceğim yavaş yavaş.
Astra h da anahtarsız giriş ve çalıştırma mi varmis. Helal olsun

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Evet, fabrikasyon anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemine sahip Astra H araçlar mevcut.
Buradan anladığım kadarıyla full Astra H kasanın güncel araçlardan tek eksiği dokunmatik ekranlı multimedya ve yarı otonom sürüş & park destek sistemleri. Doğru mudur?

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Buradan anladığım kadarıyla full Astra H kasanın güncel araçlardan tek eksiği dokunmatik ekranlı multimedya ve yarı otonom sürüş & park destek sistemleri. Doğru mudur?
Tüm donanımları barındıran bir Astra'yı kendi sınıfında kıyaslarsak doğru diyebiliriz diye düşünüyorum. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tüm donanımları barındıran bir Astra'yı kendi sınıfında kıyaslarsak doğru diyebiliriz diye düşünüyorum. :)
Bir modeli beğeniyorsam boşuna olmuyor. Arkasından beni destekleyen şeyleri çıkıyor çoğu zaman :cool::rolleyes: Forumun belki de en büyük Opel hateboy'u olarak cidden beğendiğim bir kasa. Sizin arabanın da yürüyenindeki ekstralar gerçekten çok ilgimi çekti. Güle güle kullanın tekrardan. :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Bir modeli beğeniyorsam boşuna olmuyor. Arkasından beni destekleyen şeyleri çıkıyor çoğu zaman :cool::rolleyes: Forumun belki de en büyük Opel hateboy'u olarak cidden beğendiğim bir kasa. Sizin arabanın da yürüyenindeki ekstralar gerçekten çok ilgimi çekti. Güle güle kullanın tekrardan. :)
Teşekkür ederim. :)

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Araba güzel görünüyor. Muhtemelen motoru iyi düzeyde ve yetiyordur. IDS sistemi süspansiyon konforuna ve sportifliğine çok etki ediyor mu? 2. el Astra bakılırsa özellikle alınması gereken bir sistem mi?

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Araba güzel görünüyor. Muhtemelen motoru iyi düzeyde ve yetiyordur. IDS sistemi süspansiyon konforuna ve sportifliğine çok etki ediyor mu? 2. el Astra bakılırsa özellikle alınması gereken bir sistem mi?
Aktif olduğunda konforu fazla düşürdüğünü söyleyemem ama sertliği hissediliyor. Bana sorarsanız kullanıyor musun diye, pek kullanmıyorum açıkçası. :) IDS+ sistemi olmasa da olurmuş bence.

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Uzun bir aradan sonra ilk retrofit yapıldı. Mevcut grafik yol bilgisayarı (GID), renkli olanı ile (CID) değiştirildi. :)

nQZR80.jpg

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
güzel olmuş valal beğendim ben :) önceki turuncu ekrandansa bu daha değişik daha güzel olmuş. Tek fark renk mi yoksa ekstra bi fonksiyon geldi mi

Renk dışında boyut farkı var. Bu daha büyük. Görselliğin dışında navigasyonlu teyp ile navigasyon haritası görüntüleyebiliyor. Modlayıp görüntü girenler, dokunmaktik panel takıp android box ile destekleyip multimedya özelliği kazandıranlar da mevcut. :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Kaça patladı bu işlem acaba😂 en az 1.5k civarıdır.

Bu ekranın kendi içinde bir çok tipi var. :) Delphi üretimi, Siemens VDO üretimi, 2 satırlı - 3 satırlı vs. En ucuzları 800-900'e bulunabiliyor. Benim aldığım Siemens VDO üretimi. BN versiyon. 1650'ye almıştım.

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Tekrardan uzun bir aradan sonra merhabalar. Son mesajımdan bu zamana kadar kadar birçok retrofit yaptım. :)Son hali fotoğrafta görünüyor. Yapılanlar:

1. CID Ekran
2. CD40 USB Teyp
3. UHP4 Orjinal Bluetooth
4. Lastik Basıncı İzleme (TPMS)
5. Koltuk Isıtma
6. QuickHeat (motorun ısınmasını beklemeden kaloriferi ısıtan sistem)
7. AFL Farlar
8. Otomatik Katlanır Aynalar
9. SRI Direksiyon ve OPC Alt Kapak
10. OPC Vites Topuzu
11. OPC Pedal Kepleri

zrg7Xg.jpg

Bu da ilk aldığım hali:

vjaDXp.jpg

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Tekrardan uzun bir aradan sonra merhabalar. Son mesajımdan bu zamana kadar kadar birçok retrofit yaptım. :)Son hali fotoğrafta görünüyor. Yapılanlar:

1. CID Ekran
2. CD40 USB Teyp
3. UHP4 Orjinal Bluetooth
4. Lastik Basıncı İzleme (TPMS)
5. Koltuk Isıtma
6. QuickHeat (motorun ısınmasını beklemeden kaloriferi ısıtan sistem)
7. AFL Farlar
8. Otomatik Katlanır Aynalar
9. SRI Direksiyon ve OPC Alt Kapak
10. OPC Vites Topuzu
11. OPC Pedal Kepleri

zrg7Xg.jpg

Bu da ilk aldığım hali:

vjaDXp.jpg
Çok güzel olmuş :) Güncel birçok arabayla teknolojik olarak kapışacak düzeyde hatta bazı konularda geçebilir bile (quickheat dediğiniz özellik mesela)
Maliyet hesabı soracam ama pek sağlıklı olmaz herhalde çünkü parça parça yapılmış. Asıl merak ettiğim işçiliği nasıl yaptınız? Nerde yaptırdınız?

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Yaptığınız işlemlerle ilgili(özellikle farlar) daha fazla fotoğraf koyma şansınız var mı? Emeğine sağlık :)

SineWave

Profesör
22 Kas 2016
52
333
1,210
Çok güzel olmuş :) Güncel birçok arabayla teknolojik olarak kapışacak düzeyde hatta bazı konularda geçebilir bile (quickheat dediğiniz özellik mesela)
Maliyet hesabı soracam ama pek sağlıklı olmaz herhalde çünkü parça parça yapılmış. Asıl merak ettiğim işçiliği nasıl yaptınız? Nerde yaptırdınız?

Tüm işçilikleri kendim yaptım. (Sökme, takma, tesisat vs.) Parçalar direkt olarak Almanya'dan nazımı çeken bir tanıdığım vasıtasıyla gerek sıfır gerek çıkma ama sıfır kondisyonda olarak temin edildi. Maliyet olarak yapımı uzun bir zamana yayıldığı için net bir şey söyleyemeyeceğim ama tahmini 15000 TL'yi bulmuştur. Tabi bu parçaları Türkiye'den temin etmeye kalksam 30000 TL'de de durmazdı ki zaten çoğu parçayı burada bulmak imkansız. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım