alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
gPXG4L.jpg

Zindan spec tosunumla pamukkale civarlarındaydık :D

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
canavar canavar uçuyoruz :D

bu arada motor yapıldıktan sonra bi depo benzini çeyrek depoya kadar düşürüp tekrar doldurdum, 335 km ortalaması 11.8 lt. Hiç ekonomi kasmadım kasmam da, yeri geldi gazladım yeri geldi hız sabitleyici açtım vs. bu 335 km'nin 100 kmsi sakin uzun yol ama oralarda da gazladığım oldu. Krş hesabı 90 krş. Yakıyor başkan yakıyor :D
hey maşallahh yakamadığını da egzozdan damlatsın başının gözünün sadakası olur :p

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Müdür gazlamasan da ekonomi kassan da bu araba az yakmaz. En az yakacağı şehir içinde (oraları bilmiyorum gerçi) yine 11'e yakın olur. 10 yaksa az yakıyor denebilir. :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Müdür gazlamasan da ekonomi kassan da bu araba az yakmaz. En az yakacağı şehir içinde (oraları bilmiyorum gerçi) yine 11'e yakın olur. 10 yaksa az yakıyor denebilir. :)
Tahminim dikkatli olsam 10 litreler olur ennn fazla :))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
67363392_2333927400031480_6961493120336789504_n.jpg

Aramız çok iyi, o beni üzmüyor ben onu. Lpg'ye döndük tekrar. AFR Ayarı yapılmadı, tek eksiğimiz şu an AFR. Ancak yakıtım oldukça düştü. Lpgde motor yapılmadan önce 45 kuruşun altına düşmüyordu, son gelen indirim ile birlikte 34 krş karma tüketim :)

Katalitik konvertör boş. Çıkma falan bulabilirsem o değişecek ancak tatlı tatlı sesi şu an hoşuma gidiyor :) Muayeneye 1 sene var. 1 seneye kadar nasip kısmet :D

Bağlandık ama ya, Alfadan söktüğüm ses sistemini takmayı falan düşünüyorum. Satmayı da düşünmüyorum :) İyiyiz şimdilik

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Evet sevgili arkadaşlar forumdaşlar kardeşlerim abilerim abla? 'larım.

malum birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu süreçteğğğğ lpg benzin masrafımın sıfıra indiği gerçeğini baz alarak zindan spec astramda yapmayı planladığım ama gerçekleştiremediğim atraksiyonları gerçekleştirme kararı aldım :)

WhatsApp Image 2019-11-28 at 09.27.27(2).jpeg
WhatsApp Image 2019-11-28 at 09.27.27(1).jpeg

WhatsApp Image 2019-11-28 at 09.27.27.jpeg

Evet, 2 tamponda da benden önceki sahibinden kalma ufak tefek vuruklar vardı. sağ arka çamurlukta da ufak tefek ezikler vardı. ben bunları büyüterek biraz daha kapsamlı hale getirmiştim :)

önce kaportacımla görüştüm. sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıyı doğrultup boyarız 2 tampon tamir olur boyanır vs vs dedi. bi fiyat çıkardı.

dedim çoook..... boyasız göçük doğrultmacı biri ile tanıştım. ona sordm naparız diye. sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıdaki ufak tefek göçükleri boyasız hallederiz dedi. tamponları tamir ederiz, bi de boyar hallederiz dedi. Fiyat çıkardı, öncekinin aynısı :) belki de daha uygunu. Çünkü önceki fiyata dahil olmayan braket vs ekstra masraflar dahildi :)

adamın yanında 2-3 saat oturdum. çayını kahvesini içtim, dükkana gelen araçlara nasıl davrandığını inceledim.

boyasız macunsuz göçük düzeltme vs derken arabamda eksik gördüğm noktaları tamamlıyorum.

Güzel olacağına inanıyorum.

sizlere tavsiyem, kaporta boyacınızdan önce bi göçük düzeltme vs olayını araştırın.

Son düzenleme:

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Evet sevgili arkadaşlar forumdaşlar kardeşlerim abilerim abla? 'larım.

malum birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu süreçteğğğğ lpg benzin masrafımın sıfıra indiği gerçeğini baz alarak zindan spec astramda yapmayı planladığım ama gerçekleştiremediğim atraksiyonları gerçekleştirme kararı aldım :)

Ekli dosyayı görüntüle 22282Ekli dosyayı görüntüle 22283

Ekli dosyayı görüntüle 22284

Evet, 2 tamponda da benden önceki sahibinden kalma ufak tefek vuruklar vardı. sağ arka çamurlukta da ufak tefek ezikler vardı. ben bunları büyüterek biraz daha kapsamlı hale getirmiştim :)

önce kaportacımla görüştüm. sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıyı doğrultup boyarız 2 tampon tamir olur boyanır vs vs dedi. bi fiyat çıkardı.

dedim çoook..... boyasız göçük doğrultmacı biri ile tanıştım. oto zen göçük doğrultma vs adlı firma sahibi Cahit bey ile. ona sordm naparız diye. sağ arka çamurluk ve sağ arka kapıdaki ufak tefek göçükleri boyasız hallederiz dedi. tamponları tamir ederiz, bi de boyar hallederiz dedi. Fiyat çıkardı, öncekinin aynısı :) belki de daha uygunu. Çünkü önceki fiyata dahil olmayan braket vs ekstra masraflar dahildi :)

adamın yanında 2-3 saat oturdum. çayını kahvesini içtim, dükkana gelen araçlara nasıl davrandığını inceledim.

işçiliği beni gerçekten etkiledi. dedim kalsın bizim zindan spec :))) bıraktım arabayı. oralarda takılıyor 3-4 gündür :)

boyasız macunsuz göçük düzeltme vs derken arabamda eksik gördüğm noktaları tamamlıyorum.

Güzel olacağına inanıyorum.

sizlere tavsiyem, kaporta boyacınızdan önce bi göçük düzeltme vs olayını araştırın. Bulunduğunuz şehirde belki benim rastladığım gibi bir ustaya rastlarsınız, kim bilir ? :))
Abi yakıt masrafı nasıl 0 a iniyo büyüsü falan mı var biz de yapalım

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
direksiyona geçmiyorsun, aha da çözüm :D
Şaka maka benim bu göçük düzeltme olayında merak ettiklerim var sana söylemişlerdir belki.
Düzeltme sırasında tecrübesiz biri saca zarar verip artık onarılamaz duruma getirebiliyor mu? Yani zarar derken mukavemetini kaybediyor sac. Ona göre her he diyene gitmeyek.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şaka maka benim bu göçük düzeltme olayında merak ettiklerim var sana söylemişlerdir belki.
Düzeltme sırasında tecrübesiz biri saca zarar verip artık onarılamaz duruma getirebiliyor mu? Yani zarar derken mukavemetini kaybediyor sac. Ona göre her he diyene gitmeyek.

dayı orada bi a3ün boyasız düzeltme aşamasına denkgeldim, saçla ilgili zarar verecek bişi yapmadı. sadece düzeltmeyi yaparken boyayı ara ara ısıtarak müdahalede bulundu. diğer bölgelere nazaran oyadaki ısınma sıkıntı yaratmaz mı dedim, dikkatli olduğun ve boyayı patlatmadığın sürece sıkıntı yok dedi.

ama yaptıkları iş cidden sabır işi. o audinin fotoğrafını sosyal mdya hesabından çalmıştım bulursam atayım. ben 3 saat yanında durdum fıtık oldum çektim gittim. bi saat sonra falan fotoğrafı paylaştı dedim iyiymiş :D

Edit: naa bu foto :D

WhatsApp Image 2019-11-27 at 12.17.10.jpeg

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
her he diyene gitme ama ayrıca @MAYFA AYUU

dün bi bmw geldi f30 sanırım. sağ ön çamurluktan sağ ön kapının ortasına kadar bariyere sürtmüş. daha önce bi göçük doğrultmacıda işlem görümş ama işkence gibi... benim bulduğum usta olabildiğince toparlarım dedi.

hepsi aynı değil yani yine. önceki yaptığı işlere bi bakmak lazım. mevcut eline gelen işlere nasıl davranıyor görmek lazım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ben opc tampon gelicek sandım ilk başta.

opc tampon değil de, opc ekler falan baya göz attım dohtor emmi. difüzörlü vs bahtım da ben çıkamam oralara :D bi de tamponla yetmiyor. Yan ekler ön tampon spoiler jantlar vs derken aman aman nerelere düştük :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım