KAPALI Opel astra k 1.4 turbo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Meraba arkadaşlar sitede yeniyim sizden bilgi almak istiyorum 2011 de ehliyetimi aldım ve 2014’de astra j 1.4 turbo sahibi oldum 135k da sattim sevmediğim tek yönü ağırlığıydı rakiplerinden 200 kilo kadar ağır şimdi arabasız kaldim astra k bakıyorum ablamda %85 engelli raporu var O yuzden ucuza gelecek onun uzerine alacağım astra K kullanan bana fikir verebilirmi bi alt kasadaki hatalari duzeltmisler mi ? Yardım ederseniz sevinirim

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Yanlış astra j 140hp bile tokatlayabilir civic turboyu çünkü cvt gerçekten cok yavaş pejo mobiletlerde kullanilan sistem Astra ilk kalkışta dezavantaji ağırlığı olsada 2.vites disli orani uzun olduğu icin (107 kesici) cogu arabayi tokatladigimi hatırlıyorum bunun icinde bmw 525d audi a6 2.0 tdi quatro mercedes c180 1.8 7g tronic mercedes halaoglumda olduğu icin basmamıştır demeyin bilincli halde yarıştık ben bir boy geçtim. 1.5 turbo civic toparlanana kadar astra by by yapar.
0 100 degerleri : 9.7 saniye astra j 140 bg . 8.2 saniye civic 1.5 turbo .
astra by by yapar demek yerine astra getir goturunu yapar civic in diyebiliriz.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Yanlış astra j 140hp bile tokatlayabilir civic turboyu çünkü cvt gerçekten cok yavaş pejo mobiletlerde kullanilan sistem Astra ilk kalkışta dezavantaji ağırlığı olsada 2.vites disli orani uzun olduğu icin (107 kesici) cogu arabayi tokatladigimi hatırlıyorum bunun icinde bmw 525d audi a6 2.0 tdi quatro mercedes c180 1.8 7g tronic mercedes halaoglumda olduğu icin basmamıştır demeyin bilincli halde yarıştık ben bir boy geçtim. 1.5 turbo civic toparlanana kadar astra by by yapar.
şu yorum opeli güzellemekten başka bir yorum değil. ciddiye alıp cevap vermek istiyorum ama kendime hakaret olarak görüyorum. Cevap vermesem bu sefer de konu hakkında pek bilgiye sahip olmayan insanları boş safsatalarla yanlış bilgilendirmene göz yummuş olurum. Ben anlamadım ki biri insignia 1.6t ile tokatlamadığı kalmaz birisi astra 1.4t 140lıkla 525d tokatlar neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum koronadan dolayı eve kapandın ve psikolojin mi bozuldu? başka türlü şu yorumu yapıyor olamazsın. millet aradaki 30-40hp farkı kazanmak için milyarlar harcıyor arabalarına. Cvt yavaşmış ya hani (teknik verilere bakıldığında yine astra 150'liğe göre üstün orasını katmıyorum) o yavaş cvt şanzımanlı haliyle senin anlayacağın dilde tokat manyağı yapar o civic astrayı. bundan sonra ki hiçbir postuna cevap vermeyeceğim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
şu yorum opeli güzellemekten başka bir yorum değil. ciddiye alıp cevap vermek istiyorum ama kendime hakaret olarak görüyorum. Cevap vermesem bu sefer de konu hakkında pek bilgiye sahip olmayan insanları boş safsatalarla yanlış bilgilendirmene göz yummuş olurum. Ben anlamadım ki biri insignia 1.6t ile tokatlamadığı kalmaz birisi astra 1.4t 140lıkla 525d tokatlar neyin kafasını yaşıyorsun bilmiyorum koronadan dolayı eve kapandın ve psikolojin mi bozuldu? başka türlü şu yorumu yapıyor olamazsın. millet aradaki 30-40hp farkı kazanmak için milyarlar harcıyor arabalarına. Cvt yavaşmış ya hani (teknik verilere bakıldığında yine astra 150'liğe göre üstün orasını katmıyorum) o yavaş cvt şanzımanlı haliyle senin anlayacağın dilde tokat manyağı yapar o civic astrayı. bundan sonra ki hiçbir postuna cevap vermeyeceğim.
Ya bu seye benziyor internette videolari var adamin sciroccosu var gtr tokatladim diye video atiyor gtr in haberi yok ama olaydan . Genc arkadasimiz herhalde cok da sey yapmamak lazim.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Sen hic opel corsa 1.7 dti hybrid turboyla kalktin mi hondaci arkadaş ben hondaya tükürmüyorum ama abartıldığı kadar giden veya hoş olan bir araba değil youtube da 1.8 honda 2006 ile 1.6 atmosferik 115 ligin kapismasi var opel geçiyor. Ben corsayi tokatladim zaten su yeni kasa hondalarin duruşu bile bir hantal.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Ya bu seye benziyor internette videolari var adamin sciroccosu var gtr tokatladim diye video atiyor gtr in haberi yok ama olaydan . Genc arkadasimiz herhalde cok da sey yapmamak lazim.
Burda ben astra k hakkinda bilgi istedim honda baskisi yapılıyor dedim ben hic hondayi sevemedim ikisinide kullandim bana gore honda daha hantal bagirmaktan baska bisey yaptığı yok.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Burda ben astra k hakkinda bilgi istedim honda baskisi yapılıyor dedim ben hic hondayi sevemedim ikisinide kullandim bana gore honda daha hantal bagirmaktan baska bisey yaptığı yok.
Bunlar kisisel gorusler . Siz eger cikip derseniz honda hantal opel gecer burada degerleri cikarip masaya kanitlarlar . Bagirmasi vs Gerisi kisisel gorus zevk. Ama ne zaman ki varsayimlar uzerinden konusursaniz ve bunu arabadan bilgili insanlara yapmaya kalkisirsaniz sonuclari biraz sevk kirici olabiliyor haliyle .

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Bunlar kisisel gorusler . Siz eger cikip derseniz honda hantal opel gecer burada degerleri cikarip masaya kanitlarlar . Bagirmasi vs Gerisi kisisel gorus zevk. Ama ne zaman ki varsayimlar uzerinden konusursaniz ve bunu arabadan bilgili insanlara yapmaya kalkisirsaniz sonuclari biraz sevk kirici olabiliyor haliyle .
Sende opel karşıtı olduğun için sorunlu dediğin icin tuz biber oldu ben hep opelciydim kararimida degistirmicem 90 dan beri kullandigi sanzimani kullanıyor hala turbi motoru daha yeni çıktı piyasaya tutulmuyor cok yaktigi icin ve civicin cok eksi yonleri var günlük kullanimda 1.6 atmosferik motoru is görebilir ama
Ben gibi yakita cok onem vermeyen biri icin arabaya bindigimde bagirmasi Hic icten değil.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Şuanda Astra j 1.4T sahibi ve Astra K 1.6 dizel oto kullanmış biri olarak ufak kıyaslama yapabilirim.

Hafiflik dışında Astra J göre en büyük artısı rüzgar ve motor yalıtımı.
Astra K benim en çok beğendiğim direksiyon hissiydi. Yıllardır Opel kullanan biri olarak kullandığım en iyi Opel direksiyonu olabilir.

Arabanın geriye giden kısmı da konforu. Astra J göre biraz daha sert süspansiyon kullanılmış ve üstüne süspansiyon sesleri biraz daha içeri de. Süspansiyon çalışma seslerinin içeri de olması konforu ekstra kötü etkiliyordu.

Ben daha önce 1.5t Civic de kullandım. CVT olayı birazcık abartılıyor araba 200 e kadar gayet güzel hızlanıyor ve motorda şanzıman ile gayet uyumlu. Civic en büyük eksisi yalıtımı olabilir. Özellikle aşırı yol sesi var. Konfor/Yol tutuş dengesi Astra daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bence Civic bir şans verin.

Tabii bu yazdıklarımın hepsi makyajsız Astra K için. Şimdi bayiye giderseniz makyajlısı olacaktır. Yani yeni nesil 1.4 turbo 145 bg Cvt şanzımanlı var. Opel Psa satılma sebebi tamamen emisyondu. O yüzden şuanda emisyona ve yakıt tüketimine odaklanmış durumdalar.
Makyajlı kasayı kullanmadım ama yapılan iyileştirmelerde makyajla birlikte ortalama 50 kilo hafiflik. Daha iyi aerodinami (hıza göre açılıp kapanan flepler) sağlanmış. (0.26 cd c hb sınıfında en iyisi deniyor araştırmadım) ve daha yumuşak süspansiyonlar kullanılmış. Bence almadan önce gidip kullanın. Bir çok kişinin Astra'nın makyajlandığını bildiğini bile sanmıyorum.
Tercihim astra k 1.4t büyük ihtimal da alicam bayiyle konustum ellerinde araba yok virüsten dolayı. 1 ay sonra diyorlar ama
Ben kaporasini vericem

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sende opel karşıtı olduğun için sorunlu dediğin icin tuz biber oldu ben hep opelciydim kararimida degistirmicem 90 dan beri kullandigi sanzimani kullanıyor hala turbi motoru daha yeni çıktı piyasaya tutulmuyor cok yaktigi icin ve civicin cok eksi yonleri var günlük kullanimda 1.6 atmosferik motoru is görebilir ama
Ben gibi yakita cok onem vermeyen biri icin arabaya bindigimde bagirmasi Hic icten değil.
Benim karsitligim yok. Su arabalari gectim diye de sallamiyorum cunku ortada degerler. Eh yeteri kadar konustuk haliyle. Yasinin genc oldugunu tahmin de ediyorum dedigim gibi .simdi araba sevkin istegin kirilmasin sen su dakikadan sonra astra ile gtr gectim desen biz gene bisi demeyiz merak etme :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
:D :D :D

Siz zaten "Opelcisiniz" kim ne derse desin inanmayacaksınız. Yaşadığı sorunu yazsa "Opel'im yapmaz" diyeceksiniz. Biri şöyle geçtim dese "Opel'im geçilmez" diyeceksiniz.
Kararınızı vermiş, kararınızın doğruluğunu sorarak kendinizi tatmin etmek, kararınız onaylandıkça "doğrusunu yaptım" düşüncesine girmek için konuyu açmışsınız.

O nedenle denecek tek şey; Opelinizle iyi yolculuklar.

Opel'in 1.2t tam otomatik olanlarını öneririm. Peugeot (Fransız, PSA) motorlu, Aisin (Japon, Toyota) şanzımanlı. :D

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
140'lık bir arabanın kendisinden %30 güçlü motora sahip bir aracı geçmesi yalnızca ara hızlanmalarda anlık olarak(vites değiştirme vs.) mümkün olabilir.

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
:D :D :D

Siz zaten "Opelcisiniz" kim ne derse desin inanmayacaksınız. Yaşadığı sorunu yazsa "Opel'im yapmaz" diyeceksiniz. Biri şöyle geçtim dese "Opel'im geçilmez" diyeceksiniz.
Kararınızı vermiş, kararınızın doğruluğunu sorarak kendinizi tatmin etmek, kararınız onaylandıkça "doğrusunu yaptım" düşüncesine girmek için konuyu açmışsınız.

O nedenle denecek tek şey; Opelinizle iyi yolculuklar.

Opel'in 1.2t tam otomatik olanlarını öneririm. Peugeot (Fransız, PSA) motorlu, Aisin (Japon, Toyota) şanzımanlı. :D
Bu zamana kadar sadece vectra b harici sorun duyduğum bi opel gormedim su turkiyede 50 binde sanzimani patlayan vw ler deger görüyor vtec açıyor diyen hondacilar mala bağlıyor Egeanin en cok sattığı herkesjn kendi tercihi tabiki ama pasaata 500 bin verip ayni ozelikleri hatta daha fazlasini alabilecegin mazda 6,opel insignia,Peugeot 508, Renault talisman, volvo s80 2.el o paranin ustune 50 koyup volvo s90 alabileceğin yerde passat abi ya deyip onu aliyosun pardon siparis ediyosun 6 ay sonra geliyo Aliyosun sonra seni bekleyen sikintilar başlıyor 50 binde dsg patlıyor güçsüz motor agir kasa ile 1.6 tdi motorla 7 litre yakıyorsun. Bana gelip sen gencsin ayaklari ile gtr tokatlarsin falan demeyin ben sadece opelin sorunlarinin sadece kullanici hatali olduğunu düşünüyorum arabani seversen oda seni sever. Ben sifir opele bindim hep siz 2.el barzolardan aldiginiz icin opele tukuruyosunuz.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu zamana kadar sadece vectra b harici sorun duyduğum bi opel gormedim su turkiyede 50 binde sanzimani patlayan vw ler deger görüyor vtec açıyor diyen hondacilar mala bağlıyor Egeanin en cok sattığı herkesjn kendi tercihi tabiki ama pasaata 500 bin verip ayni ozelikleri hatta daha fazlasini alabilecegin mazda 6,opel insignia,Peugeot 508, Renault talisman, volvo s80 2.el o paranin ustune 50 koyup volvo s90 alabileceğin yerde passat abi ya deyip onu aliyosun pardon siparis ediyosun 6 ay sonra geliyo Aliyosun sonra seni bekleyen sikintilar başlıyor 50 binde dsg patlıyor güçsüz motor agir kasa ile 1.6 tdi motorla 7 litre yakıyorsun. Bana gelip sen gencsin ayaklari ile gtr tokatlarsin falan demeyin ben sadece opelin sorunlarinin sadece kullanici hatali olduğunu düşünüyorum arabani seversen oda seni sever. Ben sifir opele bindim hep siz 2.el barzolardan aldiginiz icin opele tukuruyosunuz.
Madem genc " ayaklari " yapmayalim arkadasim diyeyim sen muhtelemen dunyada yok iken ailem 99 model o donem oldukca pahali bulunan 0 km astraya biniyordu . Kendimde 0 km mazda ve ardindan 0 km jip alabildim allah a sukur . Bunlari hava atmak veya ovunmek veya bir basari ile yazmiyorum dunya mali yarin ikinci el tofasada binebilirim . kimseyi bindigi araba ile yargilamak kimsenin harci degildir . Marka insanin kisiligini belirlemez.
Demek istedigim sen sen ol kimseyi bilmeden olcmeden kendi tartin bozuk iken baskasini tartmaya kalkma lutfen olur mu :)

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Opellerin hemen hepsinde elektronik sorunlar duydum. Bu forumda Opel kullanan bir üye, geçmişte başka bir Opel modeliyle "hayatına mal olabilecek" sorun yaşadığını yazdı. Ufak tefek sorunlar da her yerde görülebiliyor. Ufak tefek sorunlar her markada olabiliyor, konu o değil. Konu sizin tutumunuz.

Bu arada Vectra A, Astra G ve Astra J kullandık. Hangisi sıfırdı hangisi ikinci eldi oraya girmeyeceğim, sorun yaşamayan kesimdeyiz (1.6 J'yi çok kısa süre kullandık, hantal, sevilecek bir yanı olmayan bir araçtı bana göre). Yaşamamış olmam veya yaşamamış olmanız var olanları değiştirmez. Fikir paylaşımı yapmak "tükürmek" değildir. Objektif şekilde konuşacak seviyeye gelmeniz dileğiyle...

Son düzenleme:

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,628
1
5,120
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Şimdi, forumlarda arama yapıp da buraya gelecek arkadaşlar için kısa özet geçeyim. Dip not olarak da söyleyeyim, opel sahibiyim.

1- Civic 1.5 turbo toparlanana kadar astra geçermiş: http://www.zeperfs.com/duel3085-6717.htm . Civic rs'i bmw 320ied'lerle deniyorlar. Leon fr ile deneyenle de gördüm ama 120'den sonra alaka yok. Astra önce o 1400 kg cüssesini kaldırıp hızlansın sonra konuşalım. 0-100 verileri 1.6 atmosferikle benzer.
2- 525d kısmını görmedim sayıyorum. Çünkü ya 525'te problem olmalı, ya da "gaza basıp gitmeye mi çalışıyor o astra" diye düşünüp sonradan basmalı.
3- Opel'de sorun yok denmiş. Kendi arabamı ve çevremdekileri tanımıyormuşum :) Onu da öğrendik bugün.
4- Civic 1.8'in 115'lik astra tarafından geçildiği iddia edilmiş. Civic (ender bulunsa da) manuelse, 1.4 140'lık ile bile dinlene dinlene oynar.
5- Honda'nın "bağırmaktan başka bir şey yaptığı yok" denmiş. Herhangi bir model 1.6 manuel civic ile, 115'lik astra h-j lerin denemesini görmek isterdim :) Mesela şunun gibi:
6- Demek ki arkadaşın altında +180-200 hp opel olsa yolda m3 falan kalmayacak.

Son olarak, geçenlerde bir tane astra j arkama geldi. 1.6 cdti 136 hp 320 Nm tork. Üff tork da var ya. Bende 230 Nm'cik var. Yol boştu, selektör yaptı. Gaza yarısına kadar bastım bilerek. Bu, hızlandığımı düşünüp gazı kökledi.

Herhalde "ulan turbo yazıyor ama 140'lık galiba, tabi bende de tork var ehehuehu" yapmıştır içeride. Çünkü yarı gazda arkama gelince selektör hızlandı, gaza geldi. Ben de gazın kalan yarısına da bastım. En son bıçkın delikanlı aynada uzak bir yerde görünüyordu. İleride sağa girerken arkasında cdti yazdığını okudum sadece :)

Son düzenleme:

Sırtlan

Yasin ışık
Senkromeççi
7 Nis 2020
29
0
60
30
Uşak
Marka
Opel
Madem genc " ayaklari " yapmayalim arkadasim diyeyim sen muhtelemen dunyada yok iken ailem 99 model o donem oldukca pahali bulunan 0 km astraya biniyordu . Kendimde 0 km mazda ve ardindan 0 km jip alabildim allah a sukur . Bunlari hava atmak veya ovunmek veya bir basari ile yazmiyorum dunya mali yarin ikinci el tofasada binebilirim . kimseyi bindigi araba ile yargilamak kimsenin harci degildir . Marka insanin kisiligini belirlemez.
Demek istedigim sen sen ol kimseyi bilmeden olcmeden kendi tartin bozuk iken baskasini tartmaya kalkma lutfen olur mu :)
benim tartima laf ediyor bak hele ya benim anlamadığım simdi neden yarışa girdik ben kendi mal varlığım ile ovunmem mal mulk Allah'indir biz emanetciyiz ben marka olarak opeli sevdigim için opel aliyorum gidip bir jeep alacak paramda var gidip range alacak paramda var gidip s600 alacak paramda var bizim alacağımız araba mutevazi olmak zorunda hava atmakdan hoşlanmıyorum asla ama sen olay yarismaya getiriyorsun yaşça büyük olabilirsin ama bizde sultanahmette turist değiliz tutturmussunuz bir honda vw. 1.5 sene hamburgda kaldım orda kendim icin bir araba kiralamak istedim passatlar falan vardı 25 euro günlük kirasi almaya kalkiyim dedim gurbetci bi arkadasim vw buranin en dandik arabasi dedi ve opelden yine şaşmadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tunc

Profesör
8 Eyl 2016
105
212
1,435
35
İzmir
@Sırtlan Anlıyoruz heyecanlısın da 1.4 150 beygirlik Astra'yı 3 yıldan uzun süre kullandım. Yürümesi güzel eyvallah ama düz yolda 180'lik Civic'i falan geride bırakamazsın, o işi geçelim. :D Süspansiyon sertliğinden ve hafifliğinden dolayı pistte zorlama durumun olabilir ancak o da Civic kullanıcısının durumuna göre değişir.

Sen zaten en başından beri kararını vermişsin, birkaç eksiği senin için büyük sorun olmayacaksa kötü bir seçim değil. Hayırlı olsun şimdiden ama şehir efsanelerine gerek yok.

Bu arada Astra J kasaların elektrik ve ABS hatası sorunlarını kullanan arkadaşlarımdan duyuyordum. K kasayı alırken de baştaki çekincem elektrik sorunları çıkabilme ihtimaliydi çünkü ne olacağı belli değildi. Aldığım dönemde araba daha yeniydi. Bir sorun herkeste olmaz, sorun kronik bile olsa kullanım şekline göre kendini göstereceği zaman değişir. Ben aldım, 3.5 yıl kullanıp keçi yoluna bile çok defa girdim. Piste de çıktım, fark etmediğim tümseklerden de uçtum ama bir sorun yaşamadım. Ben ya da çevremdeki birkaç kişi sorun yaşamadı diye Astra K'larda sorun duymadım demem doğru olmaz. Hele hele komple bir marka için sorun duymadım demek büyük palavra olur, sorunsuz marka yoktur.

Ayrıca S600 alacak param var işlerine de girme, kimse yemez. :D Astra'nı güle güle kullan, aldıktan sonra kullanıcı yorumlarını da bekleriz. Ha bir de 18" jant ve halojen farlarla alma, eski kullanıcı olarak tavsiyem budur.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım