Opel Corsa c 1.4

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Burda 3 tane LPG i10 alacak adam potansiyeli görüyorum :) Uğraşmayın Eski corsalarla, benzin 1,0 i10 bile 4 litre benzinle yürüyor. 2013 model bile garantide. Satın size onlardan alak.
ya abi şuan zaten senin başlığı okuyorum ve 3 gündür i10 lara bakıyorum aklım fena gitti ama 35 36 tl olmuş i10 o rakamlara cıkamam şuan (not:lpg göstergesine ba-yıl-dım :D:D)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
ya abi şuan zaten senin başlığı okuyorum ve 3 gündür i10 lara bakıyorum aklım fena gitti ama 35 36 tl olmuş i10 o rakamlara cıkamam şuan (not:lpg göstergesine ba-yıl-dım :D:D)
1 ay önce 28000 tl ye 2014 50 binde lpgli i10 alınıyordu.
Ama gencler, fıstık gibi garantili, kaskolu 1,0 benzinli i10 bile, sizin servisten çıkmayan corsalarınızdan daha az masraflıdır. Bizim i10 grubunda 3,5 litre ile 100 km yürüten hocalarımız var. Nerdeyse benim lpgde yaktığım yakıt masrafını yapıyor adamlar. :)

Benim araba saate 150 km hızla giderken 10 litre gaz yaıkıyor. 2,49 ile çarpın. çıkan sonuc benim topspeed tüketimim..

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
1 ay önce 28000 tl ye 2014 50 binde lpgli i10 alınıyordu.
Ama gencler, fıstık gibi garantili, kaskolu 1,0 benzinli i10 bile, sizin servisten çıkmayan corsalarınızdan daha az masraflıdır. Bizim i10 grubunda 3,5 litre ile 100 km yürüten hocalarımız var. Nerdeyse benim lpgde yaktığım yakıt masrafını yapıyor adamlar. :)

Benim araba saate 150 km hızla giderken 10 litre gaz yaıkıyor. 2,49 ile çarpın. çıkan sonuc benim topspeed tüketimim..
abi şimdi gömme corsalarımızı o kadar yahuuu, kendi aracım için konuşuyorum benzinde 8.5 lt yakıyorum tamamen şehiriçi klima açık ve sürekli bagaj dolu iki kişiyim araçta 7 aydır bende toplam arıza için 400 tl harcadım oda hırsızlık mağduruyetinden, ama yalan yok 28 cıvarına olsa gene ciddi ciddi düşünürdüm

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
abi şimdi gömme corsalarımızı o kadar yahuuu, kendi aracım için konuşuyorum benzinde 8.5 lt yakıyorum tamamen şehiriçi klima açık ve sürekli bagaj dolu iki kişiyim araçta 7 aydır bende toplam arıza için 400 tl harcadım oda hırsızlık mağduruyetinden, ama yalan yok 28 cıvarına olsa gene ciddi ciddi düşünürdüm

Corsa candır, acıkcası i10dan önce deli gibi 2003 easytronik Opel Corsa Eco 1,0 arıyordum :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Corsa candır, acıkcası i10dan önce deli gibi 2003 easytronik Opel Corsa Eco 1,0 arıyordum :)
abi ucuz yırtmışsın o zaman easytronik ve 1.0 biraz sıkıntılı kombinasyon malesef benim 1.4 130 binde daha kazası yok allaha şükür cok memnunum babam yedekparça işi yaptığından arabayla uğraşmak istiyorum kitabına uygun olarak maaşım normal düzeylere cıktığında ama i10 gibi ufak arac istiyorum bir tane daha

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
abi ucuz yırtmışsın o zaman easytronik ve 1.0 biraz sıkıntılı kombinasyon malesef benim 1.4 130 binde daha kazası yok allaha şükür cok memnunum babam yedekparça işi yaptığından arabayla uğraşmak istiyorum kitabına uygun olarak maaşım normal düzeylere cıktığında ama i10 gibi ufak arac istiyorum bir tane daha

i10 okadar ufak değil :)

Hyundaii10veMercedesVito-2.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
sevgili abilerim kardeşlerim panpalarım benim corsayı değiştirmekten vazgeçtim ve lpg düşünüyorum ciddi ciddi artık ama ondan önce yeni bir yapılacak listesi hazırladım listede şöyle;
ses sistemi komple elden geçirilicek,
döşemeler sökülücek tüm klipsler yenilenecek,
karter koruması takılacak,
elm237 alınacak;
dodikleri hepsini değiştiricem (4'lü seti 110 tl gibi bi rakam tamir ettirmeye değmez)
koltuk ısıtma aktifleştirilecek (şansıma aracımda rölesinden sigortasına tesisatı hazır çıktı sadece ısıtma pedi ile düğme alıcam)
direksiyon deri kaplanacak;
ve zurnanın zırt dediği yerlere geldim
4 amortisör yenilenecek,
direksiyon kutusu değişecek,
bobin- buji değişip çift tırnak ngk iridyum olacak;
egr geri takılacak;
cc'li sinyal kolu alınıp takılacak sonra op-com ile aktif edilcek
ve son olarak araca en uygun lpg sistemi takılacak
anlıcağınız benim bu sezon ki tüm asistanlık maaşımı arabaya harcıağım, herkesin önerilerini tavsiyelerini yorumlarına açığım hatta ihtiyacım var. @kubilayevis @berkertekin @kerpetenemir
Direksiyon kutusu değişiminde Sismak marka al, orijinal GM'den daha kötü değil, çin mallarından kesinlikle daha iyi. Sağlam güvendiğim ustalar önerdi. Zamanı geldiğinde ben de onu kullanacağım.

Direksiyon kaplaması için İstanbul Anadolu yakasında Bostancı ve çevresini tavaf ettim. Bir sürü yer "abi bu direksiyona yapamayız, şurası şöyle burası böyle" deyip durdular. Bazıları da fazla çakaldı. Tek yer aklıma yattı: http://www.altinuc.com.tr/ burayı tavsiye ederim. İşçilikleri iyi gibiydi, yaptıkları birkaç aracı göstermişlerdi. İnternet sitesinde örnek çalışmaları da koymuşlar. Kendi aracıma yaptıracakken anlık bir gelişme nedeniyle son anda iptal etmiştim, kapılarının önünden dönmüştüm. Bir daha da fırsatım olmadı. Ama önceden telefonla iletişim kurmanda fayda var. Normalde randevuyla çalışıyorlar.

Bir de, gözünü seveyim lpg taktırma. Araban çok temiz, yazık etme. :( Gerekirse başka şeylerden kıs ama lpg taktırma. Hyundai, Toyota gibi bir marka olsa tamam derdim, ama Opel Corsa'nın en temiz sorunsuz montajında bile çekiş 40-45 bin km yaptıktan sonra kalıcı şekilde düşüyor. Yazık edersin.

Diğer maddeler için görüş ve önerim ortak: Hayırlısı :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Direksiyon kutusu değişiminde Sismak marka al, orijinal GM'den daha kötü değil, çin mallarından kesinlikle daha iyi. Sağlam güvendiğim ustalar önerdi. Zamanı geldiğinde ben de onu kullanacağım.

Direksiyon kaplaması için İstanbul Anadolu yakasında Bostancı ve çevresini tavaf ettim. Bir sürü yer "abi bu direksiyona yapamayız, şurası şöyle burası böyle" deyip durdular. Bazıları da fazla çakaldı. Tek yer aklıma yattı: http://www.altinuc.com.tr/ burayı tavsiye ederim. İşçilikleri iyi gibiydi, yaptıkları birkaç aracı göstermişlerdi. İnternet sitesinde örnek çalışmaları da koymuşlar. Kendi aracıma yaptıracakken anlık bir gelişme nedeniyle son anda iptal etmiştim, kapılarının önünden dönmüştüm. Bir daha da fırsatım olmadı. Ama önceden telefonla iletişim kurmanda fayda var. Normalde randevuyla çalışıyorlar.

Bir de, gözünü seveyim lpg taktırma. Araban çok temiz, yazık etme. :( Gerekirse başka şeylerden kıs ama lpg taktırma. Hyundai, Toyota gibi bir marka olsa tamam derdim, ama Opel Corsa'nın en temiz sorunsuz montajında bile çekiş 40-45 bin km yaptıktan sonra kalıcı şekilde düşüyor. Yazık edersin.

Diğer maddeler için görüş ve önerim ortak: Hayırlısı :)
abi ya sismak yada orjinali revize ettircem onu babam halletcek sanırım daha tam konuşmadık, bu döşemeciye daha önce 4 araç yaptırdık biz çok iyiler ama en pahalısı bu firmaydi bildiğim kadari ile lpg de bende cok istemiyorum ama mecbur kalma yolunda ilerliyorum, diğer maddelerin parçalarının çoğunu temin ettim montajı kaldı vakit yok :confused::confused::(

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
abi ya sismak yada orjinali revize ettircem onu babam halletcek sanırım daha tam konuşmadık, bu döşemeciye daha önce 4 araç yaptırdık biz çok iyiler ama en pahalısı bu firmaydi bildiğim kadari ile lpg de bende cok istemiyorum ama mecbur kalma yolunda ilerliyorum, diğer maddelerin parçalarının çoğunu temin ettim montajı kaldı vakit yok :confused::confused::(
Direksiyon kutusunun orijinalinin onarımı hala mümkünse 500 liraya 1 yıl daha götürür. Ama bazı durumlarda onarılamaz bir noktaya geliyor. O zaman gelirse de değiştirecek olursan Sismak öneririm. Lpg... Yapma... :(

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Direksiyon kutusunun orijinalinin onarımı hala mümkünse 500 liraya 1 yıl daha götürür. Ama bazı durumlarda onarılamaz bir noktaya geliyor. O zaman gelirse de değiştirecek olursan Sismak öneririm. Lpg... Yapma... :(
abi benim yeni başladı direksiyon ağrızam, ondan tamir olursa tamir yoksa sismak 240 tl ye ayarladım depoda babamin işyerinin

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
sevgili abilerim kardeşlerim panpalarım benim corsayı değiştirmekten vazgeçtim ve lpg düşünüyorum ciddi ciddi artık ama ondan önce yeni bir yapılacak listesi hazırladım listede şöyle;
ses sistemi komple elden geçirilicek,
döşemeler sökülücek tüm klipsler yenilenecek,
karter koruması takılacak,
elm237 alınacak;
dodikleri hepsini değiştiricem (4'lü seti 110 tl gibi bi rakam tamir ettirmeye değmez)
koltuk ısıtma aktifleştirilecek (şansıma aracımda rölesinden sigortasına tesisatı hazır çıktı sadece ısıtma pedi ile düğme alıcam)
direksiyon deri kaplanacak;
ve zurnanın zırt dediği yerlere geldim
4 amortisör yenilenecek,
direksiyon kutusu değişecek,
bobin- buji değişip çift tırnak ngk iridyum olacak;
egr geri takılacak;
cc'li sinyal kolu alınıp takılacak sonra op-com ile aktif edilcek
ve son olarak araca en uygun lpg sistemi takılacak
anlıcağınız benim bu sezon ki tüm asistanlık maaşımı arabaya harcıağım, herkesin önerilerini tavsiyelerini yorumlarına açığım hatta ihtiyacım var. @kubilayevis @berkertekin @kerpetenemir
Evet bu üstteki postta dediklerimi yapmaya başladım dün itibari ile, ilk bir opel servisine gidip arabamın expertizini yaptırdım orada ustanın değişmesi gerekenleri yazıp babamın yanına gittim ve kendisi yedek parça işi yapması dolayısı ile tek tek tüm arkadaş çevresinden parçaları sordurmaya başladık, ustanın değişmesi gerek dediği şeyler aşağıda
Direksiyon kutusu
Sol aks kafası dış taraf
Ateşleme bobini
Buji çift tırnak (en önemlisi bu çoğu parçacı corsa c kasalara tek tırnak verir ama esasında olması gereken çift tırnak bende bu hataya düştüğüm için egr sorunları yaşadım aman dikkat )
Egr
Motor sıcaklık sensörü
Arka amortisör çift
Arka yay çift
Ön iki salıncak
Viraj demir lastiği sol sağ
Radyatör ayakları 4 tane.
Liste bayağı kabarık cıktı ve takribi bir gün araştırmadan sonra tüm parçaları temin etme aşamasını hallettim aşağıda markaları ile yazıyorum.
Direksiyon kutusu-Sismak,
Sol aks kafası dış taraf-GSP
Ateşleme bobini-NGK
Buji çift tırnak-NGK
Egr-MAHNETİ MERELLİ,
Motor sıcaklık sensörü VERNET
Arka amortisör çift MONROE REFLEX
Arka yay çift STANDART YAY
Ön iki salıncak DELPHİ
Viraj demir lastiği sol sağ YTT
Radyatör ayakları 4 tane. YTT
Ön iki far DEPO
Sol arka sis VALEO
tüm parçaların siparişini toptan olarak verdiğimiz için 15 günü bulucak takribi hepsinin gelmesi bu sırada aracım su alma sorunuda baş gösterdi bunu için ustaya gittim ve suyun ses sistemi kablosundan aldığın bulduk ve onun çözümü içinde aracın sileceklerinin o bölgeyi komple söküp temizleyip baştan izole edicez usta tüm parça değişimi tamirat işlemleri için toplam 250 tl istedi. takriben 20 gün sonra bu ürünlerin hepsi takılmış olucak ondan sonra tüm izlenimlerimi tekrardan yazıcam buraya çok uzun oldu kusura bakmayın ama corsa c kasaların tümm kronik sorunları bu başlıkta oldu suan almayı düşünen varsa yararlı olcağını düşünüyorum bu arada parçaların hepsi biz toptan aldığımız için 1000 tl tuttu parakendede ise 1500 tl civarında bulunabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım