Orjinal tamponu onartmak mı? Yoksa orjinal çıkma tampon almak mı?

???

• Tamponu onart ve boyat

• Çıkma temiz tamponu al diğerini köşeye koy

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Evet forum ahalisi annemin yaklaşık 2-3 ay önce vurduğu tamponu ya yaptıracağız ya da değiştireceğiz. 500 tl ye orjinal tıpatıp aynı tamponı buldum yol masraflarıyla bize 650-700 e falan gelecek. Üstündeki tamponu onartıp boyatmak ise 350-400 tl tutar. Siz olsanız 2016 arabadan çıkma temiz tampon mu alırsınız yoksa üstündekini mi onartırsınız? Onartırsak renk tutmama ihtimalini falan düşünmek istemiyorum. Eğer çıkma tamponu alırsak eski tamponumuz depomuzda duracak.
Annemin vurduğu yer:
nljEo0.jpg

Alacağımız tampon
vPXZ7v.jpg

Ankete oylarınızı bekliyorum.

Bu tampon sağlam, ellemeye gerek yok. Nazarlık olarak kalmalı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,256
45,862
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tamponu tamir yoluna gidersen komple boyanmasına ne gerek var ? Zaten maksimum el büyüklüğünde bir kısım orası. Ayrıca otomobilin altında kalıyor. Lokal boya yap geç. Tamir masrafını hesap ederken komple boya değil de lokal boya şeklinde hesapla.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Tamamen şahsi fikrime dayanarak söylüyorum; yeni, çıkma bir tampon almak gereksiz görünüyor.

Çok küçük bir onarım var, onarım sonrası onarıldığını anlamak bile oldukça güç, hatta yeterli bir ustalık gözüne sahip değilseniz anlamazsınız bile. Bu tarz küçük kazalarda parça değişimi inanın daha meşakkatli olabiliyor. Yeni tamponu oturtmak, tampon ayarını yapmak bile bazen çok zor olabiliyor.

Yakın olsaydın ben sana 150 TL’ye yaptırtırdım en fazla. Aracımdan işçilik kalitesini biliyorsun zaten. :)

Geçmiş olsun hocam, en kötüsü bu olsun. :)

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Tampon aga ya bu, ben olsam fiberciye gider tamir ettirir üstünede rötuş boyası atardım. Bizim tampon rezil halde, boyatmak istiyorum ama ayda 2-3 vuruyolar.

Hocam fiber işine hiç bulaşmasın arkadaş. Tamir ettirme konusunda hak veriyorum lakin fiber konusuna bu araçlarda karşıyım. Çok sanayi usulü, kamyoncu usulü olur. Fiber yüzeyin boya tutma durumu hiç iyi olmuyor, fibere macun yapılsa bile çok kalın bir tabaka oluşuyor. Zamanla araca yapılan rötuş boyaları artıyor, küçük diyoruz bir bakmışız yapa yapa bir yığın olmuş. Sonrası daha da masraf. Daha iyi bir seçim olan plastik kaynak yöntemi daha iyi ve sağlıklı.

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hocam fiber işine hiç bulaşmasın arkadaş. Tamir ettirme konusunda hak veriyorum lakin fiber konusuna bu araçlarda karşıyım. Çok sanayi usulü, kamyoncu usulü olur. Fiber yüzeyin boya tutma durumu hiç iyi olmuyor, fibere macun yapılsa bile çok kalın bir tabaka oluşuyor. Zamanla araca yapılan rötuş boyaları artıyor, küçük diyoruz bir bakmışız yapa yapa bir yığın olmuş. Sonrası daha da masraf. Daha iyi bir seçim olan plastik kaynak yöntemi daha iyi ve sağlıklı.

Benim ustam daha sağlam diye plastik kaynak yapıyor zaten. Bakalım bugün fiyat alıp başlığa yazıcam.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Eveet sonuca gelelim. Tamponu plastik kaynakla onarıp oraya lokal boya yaptırıyoruz. Ustam fiyat için babanla hallederiz dedi Ağustos’un başlarınca bırakıcağız.

En iyi kararı vermişsiniz, şimdiden kolay gelsin. Umarım boya ustası renk tonunu güzel bir şekilde tutturur, güzel bir sonuç çıkar ortaya. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,256
45,862
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Eveet sonuca gelelim. Tamponu plastik kaynakla onarıp oraya lokal boya yaptırıyoruz. Ustam fiyat için babanla hallederiz dedi Ağustos’un başlarınca bırakıcağız.
Zamanında eski aracımın ön tamponuna park halinde birisi vurmuştu. Tampon hafif çatlamıştı ve değiştirmiştim. Ertesi gün dönerken annem tuğla duvara girdi ve önceki gün takılan tampon paramparça oldu, tekrar tampon taktık :D Anlayacağın tamponlar hep darbe alıyor, hasar görüyor. Ufak tefek kırık, delik, çatlak önemli değil. En iyisini yapmışsınız, minimum maliyetle yırtarsınız bu işten.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,381
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yaptırdıysanız bile tamponu yatırım aracı olarak al kenara koy derim :) Bu vesileyle genç yaşta sıfırdan yeni bir mesleğe atılmış olursun: Parçacılık :D Kelepir parça buldukça satın alıp kenara koy, sahibindende filan bir yerlerde takır takır satarsın. :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yaptırdıysanız bile tamponu yatırım aracı olarak al kenara koy derim :) Bu vesileyle genç yaşta sıfırdan yeni bir mesleğe atılmış olursun: Parçacılık :D Kelepir parça buldukça satın alıp kenara koy, sahibindende filan bir yerlerde takır takır satarsın. :D

500 e onu almak çok mantıklı da abi babama sor sen onu :) Golf için çok fazla kelepir parça bulabilirim de para para para :D

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Tampon, plastik aksam olduğu için, lokal boya önermiyorum. Atma yapabiliyor daha sonradan.
Arka tamponumda, sürtme sonucu çizikler vardı derin şekilde. Sadece o alana lokal boya yapalım dediğimde, kimse yanaşmamıştı. Yanaşanlar da, daha sonradan olabilecekleri (boya atması) söyleyince; yetkili serviste komple arka tamponu boyatmıştım. 150 TL + işçilik=250-300 TL arasıydı. Sis farım kırılmış, kedi gözümün de tırnağı atmıştı, onları da değiştirince "677 TL" tutmuştu toplam. Sis farı, kedi gözü diye, güzel bir geçirmişlerdi. Canları sağ olsun diyelim :D

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,616
18,404
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tampon, plastik aksam olduğu için, lokal boya önermiyorum. Atma yapabiliyor daha sonradan.
Arka tamponumda, sürtme sonucu çizikler vardı derin şekilde. Sadece o alana lokal boya yapalım dediğimde, kimse yanaşmamıştı. Yanaşanlar da, daha sonradan olabilecekleri (boya atması) söyleyince; yetkili serviste komple arka tamponu boyatmıştım. 150 TL + işçilik=250-300 TL arasıydı. Sis farım kırılmış, kedi gözümün de tırnağı atmıştı, onları da değiştirince "677 TL" tutmuştu toplam. Sis farı, kedi gözü diye, güzel bir geçirmişlerdi. Canları sağ olsun diyelim :D

Atma yapacağını pek zannetmiyorum eski arabamızda vs tampondaki lokal boyalar atmamıştı. Ama yine de aklımda bulunsun

Vallahi 2-3 dakika boyunca baktım,hasar dediğiniz şey tamponun en aşağısındaki ufak girinti ise,ben olsam masraf yapmaz bu şekilde kullanırdım.

Ben taktım oraya :) Her gördüğümde gözüm acıyor :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault

Maalesef İstanbul'da çoğu usta'dan(!) ben de aynı yorumu duydum. Çoğunun lokal boya yapmayı başaramadıkları bir gerçek. Eğer işi bilen, gerçek manada boyada iyi olan ustalar uygulamayı yaparsa sonradan atma yapmayacaktır. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım