Orjinal tamponu onartmak mı? Yoksa orjinal çıkma tampon almak mı?

???

• Tamponu onart ve boyat

• Çıkma temiz tamponu al diğerini köşeye koy

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Evet forum ahalisi annemin yaklaşık 2-3 ay önce vurduğu tamponu ya yaptıracağız ya da değiştireceğiz. 500 tl ye orjinal tıpatıp aynı tamponı buldum yol masraflarıyla bize 650-700 e falan gelecek. Üstündeki tamponu onartıp boyatmak ise 350-400 tl tutar. Siz olsanız 2016 arabadan çıkma temiz tampon mu alırsınız yoksa üstündekini mi onartırsınız? Onartırsak renk tutmama ihtimalini falan düşünmek istemiyorum. Eğer çıkma tamponu alırsak eski tamponumuz depomuzda duracak.
Annemin vurduğu yer:
nljEo0.jpg

Alacağımız tampon
vPXZ7v.jpg

Ankete oylarınızı bekliyorum.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Farklı bir yorum olabilir ama bence yaptırma. İlla yapmak istersen sıcak su ile orayı yumuşat ve alttan düzeltmeye çalış. Sonra rötuş boyası geçersin mis. Benim gördüğümden farklı bir hasarı yok sanırım

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Farklı bir yorum olabilir ama bence yaptırma. İlla yapmak istersen sıcak su ile orayı yumuşat ve alttan düzeltmeye çalış. Sonra rötuş boyası geçersin mis. Benim gördüğümden farklı bir hasarı yok sanırım

Ortası delik ya o hasarın [emoji4] Yumuşatsak da düzelmez. Babamla bu akşam bi konuşayım bi onarım fiyatı alalım ona göre yolumuzu alırız.
30ce8a00f08b51145dd2f6e05a7d4536.jpg

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Tampon dediğin şey kozmetik plastik bir parça. Tamponu tekrar vurmayacağının garantisi var mı ?
Ben olsam tamir ettirir yoluma bakardım.

Orijinal çıkma tampon 500 TL + yol masrafları = 650-700 TL
Onarım = 350-400 TL

Burada biraz mantıksızlık var. Sanayide fiyatlar bu kadar yükseldi mi ?
Şu tabloda onarım anlamsız, yenisini almak daha mantıklı. Ayrıca kendi tamponunu yedek parçacıya da satabilirsin, illa alan çıkar

Delik çok rahatsız etmiyorsa arkadaşın aşağıda dediği daha mantıklı :

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Tampon dediğin şey kozmetik plastik bir parça. Tamponu tekrar vurmayacağının garantisi var mı ?
Ben olsam tamir ettirir yoluma bakardım.

Orijinal çıkma tampon 500 TL + yol masrafları = 650-700 TL
Onarım = 350-400 TL

Burada biraz mantıksızlık var. Sanayide fiyatlar bu kadar yükseldi mi ?
Şu tabloda onarım anlamsız, yenisini almak daha mantıklı. Ayrıca kendi tamponunu yedek parçacıya da satabilirsin, illa alan çıkar

Delik çok rahatsız etmiyorsa arkadaşın aşağıda dediği daha mantıklı :

Arabayla gelip bi fiyat almak lazım tampon için. Bakıcaz artık.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
lan tutmaz olm ya. Benim o tamponu görüyon plastik onarımı 80 ₺ tuttu senin boya da 50-100 arası bişi tutar 150-200 arasına çok rahat halledersin

Yani öyle de olması lazım. Çıkması 500 olan parçanın onarımı 350-400 nasıl olur :)..Yıllar önce (2010) Mini One aracımın arka tamponunu sanayide mis gibi yapmışlardı komik bir fiyata.
Adam eline aldı spirali kırık olan yeri bir güzel kaynattı. Boyayı maskeledi, spiralle kaynattığı yere macunu çekti. Kapıdan boya kodunu aldı boyacıdan yarım su bardağı boyayı aldı spreye döktü ve bir güzel boyadı, üzerine bir de vernik..Misss..Yarım saatte arka tampon hasarı tamam :D
@DuzboruDownpipe dikkat edin yaptırma kararınızı alırsanız tilki esnafa para kaptırmayın

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Tampon herhangi bir hasarın şiddetini güvenli şekilde absorbe etmek için tasarlanan bir parça, yaptırdıktan sonra da bu gibi sıkıntılar olabilir.Bence insanların tampondaki ufak tefek hasarlara göz yumması gerek sonuçta günlük kullanılan bir araç.Hafta sonları ya da ayda yılda bir kullanılan araç olsa en ufak kozmetik sıkıntıyı bile yaptırmak mantıklı ama onun haricinde olur böyle vakalar diyoruz.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yani öyle de olması lazım. Çıkması 500 olan parçanın onarımı 350-400 nasıl olur :)
@DuzboruDownpipe dikkat edin yaptırma kararınızı alırsanız tilki esnafa para kaptırmayın

İyi ustamız var ama işçiliği kaça yapar bilmiyorum :) Gelen fiyata göre çıkmaya bakacağız. Ama şimdi şöyle forum adı vermeyeyim bi Golf forumundan buldum ve aldığım fiyat forum içi özel fiyat. Yani çıkmayı baya ucuza buldum diyeyim sana. Aynı türden denk gelmesi de şans oldu.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
İyi ustamız var ama işçiliği kaça yapar bilmiyorum :) Gelen fiyata göre çıkmaya bakacağız. Ama şimdi şöyle forum adı vermeyeyim bi Golf forumundan buldum ve aldığım fiyat forum içi özel fiyat. Yani çıkmayı baya ucuza buldum diyeyim sana. Aynı türden denk gelmesi de şans oldu.

500 tl'ye sırf garajımda bir yedeği bulunsun diye tampon alır sonra da hasarlı tamponu sanayide yaptırırdım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım