Otomobil Videoları

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai

Hepsi kötü ama 1:53'e ayrı bir dikkat.

Önceki mesajımda bulunan kanalın sahibi muhtemelen bu videonun başındaki, kanala video çıktı diye nasıl mutlu gidiyor :D

Çukura düşen araçları çekme kültürü diye bir şey var sanırım.

İngilizlerde de sudan geçenleri çekme merakı var, örneğin:

Artık POTHOLE fobim var teşekkürler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
El neden hala viteste acaba? Ya da arkadaş vites falan mı küçülttü o sıra? Vitesle oynamış gibi videoda gördüğüm kadarıyla. 😄
Kız arkadaşı araç kaymaya başlayınca elini sıkmış ondan dolayı o elini kullanamamış anlaşılan. Biraz şans, biraz quattro/esp biraz da araç koptuğunda panik yapmadan kontralar vermesi kurtarmış olayı.

Viraja sert girip arkasını getirirseniz bu araçtaki gaz tepkisi aracın burnunu kontrol etmeniz için çok geç kalıyor

putun altında küçük bir turboya sahip küçük bir dizel motorun olmasından kaynaklıdır gaz tepkisi sorunum
3. viteste denerseniz bu sever de torksuz bir devir de oluyorsunuz ve araç yürümüyor

Turbolu bir araçta gazlama tecrübem ne yazık ki çok fazla yok onu önceden belirteyim sonra taşlanmayayım😃, sadece demek istediğim şu sizin yazdığınıza göre aracın 3.vitesinde turboyu dolu(devrinde) tutmanız gerekiyor onu yapmak için de sol ayak freninden faydalanabilirsiniz. Bunun antrenmanlarını yapmak alışmak çok uzun bir süreç ister hatta araçtan araca değişir pedal hassasiyeti, şahsen benim bu tekniği çok fazla geliştirdiğim söylenemez ama ara ara kullanıyorum.

Çare arkadan itiş hocam.

Eğer kaymayı seven(tutuşun kopmasını seven) bir sürüş tarzınız varsa arkadan itişi kaçınılmaz bir son durak olarak görüyorum, ha ama bazı arkadaşlar da bu durumdan daha ziyade tutuşu-kopmamayı severler. Ben ikisi karışık takılıyorum.hatatat

Son düzenleme:

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Kız arkadaşı araç kaymaya başlayınca elini sıkmış ondan dolayı o elini kullanamamış anlaşılan. Biraz şans, biraz quattro/esp biraz da araç koptuğunda panik yapmadan kontralar vermesi kurtarmış olayı.

Turbolu bir araçta gazlama tecrübem ne yazık ki çok fazla yok onu önceden belirteyim sonra taşlanmayayım😃, sadece demek istediğim şu sizin yazdığınıza göre aracın 3.vitesinde turboyu dolu(devrinde) tutmanız gerekiyor onu yapmak için de sol ayak freninden faydalanabilirsiniz. Bunun antrenmanlarını yapmak alışmak çok uzun bir süreç ister hatta araçtan araca değişir pedal hassasiyeti, şahsen benim bu tekniği çok fazla geliştirdiğim söylenemez ama ara ara kullanıyorum.

Eğer kaymayı seven(tutuşun kopmasını seven) bir sürüş tarzınız varsa arkadan itişi kaçınılmaz bir son durak olarak görüyorum, ha ama bazı arkadaşlar da bu durumdan daha ziyade tutuşu-kopmamayı severler. Ben ikisi karışık takılıyorum.hatatat
Sol ayak freni olayına bu araçta alışmak daha kolay gibi hocam, fren pedalı o kadar hassas değil. Bu arada sol ayak frenine alışkınım ama o devirde aracı sol ayak freniyle nasıl tutacağım peki? Bu zamana kadar sol ayak frenini sadece aracın dengesini bozmak için kullanmaya çalıştım, onun dışında inanın bana hiçbir fikrim yok ne işe yaradığı ile ilgili.
Şu sıralar swift sport arıyorum temiz ama temizine de çok ciddi paralar istiyorlar, galiba bizim swift işi olmayacak gibi. Aslında hiç düşünmeden rx-8 işine girerim de o arabaya ayıracak zamanım yok gerçekten ve birazcık ilgi bekleyen bir otomobil ki yürütmesi de oldukça maliyetli bir makina.

Tutuşta iyidir gerçekten, her ne kadar kaymanın zevkini veremese de. Elimdeki w204`ü arkadan itiş saymıyorum ben.😅 Bu zamana kadar arkasını sadece bir defa yağmurda getirebildim onda da tam olarak kapanmayan esp sağolsun beni hemen geri yola soktu. Geçenlerde kuruda denedim, aracın kafası kaydı ama yine de arkası gelmedi. Muhtemelen 136 beygir olan motor gücüyle yanlamak çok zor geliyor bana, sanırım otomobilin dengesini başka bir şekilde bozmam gerekiyor. Şu arkadaş kadar yapsam yeterli gibi, ama olmuyor. 🙂

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
o devirde aracı sol ayak freniyle nasıl tutacağım peki?

Gaz pedalını tam olarak çekmeden fren yapılabilir. Zaten turboyu dolu tutmaktan kasıt da buradan geliyor, özellikle eski dönemlerdeki ilk nesil büyük turbolu araçların turbo boşluğundan dolayı sık sık kullanılır oldu sol ayak freni teknik oradan ileri geliyor.Tekrar söylüyorum, önden çeker (dizel) turbolu aracımız olmadığı için bu hareketi denemedim, olası sonuçlarını öngöremiyorum. Ama rwd atmo ile deniyorum sık sık.

bizim swift işi olmayacak gibi.

Sabredin, muhakkak keyfinize göre bir otomobil bulacaksınız.

Bu zamana kadar arkasını sadece bir defa yağmurda getirebildim onda da tam olarak kapanmayan esp sağolsun beni hemen geri yola soktu. Geçenlerde kuruda denedim, aracın kafası kaydı ama yine de arkası gelmedi. Muhtemelen 136 beygir olan motor gücüyle yanlamak çok zor geliyor bana, sanırım otomobilin dengesini başka bir şekilde bozmam gerekiyor. Şu arkadaş kadar yapsam yeterli gibi, ama olmuyor. 🙂

Videosu atılan aracın espsi tam olarak kapanmayan halde mi o kadar açı vermiş? Aynı araçtan mı? 136 beygir olduğuna bakmayın yahu turbo olayların kaderini çok değiştirir.Size tavsiyem onda da(Mercedes) viraj içinde apex noktasına yakın aracın maksimum tork devrinde gazı sertçe ve hızlıca pompalayarak-bas çek yaparak- direksiyona açı vermeniz olacaktır zaten bozulduktan sonra artık gaz hareketinize bağlı açabilirsiniz önemli olan ilk bozma. Bu arada bizim TR'deki parlak asfaltlarla kıyaslamayınız sizin oraları buralarda 80 bg araba bile yaz sıcağında kabak lastikle cayır cayır dönüyor.😄

Son düzenleme:

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Gaz pedalını tam olarak çekmeden fren yapılabilir. Zaten turboyu dolu tutmaktan kasıt da buradan geliyor, özellikle eski dönemlerdeki ilk nesil büyük turbolu araçların turbo boşluğundan dolayı sık sık kullanılır oldu sol ayak freni teknik oradan ileri geliyor.Tekrar söylüyorum, önden çeker (dizel) turbolu aracımız olmadığı için bu hareketi denemedim, olası sonuçlarını öngöremiyorum. Ama rwd atmo ile deniyorum sık sık.

Sabredin, muhakkak keyfinize göre bir otomobil bulacaksınız.

Videosu atılan aracın espsi tam olarak kapanmayan halde mi o kadar açı vermiş? Aynı araçtan mı? 136 beygir olduğuna bakmayın yahu turbo olayların kaderini çok değiştirir.Size tavsiyem onda da(Mercedes) viraj içinde apex noktasına yakın aracın maksimum tork devrinde gazı sertçe ve hızlıca pompalayarak-bas çek yaparak- direksiyona açı vermeniz olacaktır zaten bozulduktan sonra artık gaz hareketinize bağlı açabilirsiniz önemli olan ilk bozma. Bu arada bizim TR'deki parlak asfaltlarla kıyaslamayınız sizin oraları buralarda 80 bg araba bile yaz sıcağında kabak lastikle cayır cayır dönüyor.😄
Galiba esp için iki araçta benzer senaryolara sahip hocam, o araç bendekinin makyajlı modeli arka stopların led olmasına bakılırsa ve eğer dizel ise 170 beygir olması lazım videodaki aracın. 0-100´de de 2 saniye daha hızlı galiba ki bu az denilebilecek bir fark değil.
Virajı geçtim sıfır çizmeyi denedim ama araç bir şekilde yola tutunmaya çalışıyor ve esp açıksa eğer belirli bir deviri geçmiyor. Onun dışında asfalt kalitesi konusunda yaşadığım yerde çok kötü yerler de var, küçücük virajları 30 küsürle dönerken lastik sesi çıktığını çok iyi biliyorum. 😅 Geçenlerde ciddi anlamda keskin bir virajda denedim araç kafadan kaydı ama arkası gelmedi. Bazı durumlarda verilen açıyla birlikte geliyor ama hemen yola geri oturuyor. Asfalt kalitesi konusuna tekrar döneyim, fr şartlarında asfalt vb. işlerle uğraşan şirketler 10 yıl garanti vermek zorunda. Bu durum da onları kaliteli iş yapma zorunluluğuna sokuyor, hemen hemen hiçbir firma işini şansa bırakamıyor. Ki maliyetten de kaçmadıklarını düşünüyorum, daha birkaç ay önce şehirde bisiklet yollarını genişleteceğiz diye bazı araba yollarını iptal ettiklerini hatırlıyorum. Çok sevmem avrupalıları ama gerçek anlamda iş güvenliği, iş disiplini konusunda çok iyi yerlere gelmişler. Aksini iddia edersem yalan söylemiş olurum.

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Sol ayak freni olayına bu araçta alışmak daha kolay gibi hocam, fren pedalı o kadar hassas değil. Bu arada sol ayak frenine alışkınım ama o devirde aracı sol ayak freniyle nasıl tutacağım peki? Bu zamana kadar sol ayak frenini sadece aracın dengesini bozmak için kullanmaya çalıştım, onun dışında inanın bana hiçbir fikrim yok ne işe yaradığı ile ilgili.
Şu sıralar swift sport arıyorum temiz ama temizine de çok ciddi paralar istiyorlar, galiba bizim swift işi olmayacak gibi. Aslında hiç düşünmeden rx-8 işine girerim de o arabaya ayıracak zamanım yok gerçekten ve birazcık ilgi bekleyen bir otomobil ki yürütmesi de oldukça maliyetli bir makina.

Tutuşta iyidir gerçekten, her ne kadar kaymanın zevkini veremese de. Elimdeki w204`ü arkadan itiş saymıyorum ben.😅 Bu zamana kadar arkasını sadece bir defa yağmurda getirebildim onda da tam olarak kapanmayan esp sağolsun beni hemen geri yola soktu. Geçenlerde kuruda denedim, aracın kafası kaydı ama yine de arkası gelmedi. Muhtemelen 136 beygir olan motor gücüyle yanlamak çok zor geliyor bana, sanırım otomobilin dengesini başka bir şekilde bozmam gerekiyor. Şu arkadaş kadar yapsam yeterli gibi, ama olmuyor. 🙂

Sol ayak freninin çok manalı olduğunu sanmıyorum ya sokakta hiçbir faydası olmayacaktır, 5 silindir turbo focus değil sonuçta onda bile gereksiz olabilir gaz tepkisini çözse yeter.

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Videonun sonunda fiesta´nın çizgisini tutturduğu zaman nasıl bir yol tutma potansiyelinin olduğunu görebilirsiniz ki video da zaten 57 saniye. Genellikle birkaç gün sonra siliyorum videoları başıma bela almamak için. Burada da küçük denemeler var. 😅
Bu arada ilk defa bir foruma kolayca video yükleyebiliyorum, sitenin yazılımcıları ödüllendirilmeli. 🙃

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Daha önce bu kadar aptalca patlayanı görmemiştim. :D Bu arada ikinci videoda ön hava yastıkları niye açılmadı acaba?

Araç yandan veya önden yüksek g'ye maruz kalacak bir darbe almadı aslında. Eski araçların airbag ateşleme eşikleri daha yüksek. O şans eseri sıyırdığı arabaya girseydi, muhtemelen önden patlayan iki tane airbag görecektik.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

1984 190 2.3 16v Nurburgring Cup, Senna Lauda Rosberg, Brabham, Moss, Prost gibi yıldızların özdeş ve stok Mercedes 190'larla yaptığı yarış.

Bugünün ifadesiyle ünlü F1 pilotlarını günlük stock cadde tipi D sedanlara koyup yarıştırmak artık ne kadar zorsa o kadar zor işi yapmışlar.

Yalnız araçlar ne kadar da güzel arkayı açarak kayıyor dört tekerden hafif hafif :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım