Otopark.com Takipçi Paketi- Neler olmalı?

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
415
4,115
4,095
37
İstanbul
Arkadaşlar merhaba;

Kurulduğumuz günden beri takipçilerimiz için bir "takipçi paketi" yapmak istiyoruz.

Sizce bu pakette neler olmalı? ve ne kadar bir meblağa kadar ödemek istersiniz.

Örnek verirsem: Sticker 2adet+Kupa+Tshirt+kargo bedava gibi bir pakete ne kadar verirsiniz ?

Ön bir nabız yoklamak istiyorum. Fazla adetli olmayacağı için az ve öz bir şeyler olsun istiyorum aynı zamanda zararda etmeyim :)

Fikirlerinizi hatta tanıdıklarınız varsa yönlendirmenizi bekliyorum.

Sevgiler

Sinan

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Birkaç farklı takipçi paketi yapılabilir, içeriğine göre fiyatı ve kargonun bedava olup/olmadığı belirlenir.
içerik olarak anahtarlık, şapka,sweatshirt gibi unsurlar da düşünülebilir.

Son düzenleme:

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,697
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Bu işler belli bir nakit için yapılıyor, destek olmak istiyoruz elbet ama karşılığında işe yarar bir şeyler bekliyorum şahsen.

Sticker+Anahtarlık+Ücretsiz Kargo gibi daha işe yarayacak bir paket bulunmasını isterim.

otopark logolu telefon silikon kılıf aklıma gelen farklı bir alternatif.
Kupa ve tişörtlü paketlere gereksiz gözüyle bakıyorum.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Paket 1 : Sticker - Anahtarlık - T-shirt
Paket 2 : Sticker - Anahtarlık - Şapka
Paket 3 : Sticker - Anahtarlık - Kupa - vs. olarak farklı paketler yapılsa ve bu paketlerin fiyatları içeriğe göre değişse on numara olacaktır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
- Öncelikle paketin içeriğinin ne olacağı hususunda fikirler belirtilip bu fikirler arasında eleme yapılarak paketin son hali belirlenmelidir.
- Daha sonra belirlenen paketin içindeki ürünlerin temini için piyasa araştırması yapıp maliyeti yüksek olmayan bir fiyat alınmalıdır.
- Ardından kargo ücreti + otopark.com'a bu paketin maliyeti + takipçileri de yormayacak bir kar payı eklenmelidir.

Bu üç sıra izlenirse muntazam şekilde bu işin üstesinden gelinir diye düşünüyorum. Ne siz zarar edersiniz ne de takipçiler.. Paketin içeriği hususunda neler olması gerektiği ile ilgili ön fikirler belirtildikten sonra da bir anket oluşturulur, bu anketin içinden çoğunluğu alan ürünler de paketin içeriğini oluşturur.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çeşitler konusunda beyin jimnastiği için Tisho 'nun sistesine göz atmanı öneririm. Adamlar tişört ile başladı, çeşitlilikte alıp yürüdüler. Muhtemelen aynı şekilde talep üzerine ürün gamını genişlettiler. Ufuk açıyorlar :). Aksesuar satışında çeşitlilik için iş planlarında olduğu gibi etaplamayla ürün çeşitliliğini arttırırsanız maddi külfeti daha az olur.

Kendi adıma konuşacak olursam, paketteki tişörtün bana olma ihtimali yok. :) Aynı şekilde XS ebattan daha ince arkadaşlarımız da olabilir. O yüzden tişört fazla tutmayabilir, daha doğrusu başlarda asgari talebi sağlayamaz. Bu tarz satışlar oturup arttıktan sonra ürün gamına tişört eklenebilir. Pakette olmasını ise hiç önermem.

Aksesuar olarak arabalarla daha alakalı olabilecek şeylerle başlanırsa daha çok ilgi çeker diye düşünüyorum. Ağırlığıyla kontak ünitesini zamanla üzmeyecek ve sallandıkça konsola çarpıp çizmeyecek hafif ve yumuşak malzemeden araba dostu anahtarlık, şapka, katlandığında olabildiğince küçülüp araba ceplerine sığabilecek şemsiye, cebe sığacak kadar katlanabilen naylon yağmurluk, telefon tutucu, telefon kılıfı, dandik kartondan değil de, parayla satılan parlak ışığı yansıtabilen ön cam güneşliği, plakalık, kablolu/kablosuz şarj cihazları(bu biraz maliyetli yatırım, sonraki safhalarda eklenebilir), araç kokusu (ilk etapta aynaya asılan cinsten, sonra çeşitler çoğalabilir) gibi ürünler olabilir. Hatta ilerleyen zamanlarda cüzdan, kartvizitlik gibi ürünlere de geçilebilir.

Takipçi paketinin temelinde günlük kullanılan ürünlerdeki logolarla hem biraz reklam, hem de takipçileri manevi olarak daha iyi bağlamak yatar. Bu minvalde düşündüğümde yukarıdaki aksesuarlardan takipçilere hoşgeldin paketi olarak sunulabilecekler bence sticker, araç kokusu, anahtarlık, belki bardak altlığı, kalem ve yaprakları kolay yırtılabilir not defteri (araç camına numara bırakmalık :)), bir adet de kupa olabilir. Maksat ayağımız alışsın :D

Takipçi paketi dışında Automix'in filan oluyor, yazlık/kışlık araç bakım paketleri olabilir. Kurulamak için mikrofiber bezler, yumuşak yıkama süngeri, araç şampuanı, böcek temizlemede etkili yazlık silecek suyu içeren bir paket yazlık olabilir. Kışlık da antifrizli cam suyu, buz çözücü, yağmur kaydırıcı içeren bir paket olabilir. Özellikle kışlık pakete bizzat benim yoğun talebim olur :) O yüzden ezbere yazabildim.

Siparişler üyelik sistemiyle yapılabilir. Forum üyelikleri bunun için kullanılabilir veya diğer verilere ek olarak forum nick'i bilgisi de o hesaba iliştirilebilir. Yasal yükümlülükleri farklı olduğu için kişisel verilerin tutulması teknik olarak bambaşka bir platformda olabilir. Üyeliğin amacını geçmiş siparişlerin ve adresin kolayca tutulması, ek olarak kişiye özel nick'iyle anahtarlıklara kupalara küçük detaylar eklenebilmesi olarak düşündüm.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Yaz geliyor Arka cama güneşlik almak isterdim. Bende üstünde Focus Yazan telli model var. Ama 2012 den kalma ve paslı. Telli çerçevesi olan cama sıkışan kare güneşlikler iyi olurdu.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Benim bahsettiğim güneşlikler siyah ışığın dozunu düşüren, araç seyir halinde iken çoçuğun gözünün kamaşmasına önlemek için arka camlara takılan kare kumaş telli birşey. Hareket halinde iken bile kullanılıyor.
bu benim arka camımdaki.
Untitled.png

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Arkadaşlar merhaba;

Kurulduğumuz günden beri takipçilerimiz için bir "takipçi paketi" yapmak istiyoruz.

Sizce bu pakette neler olmalı? ve ne kadar bir meblağa kadar ödemek istersiniz.

Örnek verirsem: Sticker 2adet+Kupa+Tshirt+kargo bedava gibi bir pakete ne kadar verirsiniz ?

Ön bir nabız yoklamak istiyorum. Fazla adetli olmayacağı için az ve öz bir şeyler olsun istiyorum aynı zamanda zararda etmeyim :)

Fikirlerinizi hatta tanıdıklarınız varsa yönlendirmenizi bekliyorum.

Sevgiler

Sinan
Kargo bedava ise bu paket 50 TL olsa mantıksız bir fiyat gibi gelmez bana.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım