Mt.Akina

Panpa
Panpa puanı
8,953
Marka
Renault
Hiç bir somun civata fabrikanın attığı nizamda atılıp, sıkılıp, toplanamaz.İllaki yapılan rektefiye motor ömrünü azaltır, aksini iddia edenler evlerindeki laptop'ı ya da telefonu açıp geri toplatsınlar bakalım performansı aynı olacak mı ki o elektronik cihaz, mekanikte ki değişimi siz hayal edin... Fakat şöyle de bir durum var, bu mekanik parçadır, çalışır, çalışır, sonunda yorulur değiştirilmesi gerekir, bu mantıkla rektefiyeye bakılması gerekir, vesselam binlerce km yapmış araca rektefiye yapmak kadar normal bir durum yoktur, yukarıda @AlkanExclusive dediği gibi yeter ki kayıtları, faturaları neleri değiştiği belli olsun yoksa yukarıda @Munferit 'in de yazdığı gibi üst kapak açıp conta değiştiren adam da motor yaptım diyor.

Favorim sandık motordan yana onu da belirtmek istedim.hatatat

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
Panpa puanı
811
Marka
BMW
Abim tamirci, motor yatak sardi abime goturdum. Abime saticam zaten dersem kardesine ucuza halletmez mi? Cidden ulkede herkes etik algisi 100 uzerinden 120 mi olarak mi yasiyor? Satma lafi gecildigi an tehlika baslar tamir surecinde. Turbo motor yapilmis deniliyor. Motor yapmak var yapmak var. Neler tekrar kullanilmis vs. Yani piyasada baska araba mi yok yada cok cok alttan mi veriyor bilemedim ama bu kadar ustune dusunmezdim acikcasi.

boris-M5

Profesör
Panpa puanı
1,040
Marka
Peugeot
Kuşkulanmakta çok haklısın hocam,
Varan 1 - Motor yeni yapilmis ve satılıyor. Motoru sıfırlanmış bir aracı kim neden satsın kafası rahat mis gibi 0 km motorla biner.
Varan 2 - Adamlar tamirci :D :D :D

Siz arabayı almaya karar verirseniz o yağı muhakkak boşalttırın bir bakın.

--
Edit : Ya şimdi görmeden etmeden de sıkıyoruz burdan tabi belkide gerçekten samimilerdir ama piyasa belli cakalliklar belli. Bizi bu hale getirenler utansın.
Zaten bu yazdıkların hepten sıkıntı ve yeni öğrendim bunları da.Arkadaşların yazdıklarına bakarsak ta zaten tanıdık hariç bütün rektifiyelileri almaktan vazgeçerim
6 bin tl'ye orjinal parçalarla turbo, enjektör ve motor? Sadece enjektörlerin orjinali 6 bin lirayı bulur bence. Veya motor, motorun ne kadarı yenilendi? Pistonlara-yataklara kadar girildiyse orjinal parçalarla en az 4-5 bin tutar. Sadece parça fiyatı. Daha turbo falan demiş. Bence bir iş dönüyor burada.
Abisinin dükkanı olduğu için işcilik yok sayarsak,belki bi nevi olabilir ama şimdi adam bana fatura gösterse de ne anlıyacağım ki.Bir sürü parça var ee hepsi mais olmak zorunda mı ya da orjinal renault amblemli.Sonuçta bir sürü parça markaları var,onu bırakın bir de üstüne doğru yapılmış mı kısmı var,evet bir şey olmasa da kesin bir şey olmuştur kafasına girmeden çıkayım
Hiç bir somun civata fabrikanın attığı nizamda atılıp, sıkılıp, toplanamaz.İllaki yapılan rektefiye motor ömrünü azaltır, aksini iddia edenler evlerindeki laptop'ı ya da telefonu açıp geri toplatsınlar bakalım performansı aynı olacak mı ki o elektronik cihaz, mekanikte ki değişimi siz hayal edin... Fakat şöyle de bir durum var, bu mekanik parçadır, çalışır, çalışır, sonunda yorulur değiştirilmesi gerekir, bu mantıkla rektefiyeye bakılması gerekir, vesselam binlerce km yapmış araca rektefiye yapmak kadar normal bir durum yoktur, yukarıda @AlkanExclusive dediği gibi yeter ki kayıtları, faturaları neleri değiştiği belli olsun yoksa yukarıda @Munferit 'in de yazdığı gibi üst kapak açıp conta değiştiren adam da motor yaptım diyor.

Favorim sandık motordan yana onu da belirtmek istedim.hatatat
Katılıyorum,keşke sandık motor atsalardı da gözü kapalı alırdım,ama kim clio ya sandık atar ki?

boris-M5

Profesör
Panpa puanı
1,040
Marka
Peugeot
Abim tamirci, motor yatak sardi abime goturdum. Abime saticam zaten dersem kardesine ucuza halletmez mi? Cidden ulkede herkes etik algisi 100 uzerinden 120 mi olarak mi yasiyor? Satma lafi gecildigi an tehlika baslar tamir surecinde. Turbo motor yapilmis deniliyor. Motor yapmak var yapmak var. Neler tekrar kullanilmis vs. Yani piyasada baska araba mi yok yada cok cok alttan mi veriyor bilemedim ama bu kadar ustune dusunmezdim acikcasi.
Valla burda yazılanlar benim soğumama yetti bile,benim araçtaki ısrarım kaç aydır bu renk kombinasyon arıyor olmam.Hatta buraya da atmıştım.Fransız yapım,kırmızı,mercekli,sensörlü,dolu.Üstüne dci motor.Fiyatı da normal.
Hatta bundan önce de tavanı değişmiş aynı kombinasyon bir clioyu tartışmıştık.Herkes evlat olur dedi ama 2 hafta sürmedi satılması.