Renault Megane 2001 Coupe.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Jantlar görsel olarak eskisine göre çok çok başarılı. Güle güle kullan.:cool:
Gönül isterdi, malum kurlarla hareket bile edemiyoruz. Taksit ile O.Z girmeyi düşünüyordum fakat ekonomik durumlar hiç iyi gitmiyor. Tork marka aldım, ağırlıkları fena sayılmaz. OEM jantından bir tık ağır. Teşekkür ederim. :)
Keşke biraz daha hafif bir şey bulabilseydin, unsprung weight'i düşürüp yol tutuşu daha bir güzelleştirirdi. Ama olsun :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Maşallah maşallah :)

Her birimizin aracına maşallah, tekerimize taş değmesin! :)

harikasın <3
yazılım şart...

Şu hayatta bi turbomuz olmadı ki...

Jantlar görsel olarak eskisine göre çok çok başarılı. Güle güle kullan.:cool:

Keşke biraz daha hafif bir şey bulabilseydin, unsprung weight'i düşürüp yol tutuşu daha bir güzelleştirirdi. Ama olsun :)

Berker abi çok teşekkür ederim, eskisine göre benim de içime sindi artık. Forum olarak ilk defa ortak beğenide toplandık jant konusunda. :)

Keşke, ama lanet yok ki. 2.el var, o durumda da nakit çıkartmak güç oluyor. Güzel hafif jantlar denk geldi uyguna, 17’ lik O.Z gibi jantlar vardı, 16 denk gelse belki kendimi zorlayıp nakit alırdım. İleri zamanlarda inşallah :)

mükemmele adım adım

Senin hisli makinanın yanında ışığımız az kalır... :)

Uzun istişareler sonucunda gayet güzel oldu bence. :) Yaylar da gelince tam olacağını düşünüyorum. Kara oğlan İstanbula dönsün bir cilala parlat yapalım :) Yaz sezonuna hazır ve nazır olarak girsin :)

Cidden uzun sürdü istişare süreci, sonunda anlık bir tepki ile alındılar. Sizin beğeniniz olmasa bu kadar hızlı davranıp alır mıydım bilmiyorum moruk. :) Kara oğlanla senin makinayı bir araya getirip yaparız bir şeyler, daha keyifli olur. Yaz sezonunda gece başlamaları bizi bekliyor. :))

Güncellendikçe keyiflendiğim garaj konularından biri daha...
Yılan gibi olmuş maşallah, eski jantlara nazaran çok daha iyi duruyor.

Bir süre ara vermiştik, tekrar güncellemek iyi oluyor hocam... Çok teşekkür ederim, eskilere göre cidden benim de içime sindi artık. Beğenmenize sevindim :)

Spacer ve yaylardan sonra tam olacak. Makina tutma beni diyor, İstanbul'a dönüşte güzel bir detail ile yol yorgunluğunu alalım..

Bugün veya yarın spacer takabilirim. Anlaştım bir kişiyle, alüminyum olarak elinde varmış. Coupe’ye göre yaptırmış zamanında. :) dönüşte muhakkak bir araya gelelim..

İlk işin ön tampon altına bir karlık takmak olsun. Astra öneririm.

Abi karlık işini unutmuşum, iyi ki hatırlattın. Astra benim de hoşuma gitti fakat Laguna hala daha kalbimi çalıyor. Siparişi geçeyim :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Clio RS’den çıkma 2.5 cm alüminyum spacer bulduk. Tornada yapılmış ve gayet kaliteliydi. Maalesef sürttüğünden dolayı kullanamıyoruz. 2 cm ya da 1.5’luk alacağız.

31CFF17C-2F71-48FF-BEF7-69DE228D0F7D.jpeg

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Clio RS’den çıkma 2.5 cm alüminyum spacer bulduk. Tornada yapılmış ve gayet kaliteliydi. Maalesef sürttüğünden dolayı kullanamıyoruz. 2 cm ya da 1.5’luk alacağız.

Ekli dosyayı görüntüle 17968
Hocam anlatan adamlar videosunda spacerın çok da bir etkisi olmadığı gibi negatif etkileri olduğu yönünde bir kanıya varılmıştı. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir. Yanlış anlamayın aracınız çok güzel güle güle kullanın.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Kaçırmışım jant olayını. Çok iyi olmuş kankam maşallah. Spacer geliyo demişsin arkalar için tam nokta atışı olmuş siparişin :D Yay ile de müthiş olur. Nazar değmesin.

Vay vay, kanka bu konuda özlemişim seni. Uzun zaman oldu. :D Jant sonunda dikiş tuttu, çok teşekkür ederim. Spacer fotoğrafta gördüğün üzere koyduk ama sürttü işte.. 1.5 ya da 2 cm düşünüyorum, araba spacer ile gerildi gibi hissettim çünkü. :D

Hocam anlatan adamlar videosunda spacerın çok da bir etkisi olmadığı gibi negatif etkileri olduğu yönünde bir kanıya varılmıştı. Sizin bu konudaki görüşünüz nedir. Yanlış anlamayın aracınız çok güzel güle güle kullanın.

Merhaba, öncelikle yanlış anlamak söz konusu bile değil.

Hocam bahsettiğiniz videoyu izledim, farklı farklı kombinasyonlardan bahsetmişler. Bijonu uymayan jantlar için farklı bijon spacer kullananlar var, bi de benim gibi lastiği dışa almak için kullanıyorlar. Hatırladığım kadarıyla abartmadıkça olumsuz etki olacağı söylenmiyordu.

Ben 2.5 cm taktım, ilk deneyimimdi ve 40 kilometre kullanıp sürttüğü için söktüm. Arkalar dışarı çıkınca arabanın sürüş hissi “cidden” değişti. Nedense arka taraf bozuk yolda virajlarda daha fazla sekiyor gibi hissettim. Araç normalde gergin alt yapıya sahip, daha da gergin hissettirdi. Spacer ile go-kart gibiydi diyebilirim. Bu durum günlük kullanım için hoşuma gitmedi. Spacer bariz farklı hissettirmez diyorlar ama bende durum farklı oldu.

Açıkcası 1.5 / 2 cm bile olsa takma fikrini biraz erteledim. Çok sağlıklı gelmedi bana. Uzun bijonlar kaliteli olsa bile biraz korkuttu. Sökerken ve takarken resmen baya araya parça giriyor. Doğal olarak ürkünç.

Sari

Profesör
2 Ocak 2018
951
1,428
2,020
Edirne
Marka
Opel
Vay vay, kanka bu konuda özlemişim seni. Uzun zaman oldu. :D Jant sonunda dikiş tuttu, çok teşekkür ederim. Spacer fotoğrafta gördüğün üzere koyduk ama sürttü işte.. 1.5 ya da 2 cm düşünüyorum, araba spacer ile gerildi gibi hissettim çünkü. :D
Laptop yok bayadır forumda takılamıyorum anca telefondan bakıp çıkıyorum. Spacer için FG Spacer ile bi görüş istersen özel yapıyolar onlarda. 1.5 olur gibi 2 için bilemiyorum tabi :D Sen iletişime geçersen foto atarsan büyük ihtimal onlar göz ayarında söylerler kaç cm gerektiğini :D Yaylardan sonra çok merak ediyorum valla. Eline emeğine sağlık :)

İnterpol

Batuhan Ardıçoğlu
Taklacı Güvercin
13 Ara 2021
12
11
295
35
Ankara
Marka
Renault
Üzerinde bu tampon vardi bende ellemedim guzel durduğu için açıkçası. Belki ileride 😊

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,494
1
4,794
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Takınca farkı göreceksiniz zaten farkı hayırlı olsun tekrardan :)

İnterpol

Batuhan Ardıçoğlu
Taklacı Güvercin
13 Ara 2021
12
11
295
35
Ankara
Marka
Renault
Teşekkür ederim. Bakalım ya gerçekten parasını geçtim ciddi emek harcadım. Son olarak bi arka lastikleri biraz dışarı çıkarmak istiyorum. Spacer arıycam bakalım.

İnterpol

Batuhan Ardıçoğlu
Taklacı Güvercin
13 Ara 2021
12
11
295
35
Ankara
Marka
Renault
Arkadaslar merhaba arabanin arka koltuklarinin oturma kismini cikaramadim nasil oluyor bilen var mi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım