Sigorta kutusu temizlenmeli mi?

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu durumdaki bir sigorta kutusu temizlenmeli mi arkadaşlar? Temizlenmesi gerekiyor ise bu nasıl yapılmalı kontak sprey ile mi?
Screenshot_20200903-163633_Gallery.jpg

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bence kompresör ve nemli bez yeterli olabilir.
Wd40 sorun yaratır mı hocam?
ben ellemezdim, ama istiyorsanız elektronik devre temizleyici spreyler işe yarar sanırım
Bende hiç ellemek istemiyorum da geçen trafikte kablo yanığı gibi bir koku aldım baktım bazı sigortalar olması gerektiğinden yüksek takılmış onları normale çevirdim birde temizlesem mi diye düşünüyorum da bende korkuyprum...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,846
26,151
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Bende hiç ellemek istemiyorum da geçen trafikte kablo yanığı gibi bir koku aldım baktım bazı sigortalar olması gerektiğinden yüksek takılmış onları normale çevirdim birde temizlesem mi diye düşünüyorum da bende korkuyprum...
Wd40 sıkmayın o yağlayıcı özelliği olan bir temizlik spreyi. Direkt kontak sprey almalısınız orası için.
Ben olsam sadece hava tutardım bu arada

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bana kalirsa bu konuyu en iyi bir elektrikci cevaplar. Gereken urunu de o soyler. Kenarlardaki tozlu, kirli yerleri hafif nemli bir bezle silerdim. Sigortanin ustune ve kablolara elektrik isinden anlayan ya da bu temizlik konusunda tecrubeli birine danismadan dokunmazdim.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes

Wd40 sıkmayın aman diyim aşındırıcı özelliği vardır.
Contact sprey sıkıp temizlenebilir ama gerek var mi bilemem

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Bencede WD40 sıkmayın kontak sprey sıkılabilir ama gerek var mı tartışılır ben sigorta kısmına ellemiyorum hava yeterli olacaktır.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,060
3
15,309
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
WD40 sakın sıkmayın sakın.

Elektroniğe zarar vermeyen yağsız kontak spreydir ama çalışan şeye dokunmamak her zaman en mantıklısıdır :)

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Wd40 ile stop içlerini ampul yuvalarını falan temizlemiştim ya daha parlak yanmıştı hatta 4 5 ay oldu bir sorun yaşamadım. Ama dediğiniz gibi sigorta kutusunu sıkmayacağım. Hava tutup geçeyim şimdilik çok teşekkğr ederim herkese..

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İlacı varsa öncesinde hava kompresörü, üstüne de kontak spreydir.

Ha, yıllar önce yoklukta seferiyken bir tane sigorta yuvası temassızlık yapınca belki çözer diyerek zorunluluktan son çare olarak wd40 sıkmıştım, o anda o noktada işimi gördü. Ama kesinlikle riskli bir iş, tavsiye edemem.

Son düzenleme:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Akü kutup başlarını söktükten sonra bir elinizde kuru fırça (boya fırçası veya ince temizlik fırçası) bir elinizde süpürge bir yandan fırçalayıp bir yandan süpürgeyle çektireceksiniz.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,724
6,779
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Stilo gruplarında sigorta kutusu temizlemek çok popüler. Tamamen dağıtıp, kontak spreyi ile temzliyorlar.

Ben hiç bir şeye yaradığını da görmedim, orası ayrı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım