KAPALI Son Karar - Golf TDI DSG - Ceed CRDI DCT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hadi sıkın dişinizi.. az kaldı alacam arabayı :)

Arkadaşlar,

Burada güzel güzel, bazen hararetli hararetli tartışıyoruz lakin benim aracı alma vaktim geldi.
Aklımda iki araç var, (iki tanede yedek model var, onlarıda en son yazıcam).

Öncelikle hafta içi sabah akşam ortala günde 120km yol yapacağım için dizel olmalı diye düşünüyorum. İstanbulda yaşadığım, trafikle cebelleştiğim içinde tıpkı eşimin şirket arabası gibi (Polo TDI DSG) otomatik vites var aklımda.

Diğer olası modelleri çeşitli nedenlerden ötürü eledim (V40, 308 ve Astra).
Tercihlerimde ilk önceliğim sürüş konforu, izolasyon, ikinci önceliğim, yol tutuş (özellikle yüksek hızlarda güven vermesi, biraz da çeviklik), performans, son önceliğim ise teknolojik oyuncaklar. Ceed in 0.5lt fazla yakması çok problem değil. Neticede biraz daha iyi gideceğini düşündüğümden o açığı kapatıyor diye düşünüyorum.

Otopark testinde And her iki aracıda öncelikli kriterlerime oldukça beğenmişti ancak karşılaştırma yapılmadığı için benim için havada kaldı biraz bu konular.

Tabiki VW nin ölüsü bile daha kıymetli 2nci elde ki bende 2nci el düşünüyorum. Bütçeyi düşürdüm malum koşullarda
Baktığım modeller 2015 VW Golf TDI DSG (euro 6 motor olanlar), 2015 - 2016 Kia Ceed Concept Plus veya denk gelirse Premium. Aralarında çok ciddi bir donanım farkı ve çokta az olmayan (ancak araç değerini koruduğundan çok takılmıyorum) bir fiyat farkı var. Premium Ceed zaten donanım olarak başka boyutta. Golf ise malum.. fakir resmen...

Çılgın kartlar ise Skoda Octavia ve Renault Megane. Octavia yı düşünüyorum çünki Style donanım ile çok dolu ve arka taraf ve bagaj devasa... Polodan sonra küçük araba istemiyorum ama bahsettiğim araçlarında arka bölümü Poloya göre oldukça geniş olduğundan devasa büyüklüğe ihtiyacım ne kadar olur bilemiyorum. Megane ise test etmediğim bir araç (hoş ben testlerden pek birşey çıkaramıyorum, çok kısa oluyorlar) çok fazla söven yok... sadece biraz ağır olduğu için hantal deniyor... şirket aracı olarak Fluance EDC kullandığım için performansını kestirebiliyorum ... ama Fluance kadar ruhsuz, kopuk ve leylek bir sürüş deneyimi olma olasılığı beni korkutuyor.

Evet, siz ne dersiniz ?
"Golf den şaşma, dünya şaşmıyor...",
"Sürüden kurtul Ceed candır, gırtlak dolu, garantiside uzun"
"Aile babası ve kocaman bir adamsın(öyleyim), al Octavia püfür püfür gez"
veya
"Sadece farları için bile alınır bu Megan"

Şimiden youmlarınız için teşekkürler

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar,

Çok değişik, hiç bahsi geçmedi ama tam otomatik 508 bluehdİ tecrübeniz oldu mu?
2nci elde 80-85 civarıan vemiz araçlar var 2915 model ...kağıt üstünde D sınıfı, iyi bir motor ve şanzıma sahip te araba nasıl bilemedim... gerçi testte And biraz öldürmüştü aracı ama o kadar mı kötü emin olamadım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar,

2nci elde 80-85 civarıan vemiz araçlar var 2915 model ...kağıt üstünde D sınıfı, iyi bir motor ve şanzıma sahip te araba nasıl bilemedim... gerçi testte And biraz öldürmüştü aracı ama o kadar mı kötü emin olamadım
Konfor ve iç mekan olarak C sınıfından iyidir, D sınıfı için kötüdür. Park manevraları vs gibi büyük araç kontrolü ile ilgili sıkıntılar veya takıntılar yoksa her türlü C sınıfı arabalara tercih edilebilir.
Edit: kullanmadım ama yolcu olarak tecrübe ettim.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşlar,

Hocam sürmedim ama içine bindim ve biraz kurcaladım dizayn olarak çok beğendim ama kendi kullandığım insignia yı sınıfında en kullanışsız 2. araba yapıyor and abi de baya konfor ve tutuşu öldürmüştü. Anladığım kadarıyla dizayn ile gözü boyamaya çalışan motor ve şanzımanı güzel araba başka da bir artısı yok.

Edit: And abinin yaptığı değerlendirmenin hepsi kendi segmentine göredir c lere karşı nasıldır kullanıp bakmak lazım.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar,
Belki çok alakasız ama (aslında geyt te alakalı bir durum )
VW nin dizel skandalı sanırım mevcut 110hp lik Euro 6 motorları kapsamıyor değil mi ?
Bir kaç yerde onlar ile ilgili sorun olmadığı, geri çağırma vs olmayacağını yazıyordu ama çok resmi yazılar değildi.
Sanırım en garantisi şasi numarası ile sorgulama yapmak fakat öyle herkes de şasi numarasını paylaşma istemeyebilir.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,608
18,399
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar,
Belki çok alakasız ama (aslında geyt te alakalı bir durum )
VW nin dizel skandalı sanırım mevcut 110hp lik Euro 6 motorları kapsamıyor değil mi ?
Bir kaç yerde onlar ile ilgili sorun olmadığı, geri çağırma vs olmayacağını yazıyordu ama çok resmi yazılar değildi.
Sanırım en garantisi şasi numarası ile sorgulama yapmak fakat öyle herkes de şasi numarasını paylaşma istemeyebilir.
Euro 6 olanları kapsamıyor zaten emisyon vakasından sonra elden geçirilip euro 6 yaptılar

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
sıkıntı olacağını sanmıyorum. emisyon skandalının üzerinden uzun bir zaman geçti. bizim ülkemizde herhangi bir etkilenme olmadı. bu saatten sonra da olmaz diye düşünüyorum

Doğuş kademeli olarak geri çağırmaların yapılacağını, 2016 Şubatta çağırmaların başlayacağını söyledi.
Motorların tamamında yazılımsal, 1.6 larda ise ek bir parça ile güncelleme yapılacak. Amerikada yapılan testler de bazı olumsuzluklar (güncellemele den sonra), İngiltere de de de olumsuz kullanıcı geri dönüşleri olmuş (2.0 olanlar da alt devirlerde titreme, tork ta düşüş, artan yakıt tüketimi gibi) ... 1.6 larda durum ne bilemiyorum.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evet, aynen öyle oldu .. baştan okuyunca gerçekten çok büyük tutarsızlıklar yapmışım tercih kalemlerinde.. ne marka belli, ne şanzıman kesin ne, ne segment kesin ...

Çarşamba günü 2-3 aracı görüp (Ceed ve Golf), temiz olanı görüp birini alacağım artık, İlk Golfümü satarkende üzülmüştüm fazla kullanmadığım için, belki kaldığımız yerden devam gibi olur.... Sonuçta bunların hepsi iyi arabalar ... Ceed in de içinde yüksek hızlarda fırtınalar kopsa herhalde bu kadar tavsiye edilmezdi.

Zaten mesafe yapacağım için canım sıkılırsa 1-2 yıl içinde satıp başka araç alırım.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Evet, aynen öyle oldu .. baştan okuyunca gerçekten çok büyük tutarsızlıklar yapmışım tercih kalemlerinde.. ne marka belli, ne şanzıman kesin ne, ne segment kesin ...

Çarşamba günü 2-3 aracı görüp (Ceed ve Golf), temiz olanı görüp birini alacağım artık, İlk Golfümü satarkende üzülmüştüm fazla kullanmadığım için, belki kaldığımız yerden devam gibi olur.... Sonuçta bunların hepsi iyi arabalar ... Ceed in de içinde yüksek hızlarda fırtınalar kopsa herhalde bu kadar tavsiye edilmezdi.

Zaten mesafe yapacağım için canım sıkılırsa 1-2 yıl içinde satıp başka araç alırım.
Hocam bence size gidecek araba d segmenti eğer otomatik şart değilse mondeo,superb istediğiniz fiyatlara olabilir mesela

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım