Sunroof hk. fikriniz

arabamda sunroof

• olmazsa olmaz

Kullanılan: 21 17.6%
  • olsa da olur olmasa da

Kullanılan: 84 70.6%
  • o ne ya, gereksiz

Kullanılan: 14 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    119

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,128
7
51,566
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...Ama benim asıl takıldığım sunroof'tan ziyade panoramik cam tavanlar. Çünkü marka bu opsiyonu koyduğu vakit genel eğilim direkt ona oluyor :D
Çünkü çok güzel :D
Opsiyonlarda olsa B segmenti arabaya direksiyon ve koltuk ısıtma alırdım. Özellikle direksiyon ısıtma. :D
Herkesin beklentisi, zevki farklı. Sunroof, cam tavan falan aynı paraya verseler yine istemem. Önceki mesajımda makul bir fark demiştim, bin beşyüz liraydı o fark.
Direksiyon ısıtma Corsa E'de var. Araba el yakıyor diye kötü bir espri yapasım geliyor allahaffetsin zor tutuyorum kendimi...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Evet yazın kafanız pişer...kimi arabada tavan yüksekliğinden yer... ve evet çoğu arabada zamanla ses ye yapar, iyice, güzelce bakmanızı ister... ama gel görki, ılık bir bahar ve yaz akşamında, hele bir de büyük bir sunroofsa, tadından yenmez....., herşeyi unutturur o ay ışığının araba içine düşmesi ...ben çok keyif almıştım Leon da... olmazsa olmaz değil.. ama olursa iyidir, güzeldir...

Ay çok mu romantik oldum :)

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Sıfır araba alırken almayı hiç düşünmedim bile, opsiyon ise gereksiz para bence. İkinci el ararken sunroof var mı yok mu diye bakmıyordum bile, aldığım arabada denk geldi oldu. Varken bana serin havada camı açmaktan daha konforlu geliyor şehiriçi hızlarda, ama yoksa da niye yok demem. Panoramik cam tavanı opsiyon olarak düşünebilirim ama, gerçekten hangi arabada olursa olsun çok ferah yapıyor içeriyi. X-Trail'da hep açık duran perdeyi geçen gün bi tamamen kapattım, araba bi anda başka bi arabaya dönüştü boğuklaştı içerisi.

Özetle, özellikle almam ama varsa keyif verir, yoksa veya almadıysam o arabayı kullandığım süre boyunca aklıma gelmez bile.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Sunroof veya cam tavan seviyorum ya. Sunrooflu veya cam tavanlı bi otomobil sahibi olmadım hiç ama arkadaşın çift cam tavanlı crvsinde çok hoşuma gidiyor, almak istediğim araçta da düşünüyorum

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Benim aklima 3 sey geliyor
Arka baş mesafesi katili:D
Tavandaki delik:D
Min +20kg

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Baya bir araştırdım bugün. Sanayide derme çatma yapılmasına kesinlikle karşıyım. Webasto diye bir bayi buldum antalyada da şubeleri varmış. Yarın arayıp Ford taunus 90 model gls için fiyat alacam. Ben 86 model 520i de büyüdüm ve o sunroof a alıştım bir kere. İnsan arıyor eski alışkanlıklarını ne yapalım :)
Simdi diyenler olabilir tavan barları kesilecek güçsüz olacak kaza yaparsan ölürsün falan diye. Detaylı soracam her şeyi yine haberiniz olur sizin de.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Baya bir araştırdım bugün. Sanayide derme çatma yapılmasına kesinlikle karşıyım. Webasto diye bir bayi buldum antalyada da şubeleri varmış. Yarın arayıp Ford taunus 90 model gls için fiyat alacam. Ben 86 model 520i de büyüdüm ve o sunroof a alıştım bir kere. İnsan arıyor eski alışkanlıklarını ne yapalım :)
Simdi diyenler olabilir tavan barları kesilecek güçsüz olacak kaza yaparsan ölürsün falan diye. Detaylı soracam her şeyi yine haberiniz olur sizin de.

Webasto sunroof motoru ve sunroof mekanizması en kalitelilerden biridir, hatta en iyisi olabilir. Doğru seçim Webasto. Renault’un Fransa’dan gelen araçlarında, Peugeot’un araçlarında, Citroen gibi çoğu araçta Webasto kullanılır. Almanları bilmiyorum. Sunroof motorları sıfır kullanılırsa 1.100 TL civarı olabilir, sistemiyle birlikte 3.500 tahmini diyebilirim. Sunroof motorunun modelini alırsan eğer açık piyasada temiz çıkma olarak bulabilirsin. :)

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,816
1
4,152
3,770
İstanbul
Marka
MINI
tavan barları her araçta kesilmek zorunda kalmıyor. eğer arabanın sunrooflu versiyonu varsa tavan da ona göre dizayn edilmiş olabilir. ona göre barlar konumlandırılmış olabilir. üretici her seferinde dur sunrooflunun tavanı başka sunroofsuz başka diye üretmeyebiliyor. standart tek tip tavan varsa eğer kesilmeden de açılabilir sunroof

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Benim okuduğum bir yerden aklımda kalan da araçların hepsi standart geliyor sunroof turkiyede açılıyor. Yani yüksek ihtimal çoğu yeni modelde tavan tek tip geliyor

bubiroyun

Elit Apaçi
12 Mar 2018
96
45
970
Marka
Volkswagen
Hiçbir faydası yoktur. Aracın rengine göre görselliği olumlu etkileyebilir, aracı daha gösterişli havalı yapabilir... (Bu da çok göreceli bir şeydir). Nadiren insanın ruh durumuna göre geceleri aracın içine extra bir ferahlık katabilir.
Benim aracımda var, opsiyonsuz aldığım için... Hiç açmıyorum, yok sayıyorum, bozulacak ses yapacak vs. die kullanmıyorum :)))

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Başlığı görünce aklıma geldi bugün bi açıp kapattım yapışmasın diye :D
Toplasan iki kere kullanmamışımdır. -Ama alçak araçlarda görselliğe katkısı büyük

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bugün sordum taunus için webasto Antalya bayiisine. Tavandaki guclendirmeleri kesmeden kaydirabilme imkanımız var dedi. Cam sunroof için elektrikli tam açılan kapanan 2800 3200 arasında fiyati. Manuel cam sunroof ise sadece kıçı yukarı kalkıyor açılma yok tamamen 1800 lira.

dreamer

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
610
695
1,770
a
Marka
Yok
Benim için olursa da olur olmazsa da , farketmez, çok aradığım bir özellik değil. Ben pencereleri kapatıp klima açmayı seviyorum ama arkadaşlarım arabama biner binmez klimayı kapatıp cam tavanı açıyor, daha havalı oluyormuş öyle :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Webasto sunroof motoru ve sunroof mekanizması en kalitelilerden biridir, hatta en iyisi olabilir. Doğru seçim Webasto. Renault’un Fransa’dan gelen araçlarında, Peugeot’un araçlarında, Citroen gibi çoğu araçta Webasto kullanılır. Almanları bilmiyorum :)
Bugün sordum taunus için webasto Antalya bayiisine. Tavandaki guclendirmeleri kesmeden kaydirabilme imkanımız var dedi. Cam sunroof için elektrikli tam açılan kapanan 2800 3200 arasında fiyati. Manuel cam sunroof ise sadece kıçı yukarı kalkıyor açılma yok tamamen 1800 lira.

Manuel işlevine göre çok pahalı kalıyor. Elektrikli açılan sunroof gayet iyi bir fiyatta. Tabi garanti verirlerse tadından yenmez.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
ufak sunroof'un ferahlığa pek bi katkısı yok, perdeyi açınca bol ışık alması ferahlığa katkı sağlıyor ama en iyi yanı cam ya da klima yerine açıp gezmek çok daha güzel hissettiriyor :D panoramik olan zaten tadından yenmez :D

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,314
1
9,474
4,970
kocaeli
Benim okuduğum bir yerden aklımda kalan da araçların hepsi standart geliyor sunroof turkiyede açılıyor. Yani yüksek ihtimal çoğu yeni modelde tavan tek tip geliyor
Bende şey duydum , bmw lerde sunroof standartmis . İstemeyenlerinkini macunla kapatiyorlarmış [emoji16]

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım