Sunroof hk. fikriniz

arabamda sunroof

• olmazsa olmaz

Kullanılan: 21 17.6%
  • olsa da olur olmasa da

Kullanılan: 84 70.6%
  • o ne ya, gereksiz

Kullanılan: 14 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    119

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Her şey bir kenara görüntüsü ve şekli bence hoş bir hava katıyor. Ama her güzel bir kusuru vardır :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
bence en güzel şu astralarda olan tavana devam eden camlar, bak ona işte para veririm, hem gerçekten ferahlık katıyor hem de görüş alanım artıyor:

sunroof bence ferahlık falan katmıyor

F8C68537-C437-4608-BA4E-3C00788BB431.jpeg

D18DC9C7-5637-40B0-B206-202EA4C6899A.jpeg

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
bence en güzel şu astralarda olan tavana devam eden camlar, bak ona işte para veririm, hem gerçekten ferahlık katıyor hem de görüş alanım artıyor:

sunroof bence ferahlık falan katmıyor

Ekli dosyayı görüntüle 12354

Ekli dosyayı görüntüle 12355

Sunroof bence de ferahlık katmıyor ama panaromik cam tavan arkadakiler için kesinlikle artısı var. Öndekiler içinde bu panaromik ön cam. Tabii bu camın bir maliyeti de var o da bizdeki picasso da zenith ön cam diye geçiyor. Kırıldığı için değişmek istedik 4500 liraymış kasko tıpış tıpış ödedi :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,510
1
4,916
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Pek çok kişidi aracın sürüş dinamiklerinden vs örnek vermiş iyi güzel de abiler kardeşler hemen hemen hiçbirimiz piste çıkıp yarışmıyoruz yahutta viraja Allah ne verdiyse girmiyoruz. Yeni nesil pek çok araçta özellikle 2004 sonrasında gözlemlediğim sunroofların perdeleri incecik. Ya tamamen kapatıyor yada tamamen açıyor gelen ışığı vs. Birde bilinçsizce kullanımlar yüzünden ayaklar kırılıyor halatlar kopuyor vs. Milletçe okuma alışkanlığımız yok. Araçların kullanım bilgilerinde sunroofu belli bir hızdan sonra açmamak gerektiği yazılıdır ama okuyan okusada uyan dinleyen yok. Benim aracım 20 yaşında sunrooflu. 8. aynı aracım hepside sunroofluydu. Hiçbir tanesinde içeriye bir damla su aldığını görmedim. Fitil vs değiştirme ihtiyacıda duymadım zira yok zaten piyasada :D Ama benim aracımdaki sunroof perdesi en az 2-3 mm kalınlıkta dışı bildiğiniz halıflex (megane in tavan döşeme malzemesi) içide kalırn plastik yada mukavvadan oluşuyor. Yani aracın orjinal tavan döşemesiyle aynı kalınlık ve yalıtımda. Artı olarak ön kısmında yani elle tutup ileri geri sürdüğümüz parçada havalandırma ızgaraları mevcut. Sunroofun arka kısmını 1 kademe açtığımda aspiratör vazifesi görüyor ve camı pencereyi açıp içerideki hiç kimseyi (bilhassa çocuklarımı) rahatsız etmeden kötü havayı çekip alıyor. Kimseler beğenmez ama elin fransızı düşünmüş. Emsali o dönemki araçların pek çoğunda göremedim ben bunu. Hatta megane 2 cam tavan aracımda da yoktu.

Velhasıl diyeceğim o ki gerçekten bir işe yaraması düşünülerek yapılmışsa sunroofun faydası çoktur. Bazı kriterler kişiden kişiye değiştiği için onları artı yada eksi olarak saymak mantıklı olmaz. Sunroof olmazsa olmazımdır benim ama modeline göre. Bu arada 98 model 20 yıllık aracımın sunroofunda üreticinin koyupta güncel versiyonlarına koymadığı ayrıntı fotoğrafta. Sunroof camım karartılmış hatta bildiğiniz ayna gibi yansıtan cinsten. Işık direk gözüne gelmedikçe araç içinde kimseyi rahatsız etmiyor. Direk göze gelme olayıda günün kısa bir zaman diliminde gerçekleşiyor ki o kadar ışık zaten ön camdanda giriyor içeriye.

IMG_1408.JPG

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Pek çok kişidi aracın sürüş dinamiklerinden vs örnek vermiş iyi güzel de abiler kardeşler hemen hemen hiçbirimiz piste çıkıp yarışmıyoruz yahutta viraja Allah ne verdiyse girmiyoruz.
Bu mevzu sunroof'tan ziyade cam tavanlı araçlar için geçerli. Sunroof özelliğinin cam tavanlı araçlar kadar ağırlık farkı oluşturacağını pek düşünmüyorum. Fakat cam tavanlı araçlar model ve markanın uyguladığı mühendisliğe göre 50 kg'a, hatta bazen daha fazla ağırlığa kadar çıkabiliyor. Malum, böyle bir ağırlığı üreticiler yeni kasalarında yüksek mühendislik uygulayarak bin bir zorlukla düşürebiliyor. Bir otomobilin tepesinde yer alacak bu ağırlığın yan etkisini görmek için piste girmeyi beklemeye lüzum yok. Dediğim gibi böyle bir ağırlık bir otomobil için oldukça fazla.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,310
16,279
5,720
çanakkale
Marka
Renault
7 adet arabam oldu hep sunroof istedim ama hiçbirinde nasip olmadı çok fazla sunrooflu arabaya da binmemiştim aslında ama geçenlerde arkadaşın aabasında açtık baktım bağırarak konuşuyoruz inanılmaz ses yapıyor, rahatsız olup kapattık.belki olsa olduğundan şikayet edicektim ama keşke olsaydı.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,113
4,414
4,220
varsova
Marka
Porsche
kendi fikrimi belirteyim, ikinci el araba bakarken sunrooflu arabaları direk eliyorum. Bmw alırken sunrooflu alcakmışsında, bilmem ne de. Başlarım ikinci eline, avantajı neredeyse sıfır. tek bir avantajı var, kelebek cam, o da güneş geçmesin kafama diye perde kapalı olmalı.

Kia'yı sunrooflu almıştım, neyse yılda 2 defa sunroof bakımı yaptırmama rağmen, sunroof bozuldu, 300 lira durdul yere kaçtı bana, neyse 3-4 ay sonra arabayı tam satacağım gün o lanet sunroof yinr bozuldu, baş belası meret. Otururum, kafam tavana değer, arkada oturan rahat edemez. Sunroof diyosun, yazın açsan başına Güneş geçiyo, kışın soğuktan açamıyorsum. Saçma bir icat.

guzel ozetlenmis, hemen hemen ayni seyleri yazacaktim, yazin yakiyor, perde bile engel olamiyor bazi araclarda, ayrica sunroof icinde ayrica bakim gerekiyor, zamanla su kacirmaya baslayani mi dersin, acma-kapama mekanizmasi bozulan mi dersin.. Ayrica aracin agirligi artiyor :)

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Sahil kıyısı bir kasabaya gidiyorsun, asfalt fena sayılamayacak kadar güzel, virajlar o kadar tatlı ki bitmesin istiyorsun, yeşil yapraklı ağaçlar yolun iki tarafında özenle yerleştirilmiş gibi, ilk bahar-yaz aylarının arasındasın, arabanda Pink Floyd çalıyor, elin sunroof düğmesine uzanıyor ve tamamen açıyorsun, ne tamamen tavanın açık ne de tamamen kapalı. Kasabaya ulaşıyorsun, elini sunroofdan çıkartıyorsun.. Bu güzel değil mi şimdi? Ben sunroof mekanizmasının şimdiye kadar beni yaktığına hiç şahit olmadım. Perdeyi kapatıyorsun koruyor, perdesizken bile içeriye yakıcı güneş almıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,370
46,064
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ne romantik forummuşuz arkadaş. Bizde yok tepeden ağırlık yapıyor, yok ağırlık merkezi hede hödö diye bir şeyler diyoruz. Cam tavan verelim abim sunroof kesmez, yıldızlar öyle daha eğlenceli :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Bunu ek yapacaktım yazıya, sonra alkollü sürücü diyerek linç edilmek istemedim. :D
evin önünde yapcam benasdfasdf :D

Ne romantik forummuşuz arkadaş. Bizde yok tepeden ağırlık yapıyor, yok ağırlık merkezi hede hödö diye bir şeyler diyoruz. Cam tavan verelim abim sunroof kesmez, yıldızlar öyle daha eğlenceli :D

yav para para para nereye kadar koyver gitsin hayat sevince güzel :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,665
1
64,581
6,820
35
Denizli
Marka
Mercedes
Sonunda güzelim focus'umun tavanını kestireceniz bana o olacak :D Hayır, girişmişken sunroof falan da kesmez beni komple cam olur :D

Çek kozlu sahile, bankları düşür denizin içine kadar. Misss. Martta o bankları suya sokup denize girdiğimi biliyom ben gecenin fii saatlerinde :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Çek kozlu sahile, bankları düşür denizin içine kadar. Misss. Martta o bankları suya sokup denize girdiğimi biliyom ben gecenin fii saatlerinde :D

Oradan İnkumu sahiline, hatta yetmez Filyos sahiline kadar gitmek lazım. Hatta not düşeyim; İstanbul’dan Kozlu sahiline gidiyorum şuan. Havamı atayım. :D(Molada yazıyorum, linç etmeyin)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım