SUV tavsiye eder misiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

iyy70

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
11
4
595
Bu engelli arabası işinin iyice suyu çıktı. Piyasa, evdeki yatalak dedesinin üzerine engelli arabası alıp binen, sonrada din iman hak hukuktan bahseden sıfatının detayına buradan girmeyeceğim insanlarla doldu.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Bu engelli arabası işinin iyice suyu çıktı. Piyasa, evdeki yatalak dedesinin üzerine engelli arabası alıp binen, sonrada din iman hak hukuktan bahseden sıfatının detayına buradan girmeyeceğim insanlarla doldu.
Ben onlardan biriyim o halde? Dinimde imanımda biriyim ancak devlet ve devletin vermiş olduğu hukukta zaten evdeki yatalak dedesinin olası bir durumda hastahaneye, kontrole ya da daha acil bir durumda acile daha rahat götürülebilmesi için, aile yakınlarının da bu hastaya bakması için teşvik edilmesi düşünülerek yapılmış bir uygulama. Benimde babaannem alzaymır hastası ve işler senin sandığın gibi gelişmiyor. Hastaneye götürüldüğü zaman ilçedeki hastane yetersiz olunca hangi ilde yatak boşsa oraya sevk ediyorlar ve sana daha yakın olan şehirlerdeki özel hastanelere götürmek için sana ambulans tahsis etmiyorlar. Evet bunun için daha uygun bir araba tabii ki yeterli olacaktır ancak imkanım varken ve devletin bana sağladığı hukukta böyle bir madde de varken kendi zevkimi ve rahatımı da düşünerek ona göre bir tercih yapmamı hangi sıfatla detaylandıracaksın ?

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
10 Eyl 2016
508
572
1,770
Bunu hangi zihniyetle yazıyorsun? Sen evinde 90-100 kilo ve ayakları bu kiloyu taşıyamayan bir yaşlı baktın mı hiç? Hastaneye kontrole giderken çekilen eziyeti tattın mı hiç? "O da insandır, sürekli yatıyor hadi bir hava aldıralım" deyip minibüslerde eziyet çektin mi hiç?
Şu saydıklarımın hiç birini yaşamamışsın belli. Yaşasaydın şu yorumu yapmazdın.

powerplayy

Asfalt Kurutucu
20 Ocak 2017
51
87
710
şiddetle hyundai tusconu oneririm ama prins lpg ile birlikte hem az yakıyor hem teknolojik oyuncakları bol ve fiyatıda bayiden iyi bir pazarlıkla 125.000 civarına düşüyor...

iyy70

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
11
4
595
Bunu hangi zihniyetle yazıyorsun? Sen evinde 90-100 kilo ve ayakları bu kiloyu taşıyamayan bir yaşlı baktın mı hiç? Hastaneye kontrole giderken çekilen eziyeti tattın mı hiç? "O da insandır, sürekli yatıyor hadi bir hava aldıralım" deyip minibüslerde eziyet çektin mi hiç?
Şu saydıklarımın hiç birini yaşamamışsın belli. Yaşasaydın şu yorumu yapmazdın.
O dediklerinin hepsini yaptım. rahmetli babam 100 kilo değildi sadece. O durumdaki hastanın dışarı çıkıp gezecek hali olmuyor. bu yorumu da bildiğim için yaptım. Hasta bahane ötvsiz araba şahane.

iyy70

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
11
4
595
Ben onlardan biriyim o halde? Dinimde imanımda biriyim ancak devlet ve devletin vermiş olduğu hukukta zaten evdeki yatalak dedesinin olası bir durumda hastahaneye, kontrole ya da daha acil bir durumda acile daha rahat götürülebilmesi için, aile yakınlarının da bu hastaya bakması için teşvik edilmesi düşünülerek yapılmış bir uygulama. Benimde babaannem alzaymır hastası ve işler senin sandığın gibi gelişmiyor. Hastaneye götürüldüğü zaman ilçedeki hastane yetersiz olunca hangi ilde yatak boşsa oraya sevk ediyorlar ve sana daha yakın olan şehirlerdeki özel hastanelere götürmek için sana ambulans tahsis etmiyorlar. Evet bunun için daha uygun bir araba tabii ki yeterli olacaktır ancak imkanım varken ve devletin bana sağladığı hukukta böyle bir madde de varken kendi zevkimi ve rahatımı da düşünerek ona göre bir tercih yapmamı hangi sıfatla detaylandıracaksın ?
Ben babamı alzheimer dan kaybetmişim sen bu işler öyle olmuyor, böyle olmuyor diye ahkam kesiyorsun bana. Avantayı, beleşi görünce hiç hatırlamadığınız babaanneler aklınıza gelir, merhamet damarlarınız kabarır. Sözüm doğrudan size değil, genelleme yapıyorum.

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Ben babamı alzheimer dan kaybetmişim sen bu işler öyle olmuyor, böyle olmuyor diye ahkam kesiyorsun bana. Avantayı, beleşi görünce hiç hatırlamadığınız babaanneler aklınıza gelir, merhamet damarlarınız kabarır. Sözüm doğrudan size değil, genelleme yapıyorum.
Valla o babaneyle 15 yıldır beraber yaşıyorum. Yıllardır da tek bir kelime etmeden her ihtiyacına koşuyoruz. Bunu marifetmiş gibi söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Bu bizim sorumluluğumuzdur, borcumuzdur. Bu konu da beleşi görünce akla gelmek değil, fırsatı değerlendirmektir. Önce dar görüşlülüğünüzden dolayı, sonra ise bu konuların konuşulacağı yerin burası olmadığından dolayı daha fazla uzatmayacağım. Herkesin görüşü kendine.

Tutar.1903

Anıl Tutar
Profesör
22 Ara 2016
508
983
1,970
ankara
Marka
Citroen
nıssan xtrail yada honda crv en uzun ömürlü en sağlam araçlar.. nıssan ve land rover kullanan biriyim ve akrabam jeep servisi bana dediği başım ağrımasın diyorsan bu iki japonu alıp binceksin.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle saçma yorumlara kulağınızı tıkamanızı önerip bakmakla yükümlü olunan alzheimer hastası insanlarla yaşamanın ne olduğunu çok çok iyi bilen biri olarak sabırlar dileyerek başlıyorum. Yakıt konusuna dayanabilirseniz 1.6 motor hacminde şu anda en başarılı iki model Kia Sportage ve Hyundai Tucson. Skoda Kodiaq için de biraz bekleyebilirsiniz. Bir de alternatif olarak Ford C-Max/Grand C-Max, Seat Alhambra gibi MPV'lere göz atabilirsiniz. Motor çeşitliliği ve kullanım kolaylığı bakımından aklınıza yatan bir model bulabilirsiniz.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
bi ekleme de ben yapayım Hyundai Tucson 1.6 GDİ için prins lpg fiyatı almıştık 3 4 ay önce. GDİ için 7bin lira istemişlerdi aklınızda bulunsun. Turbo GDİ için daha da yüksek olabilir.

Edit: Denizli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım