Tercih ettiginiz yakit firmasi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Benim için petrol firmalarının hangi ülkeye ait olduğu önemli değil. Ben milliyetcilik kullanılarak yapılan reklamları gıcık kapıyorum. (torku çikolota ve total istasyon reklamı gibi) Bir de bu moda oldu. Ben en iyisi hangisi , parama en iyi hizmeti kim veriyorsa onu alıyorum. Polonya Nütellassı ve İngiliz Shell kullanıyor olmam bunlara örnek. Arkasında teror örgütü olmadığı sürece her yerden hizmet alırım. Ama alacağım hizmetin en iyisi olmasını isterim.
Hemen hemen hiç bir iş kolunun geliri zaten terör örgütlerinin para kaynağı ile direkt ilgili değildir hocam. Shell'den alırsınız İngilizlere para gider, onlar da işid'e aktarır, Amerikalı bir firmadan alırsınız onlar da pkk'ya aktarır, cola içersiniz israil'e gider onlar da başka terör örgütlerini besler. Yani maalesef ki aldığımız hemen her üründe bunlara dolaylı olarak yardım etmiş oluyoruz. Fakat katıldığım nokta, evet parama hangisi iyi hizmet ediyorsa ondan alışveriş yapmayı tercih ediyorum, çünkü parayı çok zor kazanıyoruz. Kimse milliyetçilik duygularının sömürülmesiyle cebindeki parasını kaptırmak istemez. Ama üretimi olmayan ülkenin vatandaşlarının da yapacağı fazla bir şey kalmıyor maalesef.

Son düzenleme:

Yakup♤34

Profesör
14 Kas 2016
547
1,373
2,470
İstanbul
Benim izlenimlerim doblo 1.6 multijet üzerinden.. Opet, motor çok sesli çalışıyor ama bir o kadarda iyi gidiyor ve fazla yakiyor.Shell, motor sessiz opete göre performans biraz daha düşük ancak daha fazla km gidiyorum.BP , motor sessiz performans berbat ve diğerlerine göre çok az km yapıyorum.PO, performans olarak düşük motor sessiz km az yapıyorum. Birde şöyle bir olay yaşadım Ankara Kızılcahamam opetten depoyu fullemistim. Yolda giderken araba teklemeye başladı..enjektorleri bozmuş aldığım yakıt. Demek istediğim istasyonların inisiyatifine kalmış bir olay.. dikkat etmek lazım..

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Eskiden PO dan alıyoduk şimdi Shellden alıyoruz memnunuz . Ama pompacılar eğer v power demessen fuelsave koyuyor depo kapağına bir çıkartma lazım . Bu arada ölçmedim ama menzil anlamında çok bişey fark etmiyor şehir içi adana trafiği istanbulun çeyreğinden az 55lt ye 700 civarı gidiyo herhalde . Uzun yolda 110-120 km/h gidersen arada gazlamalı 1000km gitmiştik araç benzinli .

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Dizelde Kangoo'da Focus'ta denedim evet bende PO ile daha fazla km gittim. birkaç deneme yaptım hatta, çünkü her seferinde aynı güzergah ve şartta yol almıyoruz. Ancak araçların çekişi hakkında kesinlikle PO daha olumlu idi. Şu an 500L'de de aynı randımanı almaktayım. 307 varken de gaz tercihim her zaman Shell olmuştu, şehir içi şehir dışı diğer markalardan daha uzun mesafe gittim.

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Evin yakınında shell var ordan aliyorum. Kart olunca bir kaç puan birikiyor bu da litre basinda bi iki kuruş indirim anlamina geliyor. sıkıntı olmadı bu güne kadar

UGURYUKSEL

Asfalt Kurutucu
19 Ara 2016
3
7
545
Shell Yakıtlarını kullanıyorum, THY Miles & Smiles Kartınız var ise Shell Smart kart ile eşleştirip yakıt alışverişlerinde 2 Katı puan kazanıyorsunuz diğer bir artısı ise mobil uygulamasında gerçekten güzel kampanyaları oluyor 1 sandvic alana kola ve bir bedava vs. vs.

Not: THY Miles & Smiles kart ücretsiz herhangi bir THY Satış ofisinden yada online olarak başvurabiliyorsunuz bunun yanında kart statüsü uçuş vs şart aranmıyor prosedür yok yani.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Yıllardır Ford kullanıcısı olduğumuzdan alışkanlık, ben de Opet'ten alıyorum. Geçmişte yakıt kalitesinden kaynaklı ciddi arızalar yaşadığımız için bu konuda ben de titizim. Bugün Ford ve Fiat, Opet'ten yakıt garantisi veriyor ve yakıt kaynaklı arızaları üstleniyor. Haliyle yakıtlarında belli bir seviyenin altına düşmüyor. Başka bir otomobil markası, başka bir akaryakıt firmasının yakıtlarına böyle garanti vermeye başlarsa onlardan da kullanırım.
Bunun dışında bir kere çok da merkezi bir yerden Shell almıştım arabama. İnanılmaz şekilde çekişi düştü, araba arıza yaptı zannettim. Resmen araba benzini beğenmedi :) O yüzden değiştirmemeye çalışıyorum. Eski araçlarımızdan tecrübem de PO'nin daha az yaktırıp daha yavaş gittiği yönündeydi. BP ve Opet Petrol Ofisi'nden sonra uçak yakıtı etkisi yaratıyordu.
Çok önemli bir kriterim daha var: Opet'in tuvaletleri çok temiz oluyor :)
bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu :) garanti verecek kadar işleri güzelleştirmişler

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
767
1,628
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Opet ve shell kullanıyoruz araç dizel. Opette menzil fazla oluyor shell'e göre ama arkadaşların dediği gibi seside daha çok traktörleşiyor. Shellden alıncada arabanın ses biraz değişiyor daha istekli hissettiriyor.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Şirketten kaynaklı indirim de olduğundan Aytemiz'in kendine ait olan istasyonlarından aytemiz
o yoksa tp
o da yoksa Bp alıyorum.
Shell-Opet-Po hiç hazetmiyorum hiç de yaramıyor Ford'a .

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şirketten kaynaklı indirim de olduğundan Aytemiz'in kendine ait olan istasyonlarından aytemiz
o yoksa tp
o da yoksa Bp alıyorum.
Shell-Opet-Po hiç hazetmiyorum hiç de yaramıyor Ford'a .
Hocam nasıl yaramıyor? Ford yıllardır yakıt güvence garantisi veriyor Opet'e. Sadece bu garanti nedeniyle 7 yıldır Ford araçlarımıza başka marka yakıt almadık. İstasyonla alakalı sıkıntı olabilir değerlendirmenizde.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hocam nasıl yaramıyor? Ford yıllardır yakıt güvence garantisi veriyor Opet'e. Sadece bu garanti nedeniyle 7 yıldır Ford araçlarımıza başka marka yakıt almadık. İstasyonla alakalı sıkıntı olabilir değerlendirmenizde.
Yakıt güvence sistemi her yakıt firmasında var zaten. fişleri bulundurun yeterli.
Opet ve Ford koç'a ait olduğu için böyle bir anlaşma var. yoksa opet durup da ford için özel yakıt katkısı kullanmıyor. Bende çok koku yapıyor bi çok istasyondan denedim. Menzilini de başarılı bulmuyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yakıt güvence sistemi her yakıt firmasında var zaten. fişleri bulundurun yeterli.
Opet ve Ford koç'a ait olduğu için böyle bir anlaşma var. yoksa opet durup da ford için özel yakıt katkısı kullanmıyor. Bende çok koku yapıyor bi çok istasyondan denedim. Menzilini de başarılı bulmuyorum
Daha önce ciddi mağdur olduk başka markadan, fişlerle filan ispatlayamadık. Türlü türlü yokuş yapmışlardı deponuzdan numune alırız, Tüpraş'a analize göndeririz vs.vs. diye. O yüzden bizim için çok değerli bir konu bahsettiğim garanti.
Opet'in aracınızda verimsiz olması normaldir. Menzili bazı markalara göre düşük, ona ben de katılıyorum. Bir de her araba alıştığı yakıtla daha rahat ediyor, onu fark ettim. Muhtemelen arka arkaya 5 depo kadar doldurmadan alıştıramazsınız. =)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Daha önce ciddi mağdur olduk başka markadan, fişlerle filan ispatlayamadık. Türlü türlü yokuş yapmışlardı deponuzdan numune alırız, Tüpraş'a analize göndeririz vs.vs. diye. O yüzden bizim için çok değerli bir konu bahsettiğim garanti.
Opet'in aracınızda verimsiz olması normaldir. Menzili bazı markalara göre düşük, ona ben de katılıyorum. Bir de her araba alıştığı yakıtla daha rahat ediyor, onu fark ettim. Muhtemelen arka arkaya 5 depo kadar doldurmadan alıştıramazsınız. =)
Evet ona da katılıyorum, yağ da aynı şekilde.
Ama hepsinden öte istasyon çok önemli. Markanın kendi işletmesinde olan istasyonlar çok iyi denetleniyor. Ama şahıs olunca çok büyük markalar dahi olsa sahtekarlık çok. İstasyon muhasebesini tutan arkadaşım var oradan biliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım